Jaką platformę cyfrową wybrać ? (doradźcie)

Witam

Mam pewien kłopot :stuck_out_tongue:

Zamierzam wykupić abonament w którejś z platform cyfrowych :slight_smile:

Problem polega na tym że już sam nie wiem w której :slight_smile:

Gubię się w tych wszystkich promocjach itp.

Może zacznijmy od tego że głównie oglądam programy dokumentalne

(tj. Discovery, Animal Planet itp.) i programy “filmowe” (niekoniecznie z nowościami)

Sport mnie interesuje najmniej :stuck_out_tongue:

To czy kanał będzie w HD czy nie to też mi nie robi różnicy.

Talerz itp. już mam więc to też się nie liczy

Co byście polecili ??

Oczywiście chciał bym żeby było jak najtaniej :mrgreen: (tani abonament i dekoder)

Kupować teraz czy poczekać na jakieś “promocje” (podobno do n mają dodać HBO)

Błagam doradźcie.

Z góry dzięki

Ja bym poradził, żebyś kupił N :wink: Ja mam i jest naprawde świetna :slight_smile: zwłaszcza jak podłączyć do telewizora który odczytuje HD :wink: Obraz jest wyśmienity !!

Mam TV kineskopowy (32 cale) który szwankuje (ucina obraz po bokach) więc wątpię żebym zobaczył różnice w HD :stuck_out_tongue:

Jeżeli chodzi o niską cenę i duży wybór kanałów dokumentalnych to w grę wchodzą tylko Polsat i n. Cyfra+ jest niestety w tym zestawieniu najdroższa. Z drugiej strony Cyfra+ ma najszerszą ofertę jeżeli chodzi o kanały filmowe (HBO, Canal+, Cinemax). Niestety znowu problem z ceną :? . Za każdy pakiet trzeba dodatkowo płacić i to niestety sporo bo po 29 zł. Cinemax jest dostępny również w Polsacie i n jednak jest to kanał dla ludzi którzy lubią przede wszystkim kino europejskie no i niestety o nowości tam trudno. Jeżeli chodzi o HBO to wiem, że dotychczas wyłączność na emisję w platformie miała tylko Cyfra+. Tak że trudno powiedzieć czy będzie dostępny w innych. Zresztą Cinemax został stworzony przez HBO na potrzeby innych platform.

No właśnie, MIAŁA

Klik

Słyszałem, że najlepszy jest Polsat cyfrowy

Pierwsze to sobie odpowiedz ile jesteś skłonny płacic co miesąc.I wtedy patrz na oferty.

A co HDTV to pasowało by miec TV z górnej pólki abyś faktycznie mógł czuc iż oglądasz HD :slight_smile:

Najtańszy - tak, ale czy najlepszy, no cóż tutaj zdania są podzielone.

Gorąco polecam N…I nie trzeba mieć tv “z górnej półki” żeby odczuć różnicę…

Przeczytaj to do końca…

Ja mam N-ke od roku(po Cyfrze) i jestem superzadowolony(a jeszcze mając na uwadze HBO od stycznia to ho,ho!!) :lol:

ps.

Aha.Zwróć uwagę,że nieprzychylne komentarze dla N-ki wygłaszają na ogół osoby z innych platform…uwiązane umową… :frowning:

A swoją drogą to ciekawe czy wiedzą dlaczego właśnie N i co to oznacza…

Co do nki i HBO i pakietow premium :

http://www.satkurier.pl/?n_platforma/&kat=236&id=38392

Mam podobny profil ogladania jak Ty-

wybralbym Pakiet podstawowy ( 38 ) + opcje premium - C+ albo HBO -29 PLN - lacznie 67. w Pakiecie jest hallmark-produkcje telewizyjne i Ale kino. Za 3.50 mozna dokupic Kino Polska. Takze zestaw filmowy jest spoko. Poza tym Discovery,Planete, Zone Reality, Extree sports, Paczka TVN i inne . Za wynajecie dekodera placisz ekstra 10 PLN na miesiac. Szkoda kasy- lepiej kupic np Fergusona 7318 lub nowszego. Przepuszcza uprawnienia cyfry . ( jezeli Ci nie zalezy na HD ) Plusem jest to , ze mozesz kupic Ci i karte Polsatu i bezproblemowo miec cyfre + np CP ( ale to bezsens - bo kanaly sie czasem dubluja :slight_smile:

Co do nowosci w Cyfrze to:

http://www.satkurier.pl/?cyfra+/&kat=44&id=38387

No i maja Antyradio… :slight_smile:

Po roku mozna placic mniej- jak zlozysz wypowiedzenie to z marszu dostajesz 25% rabatu na abonament podstawowy za przedluzenie umowy. Ja ostro negocjowalem i dostalem 25% takze na Canal+ - ale nie moge go wylaczyc przez rok :slight_smile:

jak Ci nie zalezy na w miare swiezych filmach- rozwaz zakup nki, ale dokladnie patrz jakie pakiety wybierasz. Bo moim zdaniem sa dziwnie skonstruowane. W sumie mialem nke- i doszedlem do pakietu max i nie bylo co ogladac :slight_smile: ucieklem od nich jak sie nadarzyla okazja.

