Jaki hosting? - Prośba w doborze hostingu

Witam,

 

Wiem, że takich tematów było dużo, ale większość ma już parę lat i dzisiaj jest już nieaktualna, a  hostingi stają się coraz tańsze i lepsze.

 

Na hosting chcę wrzucić prostą stronę w Joomli. Wcześniej korzystałem z hostingu CBA, ale kończy się już pojemność konta, poza tym pozostał straszny śmietnik w plikach. Teraz chcę zbudować od nowa stronę.

 

Zależy mi na jak największej pojemności konta (dotychczas było 2 GB), domenie .pl, bezawaryjności, FTP oraz szybkości. Rozmiar pliku i Transfer miesięczny bez ograniczeń albo dostatecznie duży (teraz nie miałem go, więc nie jestem w stanie określić ile będzie wystarczyć). Najważniejsze: BEZ REKLAM!

 

Wolałbym bezpłatny hosting, ale wiem, że będzie bardzo ciężko, dlatego dopuszczam płatny, jeden z najtańszych - strasznie dużych wymagań chyba nie mam.

 

Macie jakieś propozycje? CBA to był pierwszy lepszy hosting jak kiedyś wybierałem i jestem nie jestem doświadczony w sprawach hostingu.

http://forum.dobreprogramy.pl/prosz%C4%99-was-o-doradzenie-w-kwestii-domeny-i-hostingu-t511506/

 

Tu masz trochę porad.

wpisz w wyszukiwarkę hosting a wyskoczy Ci mnóstwo stron.

przepatrz co potrzeba Ci na Twoje wymagania.

podejrzewam że spokojnie wystarcza Ci takie w cenie 40zł brutto na rok ,mówimy o hostingach www

Najmniejsze konto na Hekko masz za koło 50 zł rocznie. Odpal sobie test - jak kupisz wyższy pakiet to masz w nim domenę PL za darmo. Jak dotąd niezawodny, ciągle powiększają pakiety no i przede wszystkim mają genialny support.

W kwestii dobrego hostingu ja zawsze używam http://www.webhostingtalk.pl/ranking 

no ja polecam kei.pl. Mają drogo, ale z drugiej strony jak tylko coś CI sie zepsuje zawsze ktoś jest na linii, mega pomocni także naprawdę pod względem obsługi rewelacja :slight_smile:

Patrzcie przede wszystkim na support. Wyślijcie na okresie testowym kilka wiadomości i w taki sposób sprawdzajcie jakie podejście mają do klienta - to kluczowe. Bywałem już na hostingach, gdzie odpowiadano po 3 dniach. Masakra.

Witam,

 

ja od jakiś 5 lat używam jednego hostigu, linuxpl.info - nie mogę narzekać - mam tam firmową stronę i działanie jest bez zarzutu.

W znacznie niższej cenie niż linux masz lepsze hostingi, albo nawet na podobnym poziomie, więc czy jest sens wydawać większą kasę? Ja uważam, że nie - ale to Twoja kasa.

Od siebie polece http://linuxpl.com

tanio i maja solidne serwery

Tak jak wyżej, współpracuje już ok. 5 lat z linuxpl.com, i jestem strasznie zadowolony.

Oj widzę, że chyba jesteście bardzo obiektywni. Tani to oni na pewno nie są, ale skoro już piszecie to dajcie proszę namiary na serwisy jakie u nich posiadacie.

Podobnie z hekko - stąd sugestia. Zresztą - najlepiej odpalić test na jednym i drugim. Pewnie wielkich różnic w jakości nie będzie, zatem po co przepłacać?

KEI = niezawodność. Z tanich ddr.pl

Z doświadczenia powiem, że lepszym rozwiązaniem od prawie każdego shareda jest nawet najtańszy VPS. Po pierwsze masz gwarancję minimalnych dostępnych zasobów - z sharedami jest tak, że robi się overbooking, z VPS-ami masz na odwrót czyli gwarantowane minimalne zasoby (np. 1vCPU, 256MB RAM) i zasoby w tzw. burście (2vCPU, 512MB RAM). Najlepszy przykład, mam takiego klienta, który uwalał dowolne pakiety netmark-u, az-tu i zenbox-a (hard-limity dostępu do dysku, procesora i RAMu) przerzuciłem go na VPS-a za 25 zł/m-c do firmy mającej DC w UE i NA (ceny prawie identyczna za w/w usługi shared), ale czas ładowania 2.5MB strony poniżej 0.8s (wg. pingdom tools) przy średnim obciążeniu względem czasu ładowania od 1.4s (w nocy) do 30s(w środku dnia !!!) na shared-ach.

Nie zgadzam się. VPS wymaga dużo większego zainteresowania i wiedzy. Poza tym - jeszcze nie dorobiłem się serwisu, który nie dawałby sobie rady na sharedzie, a trzymam ich nawet po kilkanaście na jednym koncie.

a co byście polecali firmie, gdzie jest ponad 60 kont e-mail oraz strona internetowa?

Podaj mi co to za firma Ci to hostuje. Chętnie przerzucę tam wcześniej wspomnianego klienta.

Ja wiem czy wymagają dużej wiedzy i zainteresowania? Obecnie stawiasz VPS z Pleskiem i masz nie tak bardzo gorzej względem maszyny konfigurowanej przez zawodowego administratora pod dany serwis.

Ja mam w hekko wszystko. Kawał dobrego, ale i taniego serwera. Współpracuję z nimi od dawna. Nie wykorzystuję wszystkich parametrów. Ten serwer ma jeden z lepszym supportów w Polsce. Był kiedyś nawet jakiś test.

Super ten kod. Stawiam stówkę, że w życiu tam nie miałeś hostingu. Pokażesz nam jakiś serwis, który u nich prowadzisz?