Jaka konsola

Witam!W styczniu 2010 miałem zamiar kupić komputer za 2000 zł .Kom byłby przede wszystkim do gier :stuck_out_tongue: .Ale pomyślałem że do gier na dłużej starczyła by konsola.Kompa bym kupił gdzieś za ok. 1200zł-1400zł a za reszte konsole .Na początku myślałem nad xbox 360,lecz po jakimś czasie wyskakują tam błędy rod,więc trzeba oddać na gwarancję,ale jak się gwarancja skończy no to trzeba iśc do serwisu i płacić za naprawę.Niemam zamiaru płacić tak cały czas,więc pomyślałem o PS3.Tutaj mam pzre pytań:

+czy w ps3 są błędy taki jak w xbox 360 czyli słynne rod-y?

+Czy często przegrzewają się lub psują podzespoły jak w x 360?

Narazie nie mam więcej pytań jak coś to napiszę

Ps3 niema ROD konsola jest znacznie lepiej chłodzona

Ps3 jest znacznie lepiej wykonana niż X360 ale jest znacznie droższa lecz ma darmowy multi a X360 płatny

Aha czyli niemiałbym żadnych problemów i nic by sie nie przegrzewało i nie psuło?

A i jeszcze małe pytanko:Lepszym wyjściem byłby słabszy komp+konsolka czy lepszy komp ale bez konsolki?

Nie, raczej często padający mechanizm Blu-ray

Rożnie, średnio po ok roku można spodziewać się awarii a xboxie może to nastąpić już po ok 8 miesiącach.

Posiadasz PS3 ze sie wypowiadasz ?:slight_smile: Wszystko co tutaj napisales jest totalna bzdura…

Komputer przede wszystkim służy to ułatwienia pracy i nie został zaprojektowany do gier. Gry wymagają coraz więcej, komputery są coraz szybsze, ale i tak nic tego nie zmieni, że po miesiącu czy dwóch już nie pograsz w najnowszą grę na max detalach, bo akurat wyszła nowa, lepsza karta graficzna obsługująca efekty i renderująca obraz 2 razy szybciej niż twoja obecna karta…

Konsole mają to do siebie, że wyjdzie taki model raz na 4-5 lat i masz te 4-5 lat spokoju i płacisz jedynie za gry, nie musisz dokupywać podzespołów, czy innych ■■■■■ół jak w przypadku komputerów. Poza tym konsola jest typem komputera zaprojektowanego TYLKO do gier. (Jeszcze nie widziałem, żeby ktoś pisał dokumenty na konsoli :stuck_out_tongue: )

Mam nadzieję, że to pomoże ci zdecydować.

Myszka + Klawiatura pod PS3, instalujemy linuxa i mamy offica neta gadu… wszystko co chcemy :wink:

Ja nie mówię, że się nie da (szczególnie z PS3), ale zrób to z PSX, PS2, XBoxem albo XBoxem 360… Konsola jest do grania, komputer do pracy (jakakolwiek by nie była).

Moim zdaniem PS3 bardziej przyszłościowy, ale kto tam wie czy M$ nie wyda napędu blu-ray do dokupienia tak jak było w przypadku hd-dvd, kiedy przyjdzie na to czas :stuck_out_tongue:

Ale bierz też pod uwagę że PS3 jest znacznie droższe i niema na nią już gier które dostaniesz tylko na PS3, a nowe X360 zrobione w nowym mniejszym procesie 0.065 mniej się grzeją.

Są np Metal Gear Solid 4, God of War 3 i Infamous. To tylko kilka exclusivów :p. Z drugiej jednak strony faktem jest, że gry na X’a mają kupe tych DLC itd, ale znowu trzeba płacić i za grę i za możliwość grania w multi ;/ no i M$ planuje wypuścić chyba jeszcze w tym roku nową wersje konsoli zrobioną w procesie 0.045, więc tam w ogóle nie powinno być problemu z grzaniem się. Jedyny minus to ten napęd dvd zamiast blu-ray chociaż dla fanów hmmm “kopii zapasowych” to duży plus :wink:

A wy jaką konsolę byście wybrali?

Która konsola jest mniej awaryjna lub bezawaryjna?

