Jaki jest najlepszy (darmowy) antywirus na rok 2016?

Cześć, poruszam ten temat z powodu takiego, że mój dotychczasowy antywirus AVG zaczyna się psuć. Chciałbym go zamienić na jakiegoś lepszego, który nie wywija figli takich jak np. same wyłączanie się antywirusa bez powodu. Słyszałem że dobrymi propozycjami są np.: Avira, Comodo itp. Jeśli macie jakieś dobre propozycję to proszę napisać :slight_smile: Liczę na szybką odpowiedź, pozdrawiam!

samo z siebie nic się nie psuje ja radze ci przeskanować komputer MBAM i dać logi do sprawdzenia

za 35zł można kupić nortona na rok na allegro, wszystko w pełni legalne

Zainstaluj Comodo Internet Security - http://www.dobreprogramy.pl/Comodo-Internet-Security-Premium,Program,Windows,12952.html Tylko odhacz w instalatorze jeśli nie chcesz chromodo i geekbuddy. Jeden z najlepszych, a do tego darmowy.

comodo nie polecam straszny mół :slight_smile: Zarto warto sprawdzić sb secureaplus :slight_smile: jest to jeden z lżejszych av :slight_smile: który posiada 12 silników i integrację z virus total sprawdza uruchamiane exe. Coś co używam od dłuższego czasu i jestem zadowolony.

Bit defender free

Pod względem skuteczności AVG wypada b.dobrze. Podobnie do avasta. Bitdefendera polecam ale byle nie w wersji free, jest to wersja nierozwijana od lat.

Są dostępne testy proszę poczytać i zdecydować.

Autor pyta jednak o darmową aplikacje. MBAM to już ochrona dodatkowa - nie antywirus.

Na widows10 niestety są problemy z instalacją niektórych aktualizacji. Nie jestem pewien czy w każdym przypadku. Zobacz temat https://forum.dobreprogramy.pl/comodo-personal-firewall-8204792-nie-dziala-windows-update-system-windows-10-526286t.html Tutaj jest wprawdzie tylko zapora Comodo, ale zainstalowałem Pakiet Internet Security i jest podobnie. Temat rzeka i każdy będzie miał inne zdanie, dlatego Kosz.

koniecznie musi być darmowy? spróbu sobie g data total na 30 dni za darmo, mam tego antywirusa, działa bez zarzutu, nie widzę żeby spowalniał system, a nie mam jakiegoś mega mocnego sprzętu, z płatnych to na pewno jeden z lepszych

I co ten antywirus działa sprawnie? Mi zależy najbardziej, żeby nie muliły mi się strony internetowe, bo już nie raz tak miałam, wkurzało mnie to zawsze, a często mi sie to zdarza. No i dobrze, żeby był intuicyjny i łatwy w obsłudze, żeby sam działał, a nie tylko wtedy gdy ja go włącze. Podpowiedz coś jeszcze, jak ci się sprawdza po dłuższym użytkowaniu.

Ja polecam Avast free antivirus. Z płatnych antivirusów Eset nod32 jest spoko.

Najlepszy według mnie, to:

,Crystal Security to system w chmurze, który wykrywa i usuwa złośliwe programy (malware) z komputera. Jej technologia zapewnia szybkie wykrywanie przed złośliwym oprogramowaniem i pozwala wiedzieć o zmianach na komputerze w czasie rzeczywistym."

Trzeba dodawać uruchamianie aplikacji do białej listy. Nie trzeba instalować. Jest dostępny portable, a to ważne, jeżli się chce mieć program na drugim dysku’. Wymaga net frameworka 4, chociaż na samym początku u mnie poszedł na net frameworku 2. Pobiera się i tyle. Działa niezwykle lekko. Miałem. Firefox ledwie zauważał.
Na pewno nie jest zamulaczem, jak avast. Można po prostu mieć ochronę i zapomnieć.
Darmowy: https://www.dobreprogramy.pl/Crystal-Security,Program,Windows,35715.html

nie przekoam się do darmowych, koszt dobrego antywirusa w skali roku to są grosze dziennie, warto raz wydać a mieć spokój, tym bardziej że często trzymamy na kompach poufne dane, robimy przelewy itp a cyberataków coraz więcej

Panda Free. :slight_smile:

Panda Protection (Free!) i mówię to poważnie. Spróbuj, a się przekonasz!

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.