Jaką można mieć prace po ukończeniu Gimnazjum?

Witam mam takie pytanko.Czekam na wasze odpowiedzi.

po gimnazjum musisz się niestety uczyć nadal… aż do 18 lat a dobrze płatnej pracy po gimnazjum + zawodówka nie znajdziesz, może ktoś Ci zaproponuje obsługę koparki ręcznej :lol:

sam kończę gimnazjum i żeby nie to, iż prawo nakazuje uczyć się do 18 roku życia też bym dalej nie chodził :mrgreen:

każdą, oprócz tych, które wymagają umiejętności kierowniczych/dyrektorskich i tych do których konieczne jest posiadanie prawa jazdy

U mnie na osiedlu jest poszukiwany operator łopaty…

A tak na serio do pracy za bardzo nie znajdziesz. :frowning:

Jasne i bedzie mógł pracować na dole w kopalni, w hucie przy wielkim piecu, jak elektryk przy wysokich napięciach, czy robotnik w zakładach chemicznych :hahaha:

:google:

“praca dla niepełnoletnich”

Albo na ulicy.

nie no bez pzresady :stuck_out_tongue:

możesz zając się tworzeniem stron internetowych, layów, skórek itp :slight_smile:

Bo właśnie mi tak się trafiło i żałuje a dalej nie ide bo nie dam rady.Czekam na na odp dalsze.pozdro

musisz iść, niestety…

Jak dalej nie idziesz to jaki jest sens na czekanie dalszych odpowiedzi ?

Widocznie nie chcesz się uczyć. Po skończeniu gimnazjum nie bedziesz miał żadnego wyuczonego zawodu. Aby mieć jakikolwiek zawód to idziesz albo do szkoły średniej, matura i pozniej studium( lub na studia) albo technikum albo zawodówka. A jak nie idziesz w ogóle to może zostaniesz gangsterem, alfonsem, szoferem, wykidajłem, robotnikiem (fiesta juz wspomniał). He, he.

W Polsce do 18 roku życia jest tzw “obowiązek szkolny”. Więc nie “idź dalej” a narobisz kłopotów sobie i rodzicom

To znaczy, jeżeli skończył podstawówke i gimnazjum (bez powtarzania) przed 18 rokiem życia to musi kontynuować naukę w jednej ze szkół ponadgimnazjalnych (liceum, zawodówka, technikum itd), przynajmniej do ukończenia 18 lat. Jak gimnazjum ukonczył po skończeniu 18 lat to juz nie ma obowiązku dalej się uczyć.

No chyba że masz kase to otwórz własny interes :smiley: sprzedawaj CD-Action

masz rację :slight_smile: u mnie w okolicy jeden delikwent nie poszedł. Skończyło się to wizytą policji na podwórku :slight_smile: a teraz matka musi wozić synka po różnych miastach na egzaminy i na lekcje od 17 do 22-23…

Niech się cieszy że nie nałożono kary ok. 4tys zł.

to powodzenia w zyciu ci życzę bo skończysz jako kolejny mieszkaniec dworca

żal, mi dupę ściska jak was czytam, u mnie już dwie osoby się ze szkoły średniej wypisały i nikt im nie nakazuje chodzić do szkoły a wiem bo mam z nimi stały kontakt. Teraz będą poszukiwać pracowników, jak byś fiesta , i inni użytkownicy trochę się orientowali w gospodarce kraju (a pewnie wykształceni jesteście skoro mówicie że pracy nie znajdzie) :x to byście wiedzieli że liczba robotników fizycznych (budowa domów, dróg) zmniejsz sie. I są poszukiwani. Nawet mówili w tv i w radiu że spada bez robocie, że coraz więcej ludzi chce iść do pracy bo głównie z lenistwa nie chodzą. A teraz będzie dużo miejsc prac bo mistrzostwa mają być. Więc nie pierdzielcie głupot.

Takich “prac” to nie ma dla niepełnoletnich. Ale tak to możesz roznosić ulotki; robić remanenty w jakiś sklepach. Moja siorka tak robi :smiley:

a może dlatego, że skończyły już 18 lat? ;]

drogi gimnazjalisto, powiem Ci tak: jeżeli chcesz rzucić szkołę inie udać się do szkoły pogimnazjalnej i jakoś unikniesz sankcji policji, które jak widać jednak niektórych podobnych dosięgają, to dobrej pracy na pewno nie znajdziesz (no chyba że naprawdę masz takie szczęscie i kasę, że dasz radę sobie zorganizować, jak to przedmówcy mówili - własny interes). Kiepsko płatnej pracy fizycznej też nie znajdziesz, chyba że na czarno dopóki jesteś niepełnoletni. Ale co z tego, skoro w przyszłości będziesz żałował, że nie masz matury ani nawet ukończonej szkoły średniej? Dlaczego ostatnimi czasy nastąpił wzrost zainteresowania szkołami wieczorowymi? Bo dorośli, którym nie udało się to w przeszłości chcą zdać maturę, a nawet skończyć studia… Zobaczysz, będziesz tego załował, więc przemyśl to. kto wie, może zaniedługo Unia tak nam dokuczy, że bez matury człowiek nie będzie miał w społeczenstwie szansy praktycznie na nic prócz sprzątaniem gdzies w Stanach czy UK? :stuck_out_tongue:

Nie nie mieli jeszcze 18 lat. A tak swoją drogą _mona , podstawy przedsiębiorczości się kłaniają.

A już pisałem wyżej że potrzebują pracowników fizycznych. :? Bo coraz więcej osób chcę iść na studia bo boją się ciężkiej pracy, ja sam dorabiam na budowie.