WojY z kąd wiesz że M$ planuje wydać konsole w tym procesie 0,045?A i czy to pewne?Ja bym kompa i konsole na początku następnego roku kupywał więc może by wyszłe te konsole w mniejszym procesie technologicznym czy jak to się pisze :stuck_out_tongue: .Ja bym chciał sobie w fajne gierki pograć nie tracąc na jakości i wydajności więc konsole to chyba najlepsze wyjście :stuck_out_tongue: .A i WojY co to są te DLC?Jestem laikiem w temacie konsol :stuck_out_tongue: .

Ja bym brał X360 :wink:

Moim zdaniem jest stara, ale dobra.

Poza tym słyszałem, że PS3 ma słabszą grafikę niż Xbox.

Aha i WojY ale ja gdzieś wyczytałem że granie w sieci na ps3 jest bezpłatne.Czy to prawda?A i grał ktoś w gta IV na ps3?Fajne?Lepsze od wersji PC?

Dodane 17.07.2009 (Pt) 21:53

Paweł3779 Ale Xbox 360 chyba jest bardziej awaryjny :confused: A nie chcę co 3-4 miechy latać do serwisu jak będe miał rod-y czy coś :confused: .A w ps3 co może się zepsuć czy przegrzać jeśli to możliwe :stuck_out_tongue:

nie

nie

Ogólnie PS3 to o klasę lepsza konsola

A czyli w ps3 niema wogóle takich przegrzań i usterek jak w xbox 360?Sorki za te pytania ale musze mieć pewność co do tej konsoli

Nie ma, z Sony możesz być spokojny :slight_smile:

A możecie mi powiedzieć jakie mogą być usterki w ps3?

Klasę lepsza ale wyłącznie w wykonaniu, niestety słabsza technicznie.

Dlatego na PS3 grafika jest gorsza, dość często w niższych rozdzielczościach z mniejszymi teksturami i bez antyanalisingu.

Nieodczuwalne jednak dla zwykłego gracza, bardziej dla zapaleńców porównywania.

Dla ciebie jest bzdurą, dla mnie chlebem codziennym. Nikt ci nie każe przekonywać się do moich spostrzeżeń.

Dodam że obydwie konsole wykonane są w procesie bezołowiowym a to już każdy elektronik wie jak wychodzą łączenia bezołowiowe w dodatku na tak dużych chipach w obudowie BGA. A myślisz dlaczego intel stosuje teraz sprężynowe shokety a nie na nóżkach??

Sam sobie odpowiedz skoro twierdzisz że wypisuje bzdury.

Oki już spieszę z odpowiedziami na twoje pytania jeśli tylko będę je znał :slight_smile:

Gdzieś wyczytałem przy okazji projektu natal, który też właśnie robią i miał swój debiut na E3 jeśli dobrze pamiętam.

DLC to takie mini dodatki do gier np do GTA 4 to nowe “epizody” z nowymi postaciami przedstawiającymi tam jakąś fabułę. Kupujesz je za specjalne punkty (prawdziwą kasę zamieniasz na te punkty, nie mylić z gamer score, czyli te punkty za robienia achivmentów w grach, one są tylko dla szpanu) i ściągasz przez xbox live.

Prawda. Za granie multi na PS3 nic nie płacisz. Podłączasz konsole do neta wkładasz grę do napędu i jazda. W xboxie jest tak: kupujesz grę, wykupujesz specjalny abonament który się nazywa xbox live gold i dopiero wtedy możesz zagrać w multi. Aktualizacje softu itd nie potrzebują tego gold. Tylko do gry w multi tego potrzebujesz.

Grafa ta sama, a jak nie to naprawdę bardzo podobna. Poszukaj w internecie jakiś porównań w formie video i sam się przekonaj. GTA jak GTA grą fajną jest choć mi 4 do gustu tak jakoś nijak przypadła. Czy lepsza od wersji na PC. No o tyle lepsza że się nie tnie raczej (no chyba że masz kompa napradę high endowy warty parę tysięcy, ale i tam pewnie są jakieś przycięcia)

No to chyba tyle. Mam nadzieję, że się wyraziłem w miarę jasno i da się to zrozumieć ;). Jakby coś dalej nie było zrozumiałe śmiało pytaj. Na pewno ktoś odpowie.