Jaką konsole wybrać?

(Mateusz Golebiowski) #1

Tak właśnie się ostatnio zastanawiam jaką konsole kupić sobie na swoje urodzinki. I tutaj się pojawia pytanie na czym polega ta rewolucyjność PS3 i Xboxa 360 oprócz grafiki =/. Może jestem ślepy bo dla mnie osobiście nic nie ma w nich ciekawego żebym miał wydawać 2300 zł na PS 3 ( Podrasowany PS 2 niestety) czy na Xboxa 1500zł ( podrasowany Xbox 1 ). I jeszcze wyczytałem troszke o tych konsolach że Xbox ma beznadziejne chłodzenie i psują się dość często a PS 3 cóż nie wiadomo wogóle co z tą konsolą.

I ostatnią konsolą o której nie wiem czy ktoś wogóle ją kwalifikuje do next genów jest Nintendo Wii i ona jest rewolucją ale nie wiem którą wybrać możecie mi doradzić ??

(Dodo1122) #2

w anglii np wszyscy moi kumple maja Nintendo Wii, i mowia ze duzo leprza od innych konsol, ze wzgledu na tego pada. Podobno sie nim swietnie gra :wink:. Ale jak bylem w polsce na wakacjach, to nie widzialem za duzo gier na wii :/.

dodo

(JNJN) #3

Proszę zmienić temat postu na konkretny, opcja zmień i popraw.JNJN

(Bartekviper) #4

PS3 ma więcej możliwości niż ten szajs X360. PS3 ma Full HD 1080p (czyli prawdziwy bo jest jeszcze interpolowany 1080i). Po za tym odtwarzacz Bluray. Tak BTW to w Media Markt widziałem sam odtwarzacz Blueray za 3999 a konsola jest za 2399. Jak kupie sobie TV to pierwsze co to konsole PS3. Po za tym to w X360 musisz płacić abonament za dostęp do sieci (żeby grac z innymi), a w PS3 nie. PS3 ma WI-FI, gniazdo enthernet, pady wireless. Jest po prostu genialne.

(Bunio) #5

Bzdura.

Druga bzdura.

Jak można porównywać next-geny ze starszymi konsolami ?

Kupować konsolę ze względu na pada...

Na Wii nie ma tak świetnych gier, np. jak Motorstorm na PS3, która wykorzystuje możliwości pada SIXAXIS.

Poza tym dostępność tych gier w Polsce jest znikoma.

(Bartekviper) #6

No a te zabezpieczenia płyt opierają się na REGIONACH DVD czyli zły region to nie poleci. Więc najlepiej PS3. Sam bym kupił jednak:

a) nie mam TV z HD zwłaszcza z FULL

b) nie mam kasy.

PS3 ma wyczesane gry. Naprawdę bardzo dobra konsola.

(Pax555) #7

ciekawe jakie ? ja tam widze tylko ze ma lepszy procesor i darmową rozrywke sieciową

(Mateusz Golebiowski) #8

Wiesz wcale mnie to nie przekonuje dlatego że po

1 Nie posiadam telewizora z HD i nie mam zamiaru kupować telewizora i wydawać dodatkową kase na to

2 sama cena konsoli zniechęca niestety w porównaniu do reszty

3 jeżeli będe chciał w cosi popykać w sieci to mam do tego kompa

4 Reszta tych bajerowych pierdół jest dla początkowego konsolowca (według mnie niepotrzebne)

5 Blue Ray na razie jest to hmm przyszłościowe rozwiązanie ale ceny płyt i samej nagrywarki jest strasznie drogie co nieopłacalne jak na razie.

Cóż może troche przesadziłem z tymi podrasowanymi konsolami ale sam fakt że żadnej różnicy nie widziałem grając w gry na Xboxie a na Xboxie 360 ( te same pady) i PS 3 ( również podobne pady co z psx czy ps2)

Hmm jestem osobą która nie zwraca uwagi na grafe tylko na miodność grając w gry dlatego cały czas sie wacham co wziąść

i jeszcze jedno czy to prawda że Xboxy 360 faktycznie się często psują bo to ma też kolosalne dla mnie znaczenie.

(Bartekviper) #9

To lepiej nie kupuj konsoli. Ja złodziejskich produktów Microsoftu nie KUPUJE.

