Jaka przeglądarka zamiast Firefox?

Firefoxa używam od zawsze. Wybrałam tę przeglądarkę ze względu na mnogość dodatków i możliwości dostosowania sobie wyglądu interfejsu. Niestety okazuje się, że niedługo większość dodatków przestanie działać (od v.57). Niedawno zaktualizowałam Firefoxa z v.49 do 55 i pojawiły się różne problemy. Nie wiem czy wracać do 49. Alternatywą jest przeniesienie na nowy profil, co zapewne naprawiłoby problemy ale jest bardzo uciążliwe i czasochłonne, kiedy ktoś ma ponad 30 dodatków i mnóstwo zmian w about:config. Do tego niezbyt się opłaca, skoro niedługo i tak nadejdzie v.57 i stracę 90% dodatków. Dlatego postanowiłam w końcu rozstać się z liskiem :’(
Zależy mi na przeglądarce, która oferuje duży wybór dodatków i możliwości dostosowania do własnych potrzeb wyglądu interfejsu oraz sposobu działania a także ma aktywne wsparcie w języku polskim (forum pomocy). Jak również na której nie będzie problemów z przeglądaniem Facebooka i Youtube. Co polecacie?

Bez jaj… tak ciężko poszperać w sieci?
http://bfy.tw/DXwN
Jest tego od piczki maciejki i kawałek.
Sobie wybierz.
No okej… Poza Maxthonem, bo ta małpa dane usera wysyła po cichu gdzieś chińczykom :stuck_out_tongue:

SlimJet.
Wszystkie dodatki chrome, w tym magic actions YT.
Szybki.
Do 12 krotna prędkość pobierania.
Mnogość ustawień slimjet://flags
Zarządzanie pluginami slimjet://plugins
Ma videvine odpowiednik primetime).
Jak ustawi się, tak działa.

1 polubienie

Może Vivaldi - dużo podobno można w interfejsie zmienić CSS-em.

Komentarze z portalu do artykułu o Vidaldim:

1 polubienie

MartinaNeumayer - Jak nie chcesz doradzić, to po co się w ogóle wypowiadasz? Wiem, że jest mnóstwo przeglądarek, ale zależy mi na tym, aby spełniały konkretne warunki, które wymieniłam. Z opisów na ogół ciężko się tego dowiedzieć, dlatego pytam, bo może ktoś używa takiej i wie, że spełnia moje wymagania. Także idź się powymądrzaj gdzie indziej :stuck_out_tongue:

Laseczko Droga
Zamiast pierniczyć i wysługiwać się innymi, włącz myślenie.
Każda jedna spełni to, o czym piszesz.

A gdybyś zamiast spinać zad, ruszyła swą główeczką jeszcze chwilkę, załapałabyś - o czym piszą od x czasu już na forach oficjalnych FF - że Lisek z gałęzi “dev” nie będzie okrojony i wszystko będzie działać w nim tak jak działało do tej pory.

Pozdrawiam równie miło.

Właśnie nie np. opcja duplikowania karty czy odświeżania automatycznie teraz może być tylko w postaci dodatkowego buttona i nikt nie wymyślił jak to podpiąć pod menu bez robienia forka (są forki chrome co mają autoodświezanie w menu karty, bo duplikacja jest od dawna).

1 polubienie

Chyba Ci się coś źle zacytowało hahah :smiley:

Dobrze się zacytowało, nie ma dodatku kompatybilnego z Firefox 57 co by rozbudował menu karty dodając opcje duplikuj lub odświeżania i podmenu z 1 min, 5 min itp.

Może być button obok reszty innych np. Adblocka i jak ma mieć dodatkowe okno z opcjami to w pop-upie.


PS. poprawiłem też ten zacytowany z portalu bo nie było awataru obok nicka KR60.

