Jaka pasta termoprzewodząca dla procesora?

Rozglądam się za nie drogą i nie tanią pastą termoprzewodzącą dla procesora.
Na dniach muszę wymienić pastę, gdyż temperatura w spoczynku sięga 70 stopni, czasami wskoczy na 80 stopni. Co ciekawe, wentylator nie wyrzuca ciepłego powietrza z obudowy komputera, jest chłodne.

SilentiumPC PT-1 lub PT-2 - obie dobre, przetestowałem organoleptycznie na Threadripperach :wink:

Arctic Cooling MX-4 - zbiera bardzo dobre recenzje.

Jakie masz chłodzenie na tym quadzie? 70 stopni w spoczynku to dramat w trzech aktach.

Ja jej dobrze nie oceniam. Kupiłem tego wiadro i muszę teraz zużyć, ale dla mnie jest zbyt rzadka i się rozwarstwia.

Jak chcesz najlepszą i koszta sie nie liczą to Thermal Grizzly
.Srędnia półka noctuna albu be quiet
niska i tania mx4 arctic

Przereklamowana, na poziomie PT-2. Q6600 i Q9550 to potwierdzają :wink:

Chłodzenie mam od Silentium PC?


Odkurzam właśnie komputer.
Komputer z końca 2008-ego roku. Zaczyna powoli w koszta mnie cisnąć. Wentylator na karcie graficznej włącza się też bez powodu, w stanie spoczynku.

Rychło w czas :joy:

1 polubienie

I tak ma lepiej niż mój brat u niego kłaki jak w wacie cukrowej widać :smiley:

Staram się raz na 3,4 miesiące odkurzyć komputer.:grin:
Później sprawdzę pasty, proponowane przez Was.

Też widziałem gorsze przypadki, ale między łopatkami wentylatora widać, że przestrzenie na radiatorze już są pozatykane, więc jego sprawność mocno spadła :wink:

Pasty tak często wymieniać nie musisz, ale skoro tak ci się kurzy w pokoju, to polecam kupić jakąś obudowę z wyjmowalnymi filtrami powietrza, zawsze to trochę na nich zostanie i nie będziesz musiał tak często ściągać wentylatora i dmuchać powietrzem :wink:

Rozbiore wentylator, tam to tona kurzu zapewne. Jak zawsze będę miał z nim problem, aby dostać się do niego. Bo te zatrzaski przy płycie głównej w nie wygodnym miejscu są.

Matko bosko, tak wygląda wnętrze po 4 miesiacach? :open_mouth:

Mam dwa psiaki w domu, wiadomo, że będzie kurzyć się.
No ale, ten komputer ma 12 lat.

Przecież z tego co widzę, wentylator masz zamontowany na radiatorze tylko na tych metalowych klamrach, więc wystarczy go odpiąć i przedmuchać porządnie radiator sprężonym powietrzem. Delikatne umycie samego wentylatora też nie zaszkodzi jeśli zgromadziło się na nim dużo kurzu, to będzie “kulturalniej” pracował. Tylko żebyś go nie scentrował/ uszkodził łożyska, bo będzie gorzej niż z kurzem :smiley:

Taki tip te szpary między radiatorem czyszczę czasem pędzlem po przedmuchaniu powietrzem sprężonym , a w drobne szczeliny można czasem użyć nici dentystycznej :smiley:

A jak jesteś wrednym bratem to możesz użyć szczoteczki do zębów siostry pomaga przy wyczyszczeniu reszty komponentów.
ale jak coś to nie ja to pisałem

Wentylator ściągnięty. Nic dziwnego, że grzeje się, jak tona kurzu zalega.
Mimo tego, ciekawi mnie, dlaczego wentylatory w PC wypuszczają zimne powietrze, mimo wysokiej temperatury.
Wentylator na procesorze to Silentium PC, Spartan PRO, HE924. Lata temu kupiłem, sprawdza się do dziś.

No wiesz wentylator wentylatorowi nierówny, niektóre są tak beznadzieje ze oprócz kręcenia i wyryczenia sie nie spełniają żadnej technicznej funkcji.

Chętnie wszystko, wszystko z obudowy komputera bym wyciągnął, wyczyścił. Ale weź później ogarnij piny na płycie głównej.

Wyciągaj, ogarniemy :slight_smile: