Jaka płyta główna jest najlepsza.?

Wiatm

Jaka najlepsza jest firma płyt głównych pod procesory Intel.??

zależy ile masz kasy

wszystkie firmy mają swoje gorsze i lepsze modele,

nie da sie jednoznacznie powiedzieć kótra jest najlepsza

Około 300-400zł. A pan od informayki jak sie pytalem to mi powiedzial ze najlepsze sa asus i msi. Czy to prawda.??

no prawda, można dodać do nich jeszcze gigabyte’a, foxconn’a …

w tej cenie masz msi neo3 p45, i tą bym brał

A czy opłaca się czeka aż stanieją części do komputerów.?? Jeśli tak to kiedy będą tańsze.??

Ceny spadają bardzo powoli (patrząc długofalowo). Po prostu nowe modele utrzymują się powiedzmy w cenie 400-500 zł, a ich cena spada, gdy są wypierane przez nowocześniejsze konstrukcje (których cena znowuż wynosi 400-500 zł :slight_smile: ). Patrząc z bliższej perspektywy, części są tańsze w lecie, a droższe zimą.

Witam

Czy procesor się nie spali jak wsadze do tej płyty i czy zasilacz uciągnie.?? Procek: Intel Core 2 Duo E6300 1.86GHz 2MB Zasilacz: Enlight GPS-350CB-102A max 350Watt.

zasilacz słabawy, ale nie ójdzie z dymem ( procka obsłuży ).

A czy Enlight do dobra marka zasilaczy czy nie bardzo.??

nie bardzo, mam jednego na stanie nic specjalnego…

Podepnę się pod temat I jeszcze raz zapytam. Co wybrać? :smiley: Co lepsze? A może, co innego

MSI P45 Neo3-FR

czy

Gigabyte GA-EP45-DS3

Patriot 800mhz cl4

czy

A-Data Extreme VITESTA 800mhz cl4

Mam nadzieję, że po wymianie tych części odzyskam spokój z samoczynnym wyłączaniem się komputera :frowning:

Samoczynne wyłączanie kompa? Stawiałbym na słaby zasilacz, nie pamięci, czy płytę.

Zasilacz jest mocny i dobrze trzyma napięcia w tym problem.

Niestety to już przerabiałem. Zasilacz jest nowy i mocny. Sprawdzone wszystko łącznie z pamięciami. Zostaje tylko płyta główna jako możliwa przyczyna. Przy wymianie płyty poświęcę także parę groszy więcej na pamięć, aby i to wykluczyć w 100%.

Także tym razem chcę dokonać dobrego wyboru, aby te podzespoły mieć z głowy.

Miałem to samo komp mi się sam resetował i po pewnym czsie nie chciał się włączyć. Okazało się to, że zasilacz był zrąbany. Po wymianie wszystko dobrze chodziło.

Jeszcze pytanie. Komp się restartuje, czy wyłącza? Jeśli się restartuje to sprawdź, czy kondensatory na płycie nie spuchły.

A ja miałem tak jak ram był uszkodzony.

od kiedy to może być wina kondensatorów ??

Zasilacz jest nowy i sprawny. Napięcia dobre. Nie mam problemu z włączeniem ani wyłączeniem. Problem w tym ze nieoczekiwanie się wyłącza i samoczynnie włącza. Następuje to raz dziennie, dwa razy lub co dwa dni. Zasilacz sprawdzony bardzo dobrze. To nie on jest winny

Proszę o pomoc. Co wybrać aby być pewnym o ich jakość.

MSI P45 Neo3-FR

czy

Gigabyte GA-EP45-DS3

Patriot 800mhz cl4

czy

A-Data Extreme VITESTA 800mhz cl4

Od zawsze.

Kondensatory są dobre i nienapuchnięte. Wiem tylko, że mam problem z jednym USB pod którego podpięta jest karta muzyczna. Być może żywot płyty dobiega końca