Jaki dysk HDD 3-4TB

Do kopi to możesz sobie zainstalować soft i ustawić harmonogram i zaznaczyć które pliki/foldery ma kopiować… obraz systemu możesz też zrobić najlepiej z nośnika ratunkowego danego softu.

Np Macrium Reflect

WD robi takie i takie więc trzeba uważać jaki model sie bierze ale można poznać o kodzie / oznaczeniu

tylko rozumiem, że wtedy bym musiał mieć ciągle podłączone “przenośne” dyski, mi bardziej chodziło o rozwiązanie, że podłączę i np. wybiorę wcześniej ustaloną listę folderów dla danego dysku.
A tak taki soft do backupu wie, że jakieś pliki zostały usunięte z dysku głównego i kopiując na dysk do backupu też tam usunie taki plik? bo głupio, żeby nadmiarowo gromadziło niepotrzebne pliki.

no na zwykłe redy trzeba uważać na pewno, z tego co się orientuję PRO są tylko cmr.

No jak mówiłem jak chcesz do lepszej jakości to będziesz musiał dopłacić.
Z drugiej strony jak będziesz mial więcej miejsca tańszym kosztem a 2 dyski z kopią zapasową raczej nie padną ci w tym samym dniu.

Mój brat ma jeszcze tego gorszego WD RED i do dziś mu bangla

czyli ile? z 5lat?

raczej bardziej chciałem większość rzeczy backupować na dyski które już mam, co prawda nie są pierwszej świeżości ale poza jednym u którego smart pokazuje, żeby na niego uważać (raczej bym trzymał tam mało ważne pierdoły) to reszta według smart i skanów dalej jest sprawna i myślałem żeby je podłączać np. raz na kwartał i robić backup, jeżeli będę używał jednego 3TB

nie no więcej ma lat on wtedy płacił około 900zl za 3TB bo sam mu wybierałem.
Moje dyski są z Samsunga wszystkie 4 i mają przebieg po nawet 45k godzin przepracowanych
gdzieś wcześniej na forum dawałem screeny zraz ci podlinkuje jak znajdę :slight_smile:

Ja osobiście przymierzam sie do zakupu 2 dysków NVME i 2 HDD ultra star po 10-12 TB i to będą dwa ostatnie HDD jakie kupie w życiu (tak myśle czas pokaże :smiley: )

ok tutaj wstawiałem :slight_smile:

Brat teraz gra więc szybko z kompa nie zjedzie ale postaram sie jeszcze dzisiaj sprawdzić jego dyski i podesłać logi :slight_smile:

mój ma 60K i powoli odchodzi na drugi świat


drugi 1500 jeszcze się trzyma ale tez ma niezłe przebiegi

też tak myślę, no chyba, że dysk szybko wyzionie ducha, ale mi wystarczy 3TB, 4 max

1 polubienie

Posiadam Toshibe P300 3TB jakoś od roku i zero większych problemów. Czasami trzeba sekundę poczekać aż coś doczyta, ale to w końcu HDD nie SSD. Mogę polecić.

Zastanawiam się czy brać dwie takie i jedną przeznaczyć na backup, czy jeden p300 + jakiś zewnętrzny na usb