Jaki iPhone?

Witam

Jestem zielony w temacie iOS a mam za zadanie kupienia telefonu dla dziewczyny - niestety nie znam się a slyszalem ze iphony udają się średnio co 2 modele wiec moje pytanie jest następujące
*jakie modele opłaca się kupić zebym nie wyrzucił jej telefonu po tygodniu
*ile mniej wiecej taka “przyjemnosc” bedzie mnie kosztować ? (Też 4tysiace nie chce wydać . … wolal bym już laptopa kupic za ta cenę)
*opłaca się kupić używany czy lepiej nowe?

(O naprawach wiem ze ciezko i nie opłacalne bo wszystko zalane w kleju - wymienialem raz podzespoły)

Czy Ona ma już iPhone czy też to będzie jej pierwszy iPhone?

co do udanej co drugiej generacji iPhone to słyszę to pierwszy raz. Po drugie te 4 tysiące to wydaje mi się jak na nowego iPhone normalną ceną. Za 3600 kupisz najnowszego iPhone 1. W podobnej cenie kupisz iPhone X, ale to już dwuletni telefon. Jeżeli nie koniecznie musi być to iPhone to w okolicach 3 tysięcy Samsung Galaxy S10/S10+, LG G8S ThinQ, Xiaomi Mi 9/Mi Mix 3 (chyba ma najciekawszy wygląd, jest rozsuwany)

Poleciłbym jeszcze OnePlus 7 Pro

Jak znam życie - skoro dziewczyna uparła się na iPhona to ma być aparat z jabłkiem i ch*&^j

1 polubienie

I tutaj racja … ma być wybrakowane jabłko (ugryzione :smiley: ) i tyle w temacie :confused:
Niestety nie przegadam juz bo ostatnio juz postawiłem na swoim i nie dostała jabłka i powiedziałem że następny będzie…

Właśnie nie zależy mi żeby wydać 4tysiace :slight_smile:

Najnowszy iPhone tez nie musi byc ma działać sprawnie plynnie i aparat rozsądny

Dlatego tez sie zastanawiałem nad tym X’em i ciekaw jestem czy ma dużo udogodnień względem jednej/dwie wersje wstecz (iOS mnie nigdy nie interesował dlatego jestem kompletnym laikiem w tej kwestii i brakuje mi całkowicie wiedzy na ten temat :smiley: )

Kup jej OnePlusa…
OnePlus 6 - nowy w x-komie juz za 1700 (czarny połysk). Ogólnie bardzo atrakcyjny dla oka jest w wersji czerwony połysk. To jest po prostu śliczny telefon.
OnePlus 6T - nowy w x-komie ok 1900 - 2000
OnePlus 7 / 7Pro i nowsze to już powyżej 3000
Ja posiadam wersję czerwoną OP6 i jestem bardziej niż zadowolony.

Z drugiej strony - ma być jabłko i koniec. Zastanawiam się czyja to fanaberia - Twoja czy jej. Jeśli Twoja - to uwierz mi są lepsze konstrukcje na rynku, które wciągają iP jedną dziurką i w połowie jego ceny. Jeśli jej - cóż, powstrzymam się od komentarza. Czasy kiedy ‘ajfon taki fajny bo drogi i mnie stać i prestiżowy i amełykański’ już minęły…
No ale spoko - Twoja kasa. Nie ja Ci ją dałem, nie ja będę Ci mówił na co ją wydać. Ale z Androidów póki co ONEPLUS zamiata. I jest tańszy niż niejeden HUAWEI, SONY czy SAMSUNG.

Niestety kompletnie się nie zgadzam o ile OnePlus 7Pro jest jeszcze wart zakupu to cała reszta jest dużo gorsza od telefonów xiaomi w podobnej cenie a i wybór jest większy

X/XS to przełom w ekosystemie iOS bo X to pierwszy model z faceID zamiast stosowanego do tej pory touchID. Jeśli ktoś zaczyna korzystać z ekosystemu iOS to moim zdaniem X/XS to dobry wybór.