(Mateusz Golebiowski) #10

Też nie lubię microsoftu ale sam fakt że na modernizacje komputera musiałbym wydać ponad 1000 zł mi się nie uśmiecha tym bardziej że taka modernizacja starczy na 1 rok =/. Dlatego chcę kupić konsole przynajmniej będzie spokój na pare lat zanim coś nowego wyjdzie.

Dlatego człowiek może też zgłupieć z wyborem.

I odrazu skreślam z tych konsol PS 3 za drogi interes jak dla mnie.

To zostaje XboX 360 lib Wii ale nadal się zastanawiam co wziąść =/

(fiłek) #11

Edge wybież ps2 :stuck_out_tongue_winking_eye: sam jestem posiadaczem baaardzo starej konsoli i narazie nażekam tylko na laser ktory nie czyta za bardzo porysowanych plytek ;/

(Mateusz Golebiowski) #12

W sumie tez jakiejś rozwiązanie ale chyba nie konsola już kończy swój żywot

poczekam jakiś czas aż troszke stanieje do 250 zł to wtedy kupie.

Interesuja mnie w obecnej chwili konsole Next genowe tylko

(Bartekviper) #13

Pod Wii nie ma zbyt dużo gier. Na X360 nie wychodzą ostatnio nowe titles. Miało coś wyjść to wyszło na PS3, a X360 nie wiadomo kiedy wyjdzie. Tak więc sądzę, że możesz kupić na kredyt. Są takie 1/2. Połowę płacisz od razu, a połowę w kredyt. Wtedy 1000zł na 10rat czy na 20. Tylko pamiętaj im więcej rat tym więcej oddasz. Na 10 to oddasz myślę 1200, a na 20 to minimum z 1600zł. To tak BTW.

(Mateusz Golebiowski) #14

Hmm troszke poczytałem o tych konsolach i jestem juz zdecydowany na Wii może i ma mało gier (jak na razie) ale sam kontroler rekompensuje to wszystko z tego co widze a i z chęcią pograłbym w najnowszą Zelde i POP dzięki za rady pozdro

(kwasna pikla) #15

Wii rzeczywiście jest bardzo rewolucyjne ale wydaje mi sie że bardziej jest kierowane do graczy którzy chcą pograć wspólnie z przyjaciółmi a przytym mieć trochę zabawy :wink: samemu nie wyobrażam sobie stania przed tv i machania wiilotem, co niezmienia faktu że konsolka jest bardzo fajna :slight_smile:

do pojedyńczej zabawy chyba warto zastanowić sie nad playstation albo xboxem

(Mateusz Golebiowski) #16

Z tego co widziałem na wii są nie tylko gry co sie gra wspólnie jak:

Call of Duty 3 , resident evil 4 , Red steel , Zelda , mario , Manhunt 2 , goodfather , need for speed carbon , PoP

Xboxa 360 nie wezme bo podobo są wadliwe mają beznadziejny system chłodzenia i sie czesto psuja a PS 3 to jednak za drogi interes mimo wszystko jak na razie.

(Xaros) #17

Hehe kupic PS3 i później głodować by kupować do niego gry za 200zł :roll: Paranoja... 5 gier i 1000zl w plery ;/ Dalsza sprawa, to że na Wii również gry są drogie jak cholera... Gry na X360 , są o jakies 30-40% tańsze, a na PC to ponad 60-80% :stuck_out_tongue:

(Mateusz Golebiowski) #18

A powiedz mi ile procent będzie kupować te orginały jak i tak te konsole można przerobić na piraty :? Oczywiście gry na konsole nogdy nie były tanie

ale z drugiej strony konsole kupuje sie raz na pare lat o kompa trzeba modernizować min raz na 2 lata :frowning:

(Bunio) #19

Odwdzięcza się jednak jakością, jest o wiele lepszy od X360.

Tak było z PS2 i Xbox'em kilka lat temu...

(Mateusz Golebiowski) #20

Możliwe ale na razie PS 3 Jest na razie nieopłacalny za 800 zł mniej ma sie podobna konsole i grafike też ma bardzo dobrą i niestety Sony może za to nieźle oberwać i nie wiem czy podniesie się po takim ciosie.