Jaką można mieć prace po ukończeniu Gimnazjum?

(_M@ciek88_) #1

Witam mam takie pytanko.Czekam na wasze odpowiedzi.

(piotrekplay) #2

po gimnazjum musisz się niestety uczyć nadal... aż do 18 lat a dobrze płatnej pracy po gimnazjum + zawodówka nie znajdziesz, może ktoś Ci zaproponuje obsługę koparki ręcznej :lol:

sam kończę gimnazjum i żeby nie to, iż prawo nakazuje uczyć się do 18 roku życia też bym dalej nie chodził :mrgreen:

(Kubarek) #3

każdą, oprócz tych, które wymagają umiejętności kierowniczych/dyrektorskich i tych do których konieczne jest posiadanie prawa jazdy

(Kubakuderski) #4

U mnie na osiedlu jest poszukiwany operator łopaty....

A tak na serio do pracy za bardzo nie znajdziesz. :frowning:

(fiesta) #5

Jasne i bedzie mógł pracować na dole w kopalni, w hucie przy wielkim piecu, jak elektryk przy wysokich napięciach, czy robotnik w zakładach chemicznych :hahaha:

:google:

"praca dla niepełnoletnich"

(Micromac) #6

Albo na ulicy.

(piotrekplay) #7

nie no bez pzresady :stuck_out_tongue:

możesz zając się tworzeniem stron internetowych, layów, skórek itp :slight_smile:

(_M@ciek88_) #8

Bo właśnie mi tak się trafiło i żałuje a dalej nie ide bo nie dam rady.Czekam na na odp dalsze.pozdro

(piotrekplay) #9

musisz iść, niestety...

(Micromac) #10

Jak dalej nie idziesz to jaki jest sens na czekanie dalszych odpowiedzi ?

Widocznie nie chcesz się uczyć. Po skończeniu gimnazjum nie bedziesz miał żadnego wyuczonego zawodu. Aby mieć jakikolwiek zawód to idziesz albo do szkoły średniej, matura i pozniej studium( lub na studia) albo technikum albo zawodówka. A jak nie idziesz w ogóle to może zostaniesz gangsterem, alfonsem, szoferem, wykidajłem, robotnikiem (fiesta juz wspomniał). He, he.

(fiesta) #11

W Polsce do 18 roku życia jest tzw "obowiązek szkolny". Więc nie "idź dalej" a narobisz kłopotów sobie i rodzicom

8)

(Micromac) #12

To znaczy, jeżeli skończył podstawówke i gimnazjum (bez powtarzania) przed 18 rokiem życia to musi kontynuować naukę w jednej ze szkół ponadgimnazjalnych (liceum, zawodówka, technikum itd), przynajmniej do ukończenia 18 lat. Jak gimnazjum ukonczył po skończeniu 18 lat to juz nie ma obowiązku dalej się uczyć.

(Rastko1) #13

No chyba że masz kase to otwórz własny interes :smiley: sprzedawaj CD-Action

(piotrekplay) #14

masz rację :slight_smile: u mnie w okolicy jeden delikwent nie poszedł. Skończyło się to wizytą policji na podwórku :slight_smile: a teraz matka musi wozić synka po różnych miastach na egzaminy i na lekcje od 17 do 22-23...

(Błażej) #15

Niech się cieszy że nie nałożono kary ok. 4tys zł.

(Dzg) #16

to powodzenia w zyciu ci życzę bo skończysz jako kolejny mieszkaniec dworca

(system) #17

żal, mi dupę ściska jak was czytam, u mnie już dwie osoby się ze szkoły średniej wypisały i nikt im nie nakazuje chodzić do szkoły a wiem bo mam z nimi stały kontakt. Teraz będą poszukiwać pracowników, jak byś fiesta , i inni użytkownicy trochę się orientowali w gospodarce kraju (a pewnie wykształceni jesteście skoro mówicie że pracy nie znajdzie) :x to byście wiedzieli że liczba robotników fizycznych (budowa domów, dróg) zmniejsz sie. I są poszukiwani. Nawet mówili w tv i w radiu że spada bez robocie, że coraz więcej ludzi chce iść do pracy bo głównie z lenistwa nie chodzą. A teraz będzie dużo miejsc prac bo mistrzostwa mają być. Więc nie pierdzielcie głupot.

Takich "prac" to nie ma dla niepełnoletnich. Ale tak to możesz roznosić ulotki; robić remanenty w jakiś sklepach. Moja siorka tak robi :smiley:

(Jadwiga Poczta) #19

a może dlatego, że skończyły już 18 lat? ;]

drogi gimnazjalisto, powiem Ci tak: jeżeli chcesz rzucić szkołę inie udać się do szkoły pogimnazjalnej i jakoś unikniesz sankcji policji, które jak widać jednak niektórych podobnych dosięgają, to dobrej pracy na pewno nie znajdziesz (no chyba że naprawdę masz takie szczęscie i kasę, że dasz radę sobie zorganizować, jak to przedmówcy mówili - własny interes). Kiepsko płatnej pracy fizycznej też nie znajdziesz, chyba że na czarno dopóki jesteś niepełnoletni. Ale co z tego, skoro w przyszłości będziesz żałował, że nie masz matury ani nawet ukończonej szkoły średniej? Dlaczego ostatnimi czasy nastąpił wzrost zainteresowania szkołami wieczorowymi? Bo dorośli, którym nie udało się to w przeszłości chcą zdać maturę, a nawet skończyć studia... Zobaczysz, będziesz tego załował, więc przemyśl to. kto wie, może zaniedługo Unia tak nam dokuczy, że bez matury człowiek nie będzie miał w społeczenstwie szansy praktycznie na nic prócz sprzątaniem gdzies w Stanach czy UK? :stuck_out_tongue:

(system) #20

Nie nie mieli jeszcze 18 lat. A tak swoją drogą _mona , podstawy przedsiębiorczości się kłaniają.

A już pisałem wyżej że potrzebują pracowników fizycznych. :? Bo coraz więcej osób chcę iść na studia bo boją się ciężkiej pracy, ja sam dorabiam na budowie.