Jaki dobry będzie sprzęt kina domowego do mieszkania w bloku?

Chcę sobie kupić do mieszkania w bloku do mojego dużego telewizora Sony jakieś fajne kino domowe albo jakiś dobrze grajacy soundbar.

Będę korzystał z tego na pewno do oglądania filmów i też do słuchania muzyki.

Mam kilka sprzętów wybranych i mam teraz dylemat wielki, który sobie wybrać.

Może ktoś z was zna się na tego typu sprzętach i pomoże mi wybrać coś rozsądnego.

Który z tych sprzętów wymienionych poniżej będzie grał czysto z fajnym kinowym basem ? - Proszę Was o pomoc w tej sprawie.

  1. Soundbar Samsung HW Q990B
  2. Soundbar Panasonic SC-HTB900 3.1
  3. Soundbar Sony A7000
  4. Soundbar Sony A9000
  5. Amplituner Denon AVR-2800H
  6. Logitech z906
  7. Kolumny aktywne Elac Connex
  8. Soundbar Samsung Ultra Slim HW-S800B
  9. Amplituner Yamaha: amplitunery kina Yamaha centrum rozrywki w salonie - Top Hi-Fi & Video Design

Narysuj układ pomieszczenia i budżet.

@Grzesiekk Zamieszczam zdjęcie. Mam mało miejsca co prawda bo chcę taki sprzęt trzymać na tej szafce z telewizorem. Budżet no to tak maksymalnie 5 tysięcy. No chyba, że coś ekstra będzie to mogę coś tam dorzucić do budżetu.

W tym przypadku chyba tylko soundbar ma sens. Tutaj Ci jednak nie pomogę bo słuchałem dwóch modeli w kwocie 2000 d0 3000 zł i nie kupiłbym żadnego nawet za 1/3 ceny. najlepiej posłuchać przed kupnem w jakimś salonie. Są sklepy które wypożyczają też do domu.

Może ktoś jeszcze z was zna się na tego typu sprzętach i doradzi mi Który z wymienionych sprzętów sobie kupić ?

Kupiłem takie głośniki:

I powiem, że jestem bardzo zadowolony. Grają znacznie lepiej niż moje stare podłogowe kolumny Tonsil z klasycznym amplitunerem Philips FR940. Do telewizora podłączasz je kablem optycznym. Dodatkowo mogą pracować jako odbiornik BT (korzystam do odtwarzania Spotify oraz radia internetowego ze smartfona).

Ewentualnie droższy model (ale IMO to już przerost formy nad treścią):

Jestem ciekaw gdzie byś postawił te kolumny.

Wywaliłbym witrynę i zmienił szafkę na szerszą :wink:
ps. tak właśnie zrobiłem u siebie:

1 polubienie

Może na półce na TV albo na tych wysokich regałach po bokach?

Jest to jakiś pomysł ale to już od autora zależy.

To nie zagra dobrze, niestety potrzebna jest przestrzeń.

Można pobawić się w Adama Słodowego i usunąć z szafki szuflady oraz półki, robiąc miejsce na głośniki:
adamslodowy

@januszek Głośniki, które pokazałeś może i są fajne i dobrze grają. Ale są one za duże by postawić je obok telewizora czy też w miejscu tam gdzie wskazałeś zamiast tych szuflad. - To całkowicie odpada ten pomysł.

Meble są dopiero co niedawno kupione. I nie mam zamiaru tutaj w jakiś sposób lawirować i przestawiać mebli.

Na oku jeszcze mam takie dwa sprzęty, nad którymi się zastanawiam. - Poniżej zamieszczam do nich linki. - Powiedzcie mi proszę, Który z tych wszystkich wymienionych przeze mnie będzie najlepszy ? - Bo mnie tak szczerze mówiąc wybór skłania ku dwu modelom. Albo Soundbar Panasonic, albo zestaw Pioneer.

A Wy co moglibyście mi poradzić w tej sprawie ?

a) amplitunery kina Yamaha centrum rozrywki w salonie - Top Hi-Fi & Video Design

b) Pioneer HTP-076D DAB Czarny - Zestawy kina domowego - Sklep komputerowy - x-kom.pl

Przepraszam, ale ja nie do końca rozumiem, o czym piszesz. Skoro zaproponowane przeze mnie Edifiery są za duże, to gdzie i jak chcesz postawić amplituner i kolumny?

Podstawowe pytanie, cena maksymalna. Bo jeśli cena nie jest istotna, tylko wielkość, to np. Bose Lifestyle 600.

@januszek Jeśli bym się skusił na ten zestaw Pioneer to wtedy myślałem o takim rozstawieniu zestawu jak widać na poniższym zdjęciu moim. Telewizor obecnie stoi na środku szafki więc lekko bym go przesunął do tyłu w stronę ściany i myślę, że te dwa głośniki na szafce po lewej i prawej stronie by mi nie zasłaniały bardzo obrazu w telewizorze. Prawda ? - Dobre by było takie ustawienie ?

Bo jeszcze mógłbym ten głośnik prostokątny większy z górnej półki postawić na środku na szafce przed telewizorem. Co Wy o tym myślicie ? Proszę poradźcie mi coś dobrego. Liczę na Waszą pomoc.

@wasabi1084 Cenę maksymalną podałem Mój Drogi w pierwszym moim poście. Nie wiem czy zauważyłeś. :slight_smile:

Tak powinien wyglądać rozstaw głośników 5.1. Przy czym centralny (ten największy) powinień stać na podłodze.


(źródło: https://cinematic.pl/rozmieszczenie-glosnikow-kino/)

@januszek Wiem przecież. Ale u mnie nie ma miejsca na tyle, żeby tak zrobić do okoła. Subofeer i tak stoi na podłodze obok szafki z telewizorem na moim zdjęciu. No bo to ciemniejsze to jest framuga od wejścia do pokoju mojego. Więc mógłbym sobie tak zrobić jak pokazałem na moim zdjęciu ?

To nie ma żadnego sensu.
Rozważ: https://pl.creative.com/p/speakers/creative-t100

@januszek Nie. Wybacz. Ale nie. - Już wolę sobie kupić soundbar Panasonic SC-HTB900 3.1. Przynajmniej mam moc 500 W.

I jeszcze chodzi mi po głowie taki pomysł jeden, żeby do tego soundbara Panasonic dokupić dwie kolumny aktywne Elac Connex.

Co o tym sądzisz ? Będzie fajnie grać ? Głośniki mają po 50W więc w sumie to 100W.