Polsat… najmniej o nim wiem, bo mam tylko Pakiet Mini w domku letniskowym… :wink: i nie wiem jakie tam sa ceny itp :wink: takze http://www.polsatcyfrowy.pl i popatrz dobrze :slight_smile: Kopiowac nie bede :wink:

Co do filmow na HBO- jak dla mnie za malo krotkiego metrazu i kina europejskiego. Canal+ jest bardziej roznorodny. Ostatnio sporo kina rosyjskiego- od jakiegos roku, szwedzkiego, chinskiego… takze mozna wybierac :slight_smile: zdarzaja sie nawet filmy z Bollywood :wink: :wink:

jesli Ci naprawde zalezy na zawartosci, to dokladnie przegladnij programy tv tych kanalow ktore chcesz zakupic- a najlepiej jak je poogladasz troche np pozyczajac dekoder od kogos :wink:

I nie sluchaj ludzi ktorzy pisza ze Nka najlepsza, Cyfra najlepsza itp bo to Twoja kasa ;] aha i pisalem pod katem - “bez HD”. Chyba ze masz tv hd ready albo full hd ( 1080 )- to postaram sie odpowiadac pod katem hd :wink:

Poelcam jeszcze zalozenie “zeza” - bedziesz mial dostep do Astry 19.2 - tam mozna znalezc calkiem fajne kanaly- np BahnTV :wink:

Generalnie to polecam lekture http://skforum.nazwa.pl/

Pozdrawiam

I znowu problem :slight_smile:

Najbardziej odpowiada mi C+ ale nie ma tam Polsatu (a dość często go oglądam) no i w pakiecie podstawowym jest mało dokumentu (tylko DISCOVERY)

W n nie podoba mi się to że kanały FTA które teoretycznie powinny być darmowe są ujęte w pakietach :?

(no i Polsatu oczywiście też nie ma)

W CP za to jest za mało dobrego kina.

Nie ma chyba dla mnie idealnej oferty :frowning:

Powiem ci tak chcesz oglądać filmy bierz C+ jeśli dokumenty to CP. Sam miałem taki dylemat i od przeszło 2 lat mam CP i nie mogę powiedzieć złego słowa. Aha no i cena CP można powiedzieć że jest prawie za darmo :slight_smile:

bierz wszystkie naraz :slight_smile:

u mnie na c+ jest nie tylko discovery… jest jeszcze animal planet, national geografic i te wszystkie odmiany discovery…

a na c+ mozna mieć polsat… tylko trzeba go wgrać przez kompa…i shackowany soft w dekoderze… i jakieś kody znać… które i tak co jakiś czas zmieniają…

tylko ze to jest nielegalne :stuck_out_tongue: ale co ja się bede czepiał szczegółów

na c+ jest polsat 2 i zdrowie i uroda… na kanale 400 ileśtam :stuck_out_tongue:

a ja ci nic nieporadze mam 25 letni telewizor , i antene w postaci drutu ktora wisi na firanie :smiley: jak ogladam TVN to jednoczesnie przebija mi POLSAT powidzcie mi jaka cyfra to potrafi ^^

wiem że są ale mi chodzi o to że nie ma ich w pakiecie podstawowym.

No i to jest pies pogrzebany :slight_smile: ponieważ ja chcę oglądać to i to :slight_smile:

Podobno trwają rozmowy żeby HBO było też CP

Wtedy był by to pakiet idealny dla mnie

Tak się składa że jestem w konkurencyjnym portalu i SatKuriera traktuję z przymrózeniem oka…zabyt ładnie wszystko piszą.

Co do oferty to np. aby poczuc HD ze to faktycznie jest HD i płacic za to co sie wymaga to niestety telewizor z górnej pólki jest potrzbny.Fakt że róznica obrazu nawet na TV z troche niższej pólki HD jest odczuwalna.ale najwiekszy komfort oglądania jest wtedy kiedy TV faktycznie jest dobre z HD.

Co do oferty to HBO byc moze wjedzie też do CP.Rozmowy ponoc trwają.

Ogólnie piszac to kolega sam musi roztrzygnac ile chce płacic za to.

Fakt faktem że po konferencji środowej “N” nmarazie bije Cyfre i Polsat na głowę.

Wszystko czego oczekujesz jest na Cyfrze+. Dokumentalne, AP w HD :ok:, dobre filmy, sport :slight_smile:

Ja polecam CP albo C+ 8) bo na n to raczej nic ciekawego nie ma tylko same TVN-y

Wiadomo, że to zależy od oczekiwań. Ja oglądam dużo sportu, najczęściej ligę polską i premiership więc muszę mieć cyfrę. Ale jeśli kogoś sport nie interesuje, a woli filmy to może wybierać polsat lub n, bo oferta jest na pewno atrakcyjniejsza cenowo :slight_smile:

Ale jakościowo do kitu!

W C+ wiecej zapłacisz ale za Canal + Film itp