Jaką można mieć prace po ukończeniu Gimnazjum?

Jak można się odnieść do tak światłej uwagi ?? - żałosne…

Na szczęście jest jeden użytkownik zorientowany :slight_smile:

i nawet medialnie do tematu przygotowany…

Tu chenio - zmień na liczbę pojedynczą - zacznij od siebie… :x

Co do pytania - tutaj dylematu nie powinno być żadnego - nauka przede wszystkim i nie jest to kwestia wyboru niepełnoletniego , ale odpowiedzialności jego rodziców - opiekunów, którzy mają obowiązek rodzicielski egzekwowania tego wymogu do uzyskania pełnoletności obecnego gimnazjalisty. Gdy nie są w stanie tego wyegzekwować, wtedy można mówić o zrębach patologii rodzinnej, a to już temat na inne rozważania…

Pozdrawiam

Agaton , a Ty co żeś sie z choinki urwał…

Wielki obrońca kobiet sie znalazł i się czepia. Ty to pewnie skończyłeś doktorat a łopatą i tak zawalasz? I boli Cię prawda że jednak pracę można znaleźć tak jak mówię? Uczyłeś się w książkach ślęczałeś godzinami, dniami o nocami, ale pracy jak nie było nie ma?

No GRATULUJE. Sam zacząłeś. Nie wiem co Cię tak uraziło że wyleciałeś.

nie zacząłem i nie kończę - nie widzę przeciwnika - chenio z Tobą EOT :x

jak dla mnie, to przymus szkolny powinien skończyć się na podstawówce, potem człowiek niech sobie robi co chce - uczy się/pracuje, jego wybór, nie wiem czemu państwo ma się do tego wtrącać ( i nakazywać pójście do szkoły, czy też grozić sankcjami )

Ha ha, no tak masz rację boisz, się konwersacji. Trudny wyraz uważaj zajrzyj do słownika. Nie widzisz przeciwnika, no tak z większym nie będziesz zaczynał. Masz rację ja mam zasady nie będę słabszego gnębił.

Więc mam skończone 18 lat a każdemu mogło się zdarzyć nie zadać taka głupia i ślepa nauczycielka zostawiała mnie w podstawówce z matmy wiem może to smieszne.Oczywiscie chodzi mi o taka prace bym mógł zarabiać od 700 zł do 1000 i tak mieszkam tylko z matką.Dla mamy 200 a dla mnie reszta. :slight_smile: :slight_smile:

pozdro dla was :frowning: :slight_smile:

1000zl jako pierwsza praca ? tak odrazu hmmm a co niby umiesz?

Chłopie i tak tyle nie zarobisz…

:x

Co Ty nie powiesz… :shock: weź się nie odzywaj jak nie wiesz :x

Przykład ode mnie z miasta:

Tartak miesięcznie 800-900 zł

budowa 5-6 zł/h

zbieranie w sadzie od 3 do 5 zł.

ale do tego trzeba mieć uprawnienia…

ale to praca tylko okresowa…

bez wykształcenia min. średniego dobrej pracy nie znajdziesz, ukończ choć zawodówkę…

Przecież sie uczę w szkole średniej, uprawnienia trzeba mieć do nadzorowania pracy na budowie a nie jej wykonywania.

mówiłem to odnośnie _M@ciek88_

Bardzo interesuje się grafiką robieniem stron www i chciałbym to robić mam 5 z infy:D ale pewnie trzeba miec studia

No a to ogólnie, do wszystkich i odpowiedz do Twojego postu.

_M@ciek88_ , załóż swoją firmę, lub daj jakieś ogłoszenie że wykonujesz takie coś. Może jacyś klienci będą.

ej stary, co ty chcesz robic bez wykształcenia :?:

myślisz że na grafice i stronach www się dorobisz nie wiadomo jakich pieniędzy :?:

dzisiaj mieć magistra to juz mało więc wyciąg sobie wnioski co cie czeka jesli zamierzasz skonczyć edukacje na gimnazjum…

moja odpowiedź :?: --> rowy kopać :stuck_out_tongue:

I co z tego, firmy nie będą brać 16 latka bo ma 5 z informatyki, interesujew się, trzeba umieć.

Papierkową… trzepanie worków po cemencie.

_M@ciek88_

Spróbuj samemu to sprawdzić. Pochodz po zakładach, instytucjach i firmach. Zapytaj sie o pracę np. na stanowisko informatyk czy webmaster. Sam zobaczysz jak to jest.

Skoro pisesz, że dalej nie możesz to pewnie masz kłopoty rodzinne albo żyjesz w biedzie. Albo jedno i drugie. To poważny problem. Postaraj się przynajmniej skończyć zawodówkę. Są instytucje, które ci pomogą to osiągnąć.

takich osob jest sporo zarowno amatorów, jak i ludzi po szkołach :wink:

szukaj konkretnych ofert, niewiem jak tam u ciebie w miescie/wsi ejst z praca, ale tak jak mowie, na poczatek dobre i 600zl, bo bez doswiadczenia i nawet jakeigokolwiek zawodowego wyksztalcenia to nie da rady :wink:

dla przykladu moge ci powiedziec, ze ja zaraz po skonczenu szkoly zarabialem srednio 1400zl, ale umowa od najnizszej stawki, a inaczej na reke, byl to moj zaklad pracy w ktorym wczesniej mialem praktyki, zwolnilem sie i zaczalem prace w hotelu*** i wychodzilem 1000zl ebz umowy, traktowalem to ajko przelot i zapoznanie sie z praca w gastronomi hoteleowej, ktora odbiega od systemu pracy w wrestauracji :slight_smile: aktualnie pracuje w hotelu **** i na reke mam 1200zl, ale kasa jest od tej umowy, posiadam wszytskei swiadczenia i wiecej jak 176h w miesiacy niepracuje :wink: wiec jka dla mnie ok, biorac pod uwage ze robie systemem 2/2 to mam pol miesiaca wolnego :stuck_out_tongue:

musi miec ukonczone 18 lat żeby legalnie pracowac bo jego obowiązkiem do momentu osiagniecia pełnoletności jest nauka :]

MARIO

600 zł nie może być. Minimum socjalne teraz to 936 zł brutto. Po potrąceniu wychodzi ok. 675/685 zł netto.

Poza tym można zostać jeszcze taksówkarzem. Trzeba najpierw zarobić na zrobienie prawa jazdy i na jakiś samochód.

x-alien

Dlatego zaproponowałem aby sam to sprawdził co mu powiedzą. Jak chce niech się uczy na własnych błędach.