MartinaNeumayer - nic mi o tym nie wiadomo. Nie wiem nawet co to za jakaś wersja dev. Nie wszyscy są tak bardzo zorientowani, nie wszyscy znają angielski itd. itp. Jak zamierzasz być chamska, to proszę, nie udzielaj się w tym temacie. Nikim się nie wysługuję. Ktoś chce pomóc, to pomoże, a jak ktoś nie chce, nie zmuszam. Widzę, że szukasz tylko pretekstu, aby się powymądrzać i pokazać swoją wyższość. Jesteś zarozumiała i zupełnie niepomocna. Po co w ogóle odpowiadałaś na mój wątek?

Ja dodam że pewnie się obawia zmian z Firefox 57, gdzie nie będzie pełnych motywów, XUL (wpis włączający szczątkowe działanie starych dodatków (about:config?filter=extensions.legacy.enabled) pewnie nie trafi w listopadzie do wersji stabilnej).

Slimjet, Vivaldi, albo Operę najnowszą sprawdź. Coś znajdziesz dla siebie.

1 polubienie

Slimjet i Vivaldi mają po 2 głosy. Czy te przeglądarki mają jakieś aktywne, polskie forum pomocy? Do Slimjet nie znalazłam, do Vivaldi niby jakieś jest, ale nie wiem, na ile aktywne. Obawiam się, że samodzielnie nie dam rady ich sobie dostosować, nie jestem programistą. CSS znam bardzo, bardzo słabo. Najbardziej zależy mi na tym, aby mieć karty na dole, nad nimi pasek zakładek, a powyżej pasek nawigacji i nie chcę mieć paska tytułu. W FF mam tak ustawione od dawna i jest to dla mnie najwygodniejsza i najbardziej ergonomiczna opcja: http://i.imgur.com/GWUL7QN.png - czy da się coś takiego uzyskać w którejś z tych przeglądarek? Na pasku zakładek mam foldery z zakładkami, nie pojedyncze zakładki i też pozbyłam się ikon folderów, bo są szpetne i niepotrzebnie zajmują miejsce. Zamiast nich mam kolorowe kropki, dzięki czemu każdy folder ma swój kolor i łatwiej się orientować.

Coś takiego możesz zrobić tylko w Vivaldim, z tych przeglądarek wymienionych. Po pierwszym uruchomieniu Vivaldiego, masz wstępną konfigurację, w którym będziesz mogła ustawić wspomniany pasek na dole.

PS. Dodatki do Vivaldiego, instalujesz ze sklepu Google Chrome.

2 polubienia

A co sądzicie o Pale Moon? Jest najbardziej podobny do Firefoxa, ale wydaje się mało popularny i nie znalazłam żadnego polskiego forum pomocy… Z drugiej strony nie powinnam mieć problemu z jego konfiguracją i wszystkie dodatki z liska powinny na nim działać.

Interfejs przestarzały, ale działa z dodatkami od FF. Pale Moon standardowo jest w j. angielskim, spolszczenie opcjonalnie można zainstalować.

Łoooomaaatkoooboooskooo no!


Masz i już nie płacz no.
Nie jestem chamska, tylko mnie trafia na takie posty.
Troszkę wysiłku się czasami przydaje, wiesz?
Nie tylko na forum, ale i w codziennym życiu.
Czasami się zastanawiam, jak wy ludzie chcecie przejść przez wasze życie?
Pytając o każdą duperelkę na forum?
Sorry… moja Droga, nie da się.

1 polubienie

I lipa jak wyjdzie developer 57 to kart nie przeniesie pod pasek adresu czy na sam dół interfejsu.

1 polubienie

Zgadza się. Jeśli komuś zależy też na adblokach, to również może z nimi pożegnać się. Nawet adblocki nie będą działać, prawdopodobnie.
Akurat testuje Slimjet, przeglądarka świetna. Być może lepsza, od Google Chrome.

2 polubienia

W sumie karty się ostatnio udało z CustomCSSforFX (na sam dół okna), duplikacje dodali do menu po latach (tak yo trzeba było używać skrótu z ctrl i klikać odśwież na pasku “adresu”.