1 polubienie

Czemu nie iPhone 8? Tylko najdroższe doradzacie. Przecież on jeszcze będzie miał aktualizacje iOS co najmniej rok dłużej od iPhone 7, a z połowe tańszy niż X/Xs.

IPhone 8 to dobry wybór dla kogoś kto od lat używa touchID i nie jest jeszcze gotowy do faceID. Poza tym IPhone 8 przegrywa baterią, ekranem i aparatem. Chyba, że IPhone 8 Plus (ma dwa aparaty i więcej ramu niż 8) ale jego rozmiar jest irytujący.

Pytanie czy dziewczynie autora tematu potrzebny do szczęścia phablet czy telefon z odrobiną internetu. Do facebook-a czy instagrama to nie wiem czy niezbędny X/Xs.

Co do touchID, a faceID uważam, że to pierwsze wygodniejsze i bezpieczniejsze mimo wszystko.

Jak ma kasę i chce wydać na X/Xs to tylko brać i już. Ja gdybym miał to bym brał, ale wybrałem iPhona 7 bo względem 8 jakiegoś szału nie ma w różnicy, a cena względem X/Xs jest jedna.

Lepszy aparat może się przydać do Insta… :wink:
ps. Jeśli kupujesz coś dziewczynie to kierowanie się algorytmem „im taniej tym lepiej” może się okazać złym kierunkiem… :wink:

Jak kocha pieniądze, a nie człowieka to owszem, ale jak ją nauczysz, że jej robisz drogie prezenty to marnie na tym wyjdziesz.

Moim zdaniem iPhone 8 lepiej odrzucić. Wygląd całkowicie niedzisiejszy, mały ekran, a duży telefon, gorsza bateria. Najlepiej wybrać model z “X” w nazwie, lecz raczej unikałbym Xr. Model 11 wymaga w stosunku do niego i w świecie Apple minimalnej dopłaty. Tak więc albo zwykły X albo 11. Xs jest już od nich droższy, a więc odpada. Na dobrą sprawę zostają tylko te dwa modele do wyboru.

Tylko jest za duży…

Nie jest taki duży, gdyby miał w okolicach 20 cm to byłby duży :wink: A skoro dziewczyna „kce japko i jusz”, znając w telefonie tylko logo, to raczej im większy, tym lepszy, bo bardziej szykowny :wink:

Chyba nie korzystałeś z FaceID Appla skoro wysuwasz takie argumenty. Podobne rozwiązania konkurencji nawet koło tego nie stały. Wiem, bo mam porównanie z flagowcem samsunga.

Nie stać mnie na iPhone X i nowsze, a pozatym pierwszą stycznąć z odciskiem palca miałem w Huawei P10 dual SIM. A z rozpoznawaniem na której z najwyższych modeli Lumi Microsoftu i nie powiem fajne było, ale mała ciapka na okularach i już głupiało i nie rozpoznawało.

Z tym rozpoznawaniem już sporo się zmieniło i spokojnie już nie wystarczy brud na okularach by nie odblokować telefonu. Moje zdanie jest takie nie stać cie na Iphony z tych nowszych to zamiast kupować szrot kup coś pod androida. W zależności od budżetu albo jakąś mi9, albo redmi note 8 pro. Ja ci iphona nie polecę bo skoro nie stać cię na X to zostaje stary szrot a tego nie mogę polecić bo sumienie będzie mnie gryzło.

No chyba ,że Iphone 8 ale to mocno na siłę i dalej drogo.

Dla mnie Xiaomi to szrot. Miałem i nigdy więcej.

Mam iPhone-a 7 i w zupełności wystarcza. Obsługa dużo prostrza niż Androida, którego miałem do 2018 roku. Szrot bo nie zwala z nóg sprzetem, a co to komputer, że mają najnowsze, wypasione gry chodzić?? Nie to telefon z obsługa kilku prostych aplikacji w tym do banku. Skoro Tobie potrzebny x rdzeniowy snaptragon, x GB RAMu w smartfonie i system, który non-=stop jest najeżdżany przez hakerów, a poprawki nie dostaniejsz bo musisz kupić nowy model smartfona.