Jaką można mieć prace po ukończeniu Gimnazjum?

fiesta , a po co mu matma do tego, by założy? Bo nie rozumiem… od obliczeń sobie kogoś może zatrudnić.

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX.

LOL, ZGADZAM SIE W 100% :mrgreen:

Bo uczy logicznego myślenia ? ](*,)

chenio windowsowiec ile Wy macie lat?

Dokładnie! Na tyle świat się zmienił, że trzeba się coraz więcej uczyć, bo wiedza jest “kluczem do przyszłości”. Zawsze się znajdzie jakaś praca ale jaka? Za ile?

Tak ma pracować przez resztę życia? Śmieszne tu wypowiedzi padają…

no tak może, pełnoletni - pewnie że może, nikt temu nie zaprzecza. Tylko żeby założyć działalność i “zatrudnić sobie kogoś do obliczeń” trzeba mieć kasę ;] kasa pewnie na początku się znajdzie, ale co potem? myślę, że wiedza z gimnazjum nie wystarczy do tego, żeby doprowadzić działalność do zysków… brak doświadczenia, konkurencja, młody wiek, edukacja zakończona na poziomie gimnazjum, niepewność czy zyska się klientów, podatki, to wszystko miałoby wpływ na prowadzenie interesu… Dlatego uważam, że dużo mniej ryzykownym pomysłem jest jednak pójście do szkoły średniej

a skąd wiesz? masz kogoś znajomego, kto wchodził na rynek z własną działalnością mając 18 lat i doświadczenie gimnazjalne? Więc opowiedz nam o tym, to może być ciekawe… ;]

_M@ciek88_ jak jesteś zainteresowany sportem to piłka nożna, choć jak skończysz karierę to pewnie przydałaby ci się jakaś praca, którą raczej będzie ciężko znaleźć po samym gimnazjum…

Te czasy kiedy ważny był papierek, dawno już za nami polecam ci film z kanału " Dla Pieniędzy" "Najlepiej płatne zawody bez studiów pozdro

ucz się jeśli masz szanse na to

Ja mam ukończone tylko gimnazjum i nie ma to znaczenia bo od telefonów to się nie da odgonić tyle dzwonią że się tylko siedzi i wybiera. W tym momencie zarabiam 3100 brutto i naprawdę nie narzekam niejedna osoba z wyższym wykształceniem zarabia mniej niż ja z gimbazą .
Ja nie żałuję rzucenia szkoły , Ale również NIEPOLECAM ponieważ nawet jak idziesz do urzędu i dajesz świadectwo ukończenia gimnazjum to nie spojrzą na Ciebie jak na normalnego człowieka a jedynie najgorszą patologię .