Jaka przeglądarka jest najlepsza jeśli mam dużo kart?

@up:

A skąd ta pewność, że Firefox spisuje się najlepiej?

On jest mocno uzależniony od konfiguracji sprzętowej. Ja używałem go kilka lat, w tym roku zrezygnowałem na rzecz Chrome, bo to śmieszne że na i5 Ivy, 8 GB RAM i dysku SSD z wyższej półki (Plextor M5P) interfejs tej przeglądarki nadal działa powoli, a start trwa kosmicznie długo. Pod Linuksem jest lepiej, a na innych kompach zdarza mu się faktycznie śmigać. U mnie jednak nie da rady. Spróbować można, ale może się też okazać, że będzie działał źle.

“mam 2 GB RAMu a zakładek 360 otwartych około 15 xD”

"Hm… jeszcze zależy jakie to strony, ale 15 to nie jest aż tak wielka liczba (choć przy Chrome już nieco RAMu to weźmie).

Ilość zakładek nie ma znaczenia, o to się nie musisz martwić"

tzn miałam na myśli, że kart nie zakładek

Ale zdarza się tak, że np. przeglądam te 300 kart co mam żeby zobaczyć które wyłaczyć i dajmy na to wyłączę 80 ale pozostałe 200-parę jest włączonych na mozilli to ile to ramu zeżre? xD Po za tym czesto zdarza się mieć włączone około nie wiem np 70?

Ponawiam pytanie “w menadżerze procesy pisze 1,025,332 K co to znaczy? To o to chodzi? Czytałam na internecie takie wpisy że “moje karty zużywają np. 1 GB ramu” czy może być tak że karty mogą zużyć więcej ramu niż masz w komputerze? xD Jak jest ich dużo a RAMu mało?”

Mam jeszcze pytanie bo na jakimś forum ktoś pisał o czymś tam na komputerze i napisał “Ja tak miałem, jak umierał ram, albo jak “przekręciłem” komputer.” co to znaczy że RAM umiera od czego on może umierać? Może tak być?

Nic nie umiera, nie sugeruj się takimi dziwnymi postami kogoś :slight_smile:

Ten zapis faktycznie oznacza, że masz zajęte 1 GB RAM (przez coś konkretnego, jak podejrzewam właśnie przeglądarkę).

Skoro masz w tle np. 200 kart, to wszystko na Chrome odpada, to nie ma szans działać normalnie.

“Ten zapis faktycznie oznacza, że masz zajęte 1 GB RAM (przez coś konkretnego, jak podejrzewam właśnie przeglądarkę).” ale mam pytanie to co zajmuje RAM to są otwarte karty czy wszystkie które mam ogólnie ale nie otwarte?

zapytam raz jeszcze bo mnie to ciekawi xD

“czy może być tak że karty mogą zużyć więcej ramu niż masz w komputerze? xD Jak jest ich dużo a RAMu mało?”

"

Ile RAMu może zeżreć otwartych 100 kart? xD

Dla przykładu Chrome na każdą otwartą kartę ma własny procek, każdy waży minimum ok 10MB ram (zależy jakie strony są otwarte, jak z flashem to dużo więcej), więc policzyć 100 x 10 wychodzi 1000 + dodaj jeszcze bajty do tego i rodzaje strony, zwykły html może waży na chromie gdzieś z 8 mb a flash około 70mb na strone (chyba ze wiecej) i masz w tym np. 3 stronki flash to wyjdzie gdzieś 1,6 GB na pewno ci wyjdzie.

natomiast Frefox zje gdzieś około 500MB na tyle stron + jego plugin-container około 300MB wyjdzie gdzieś przeszło 800MB.

To zależy od przeglądarki.

np.

IE by zjadł na pewno najwięcej.

Ta… ale ja na początku pracy z przeglądarką wole widzieć wyszukiwarkę, a nie stare karty.

A ja teraz mam otwartych (na mozilli) może 20 a nie 100 i mi zżera 1,2000,560 a nie 100? Chyba że “otwarte karty” mówi się na wszystkie jakie są w ogóle bo tych mam 350 xD

czy może być tak że karty mogą zużyć więcej ramu niż masz w komputerze? xD Jak jest ich dużo a RAMu mało? Co wtedy? Co jeśli mam 2GB ramu a kart bardzo dużo i otwartych? Będzie tylko chodzić wolniej po prostu?

