Jaki dysk SSD?

Jak polecasz zamontować ten dysk na płycie

Czyli torba, reklamówka siatka to NOŚNIK zakupów. :stuck_out_tongue:

Daj znać DOPIERO wtedy kiedy się komórki pamięci wyczerpią :wink:

Głupota. Częściej kontroler zdycha niż komórki.

Mój błąd, racja, TLC.
Warto też nadmienić, że ten SSD ma pamięć DRAM.

Nie masz M.2 ale masz 2x PCI . To na system i programy polecam taki


Na Allegro pewnie ze 100 zł taniej
W normalne SSD pod SATA już się nie baw, bo to ani szybkie, ani tanie. A cena podobna.
Po za tym sam sobie porównaj prędkości zapisu i odczytu.

Crucial MX500 to jest pieśń sprzed 5 lat chyba…Tak więc, nie wiem czy polecałbym.

SSD dobre, sam mam z tej samej serii… ale autor tematu ma tylko jeden slot PCIe, musiałby wyjąć grafikę, by go włożyć :wink:

Mój Crucial MX500 po 2 latach używania jako dysk systemowy ma już poniżej 90% życia. Raczej nie polecam. Lepszy byłby Samsung EVO.

Przecież to logiczne… Siatka NOSI zakupy więc to jest NOŚNIK.

Jeśli przez 2 lata zużył się tylko w 10%, to zostaje mu jeszcze wieeele lat życia!

Ma pod kartą, jeszcze 2, i tak są dużo szybsze.
https://pl.msi.com/Motherboard/B150M-BAZOOKA/Specification
Specjalnie sa robione pod PCIe, jak ktos nie ma M.2
I ma z 4 razy szybciej niz te stare SSD pod SATA3

Max 2 razy, w normalnym użytkowaniu nawet nie odczuje, tylko w tych projektach graficznych, o ile będą duże.

Nie wiem, ja jakis czas temu wsadziłem taki dysk do 10-letniego Della(jestem fanem starych kompów). I kop był niezły. Zwykły SSD juz sobie radził, ale to na PCIe, to inna bajka. Dlatego mówię, piszę kilka złotych różnicy, a jakość inna
Musiałem tylko z biosem pokombinować, ale są za rączkę na youtubie nawet tutoriale.

10 lat juz na tym Dp , a nie wiem jak wysłać PW

Już wiem, spadaj. Naumiałem się:slight_smile:

Zdajesz sobie sprawę, że złącze PCIe 3.0 x1 (984,6 MB/s) to nieco wolniej niż SATA3?, dlatego nie mają złącze PCIe 3.0 x4. :thinking:

Podstawową różnicą między MSI B150M Bazooka i MSI B150M Bazooka Plus mała, ale bogato wyposażona.

A jak Samsung padnie po 3 latach to ma jeszcze gwarancję więć jest na plus nowy dysk? Wtedy co? :slightly_smiling_face: Ograniczona gwarancja 5 lat lub TBW

Patriot Burst to nie jest dysk godny polecenia, po zapełnieniu i to około 60-70% drastycznie zwalnia

@anon741072 Nie widzę gniazda nie mają interfejsu m.2. NVME jest zgodny ze standardem PCIE. Być może lepiej jest kupić 2 identyczne większe dyski SATA i zestawić w macierz RAID niż kombinować przejściówkami.