[EDIT] kurcze, teraz przy 3 otwartych oknach forum dobre programmy mam 750,990 K xD Czemu? [edit] Otworzyłam około 40 youtubów i zahamowałam filmiki i się wahało od 400 do 800 tak samo jak wtedy gdy miałam otworzone tylko 3 xD Komedia?

PS. Ile zajmują ramu fiolmiki na yotube na mozilli, takie 1-4minutowe? PS. Czy facebook i fora ciągną więcej niż jutuby i dużo ciągną?

Grupę wielu kart, dobrze otwiera i obsługuje SlimBoat. Jeśli w grupie kart będzie kilka wolno ładujących się, jak portable.info, forum dobreprogramy i takich tam podobnych, to prędzej załaduje się setka innych kart… a z RAMem, to slimboat ma lżej, niż w firefoxie. Gdy ma się 1GB RAM, to trzeba ze 3GB mieć SWAPu.

@Kirin42

Szczerze mówiąc ciekawy jestem czym jest te 300 ‘nieotwartych kart’, jeżeli nie są zakładkami o.O

wybacz ale nie rozumiem, zakładki to z tego co wiem są te, które zapisuję w menu “dodaj zakładkę” a karty to są karty, chyba że na karty mówi się zakładki to ja nie wiem xD

No właśnie karty to karty, dlatego nie bardzo rozumiem podział na te zamknięte i otwarte. Ale może w niektórych przeglądarkach coś takiego jest, dlatego się pytam, ja nie kojarzę.

Podział na zamknięte i otwarte jest, bo z tego co się dowiedziałam, tylko otwarte korzystają z pamięci RAM xD

Otwarte karty są na pasku kart. A te zamknięte gdzie niby są? Chodzi Ci o tę listę ostatnio zamkniętych kart, czy o co?

Tzn. źle mówię nie zamknięte ale te nieużywane, w sensie te na które dziś nie wchodziłam ale one dalej są na pasku kart

Mogą. Jest coś takiego jak swap, zwany też plikiem albo partycją wymiany. W Windowsie jest to zawsze plik, w systemach uniksowych (np. Linux) najczęściej jest to osobna partycja. Jak to działa? Jeśli pracujesz na zbyt dużej liczbie danych (np. masz otwartą dużą liczbę kart w przeglądarce) i nie mieszczą się one w RAM-ie, część z nich jest przenoszona na dysk twardy, właśnie do pliku wymiany.

Dlatego właśnie jeśli masz otwartych dużo kart, zdarza się, że chcąc się przełączyć na inną (szczególnie taką, na którą dawno nie wracałaś), komputer zaczyna “mielić”, krótko mówiąc, wiesza się i trochę czasu mija zanim na nią się przełączy. Dlaczego? Jakąś część RAM-u (np. którąś z otwartych kart przeglądarki) system operacyjny musi przenieść na dysk twardy, do swapu, a w jej miejsce wczytać tę kartę, którą chcesz właśnie otworzyć. Dysk twardy działa znacznie wolniej niż pamięć RAM, dlatego to tak długo trwa.

W Firefoxie strony są wczytywane dopiero po przełączeniu się na nie. Np. gdy otwierasz linka w nowej karcie, to strona jeszcze się nie wczyta.

A zatem wśród otwartych kart masz karty wczytane i niewczytane. :slight_smile:

U mnie tak nie jest. Firefox 25, instalowany kilka dni temu.

To ma miejsce przy otwarciu przeglądarki z zapisanymi sesjami. Wtedy nie ładuje ona wszystkich kart (bo to byłoby bardzo małe ciekawe doświadczenie), tylko “na żądanie”, gdy użytkownik daną kartę otworzy.

Opcje -> Karty -> Nie wczytuj kart, dopóki nie zostały wybrane

Owszem, również wówczas. To tylko szczególny przypadek.

Mam takie pytanie bo dla ciekawości otworzyłam sobie tak ze 40 youtubów, żeby zobaczyć kiedy zacznie ciężko chodzić i po jakimś czasie ten SWAP zaczął działać, ale w menadżerze dalej pisało że niecały 1GB jest tego a muliło jakby przekroczyło 2 o co chodzi? xD