Jaki język Programowania jest najłatwiejszy

A teraz wyjaśnienie co znaczy NAJŁATWIEJSZY:

Czyli taki którego się łatwo i szybko uczy oraz w którym można bardzo łatwo programować.

to zalezy co chcesz pisac, czy aplikacje okienkowe, webowe, czy juz kiedys programowales no i przedewszystkim czy ma do tego “to cos” bo skladni to sie mozna nauczyc, ale zeby dobrze programowac trzeba to “czuc”

zainteresuj sie standardami takimi jak PHP, C#

jw.

no php językiem łatwym to raczej nie jest bo trzeba trochę kumać programowanie ogólnie.

Myślę że AS ew. C# jak napisał 5uck

Ja mogę polecić Javę. Python też jest ponoć łatwy.

Według mnie najłatwiejszy jest JavaScript. Dobry język na rozpoczęcie przygody z programowaniem.

2 polubienia

Ja zacząłem od Pascal’a

1 polubienie

Też “uczyłem” się paskala ale jakoś mi to nie wychodziło. A jak przeszedłem na Delphi to już było ciekawie (ciekawe czemu przecież Delphi to jest Pascal tylko ze Visualny :/)

Trochę z DarkBasic probowałem (Kalkulator :D). Ostatnio C++ ale z tym jest gorzej (sam nic nie zrobię, ale z książką to już coś :D)

A teraz się za PHP wziąłem :smiley:

I tak wszystko po kolei “STUKAM” i na nic się nie mogę zdecydować.

Jak chcesz szybko zobaczyć efekty nauki, to python.

W moim odczuciu Python jest językiem prostym dla początkującego, a także posiada sporą moc. Python pozwala na stworzenie praktycznie dowolnej rzeczy ( bo na pewno nie wszystkiego, np. kernela na tym nie napiszesz ) w prosty sposób. Jedyną wadą jest konieczność przepisywania wąskich gardeł do C ( niekiedy to rozwiązanie skutkuje niezłym przyśpieszeniem w pracy ).

Tak poza tym, w Pythonie nie musisz się o nic martwić. Sam usuwa niepotrzebne rzeczy, z prawie wszystkiego możesz uzyskać ciąg znaków ( aby potem wyświetlić to na ekranie), itd.

Witam.

Osobiście polecam C++. Może do tych najłatwiejszych (zależy co przez to rozumieć), to nie należy. Ale jeżeli sie przyłożysz do nauki i poczujesz to, to pójdzie łatwo.

A ja na początek zaproponuję Javę. Moim zdaniem jest łatwa, nauczyłem się bez problemu.

A ile ci zajęła nauka Javy. I co po tym czasie umiesz już napisać.

Ja ze swojej strony polecę C++ albo PHP. Zależnie od tego, co będziesz chciał robić. Nauka obu języków(chodzi o składnię, bibliotekę standardową, etc.) niewiele czasu mi zajęła(ok. 2 miesięcy).

osobiscie polecam jezyk Java, zaczynałem od ADA95, pozniej byl CPP, lecz odkad do Javy usiadlem nie wrocilem do poprzednich ( w miedzyczasie zaczalem zabawe z Pythonem i PHP ) i chociaz bawie sie ‘Javą’ od lat 3 to nie moge powiedzec ze wiem wszystko, bo wszystkiego sie wiedziec nie da, czy to Spring, EJB3, czy tez JSF, kazda technologia ‘javowa’ wymaga przeczytania kolejnego 1000 stron, zrobienia kilku projektow i wowczas mozna powiedziec ze sie mniej wiecej coz z danego kawalka umie, natomiast jesli chodzi o podstawy, to sa do opanowania w dosc szybkim czasie, polecam ksiazki: ‘Java Core - Podstawy’ do samego jezyka oraz ‘Swing’ wydawnictwa Manning do nauki ‘okienek’ w sumie jakies 1600stron do przebrniecia, ale w miare szybko idzie. A tak na prawde pozniej korzysta sie juz tylko z dokumentacji…

pzdr.

Ja zaczynałem od PHP i to bym polecał na początek (o ile zna się HTML). Jest tam dużo ułatwień dla początkującyh, jak .np:

  • brak kontroli typów

  • tablice, które można powiększać

  • programy można pisac całkiem nieobiektowo

Poźniej przesiadłem się na C++ i ten język bym polecał, jesli nie interesuje cię webmasterka. To już nie jest taka łatwizna jak PHP. Podczas pierwszego spotkania z tym językiem szokiem była dla mnie kontrola typów i niepowiększalne tablice.

Teraz uważam PHP za jezyk conajmniej dziwny i niechlujny (mam nadzieję, że nie będę musiał w nim więcej pisać), ale doceniam jego moc dydaktyczną. Jesli nie umiesz nic z programowania, z PHP nauka przyjdzie ci łatwiej.

Później uczyłem się C++/CLI (nie warto), a następnie Javy - pisze w niej od roku i jest nam razem dobrze :slight_smile:

Naukę najlepiej zaczynać od C - w końcu to podstawa wszystkiego :slight_smile:

baciany - powiedz do czego to programowanie jest Ci potrzebne, co chcesz pisać?

Jeśli serwisy internetowe, to PHP.

Jeśli programy multiplatformowe to Java.

Jeśli pod Windows to C# (i .NET).

Jeśli mikrokontrolery to C.

Jeśli systemy operacyjne to C i Asembler.

Itd.

Mnie tam zalezy żeby się szybko nauczyc programowac i żebym był zadowolony. Nie ważne czy będę pisał Jakieś gry na komórkę czy Systemy operacyjne. Ważne żebym programował i to skutecznie i bez większego wysiłku (chociaż jakbym umiał pisac OS’y to też by było dobrze) :smiley:

Na razie “uczę się” HTML aby potem przejśc do PHP. A potem to chyba na C++ przejde (w końcu po coś kupiłęm tą Symfonię C++ :D) - podobno język C jest podobny w skłądni do PHP (tylko bardziej rozbudowany :D)

A jak sie tego wszystkiego naucze to tez miałęm zamiar Assamblera się pouczyc.

Ale zanim do tego dojde to minie “trochę” czasu. w Dodatku ta nauka jakoś mi mozolnie idzie :confused: więc moze za jakieś 30 lat zobaczycie mój pierwszy system operacyjny który nazwe “DOS 2038” albo chociaż grę “Saper Online”

Brzmi jak C#, ale nieważne.

HTML nie jest językiem programowania. I nie obraź się, ale nauki to on nie wymaga, w nim się po prostu tworzy :slight_smile:

Jest zupełnie odwrotnie, to PHP (jak i wiele innych) jest podobnych do C. Jeśli go znasz bez problemu nauczysz się reszty. C to podstawa.

Nawet język polski napisany jest w C źródło :smiley:

Język to tylko składnia i słowa kluczowe. Na programowanie składają się jeszcze algorytmy, których też należy się uczyć, a przede wszystkim znajomość bibliotek dla danego języka. To jest właśnie większość wiedzy potrzebnej programiście. I lepiej chyba znać jeden bardzo dobrze, niż kilka pobieżnie.

2 polubienia
HTML nie jest językiem programowania

WIEM WIEM. Ale żeby się nauczyc PHP przyda się znac HTML (i masz rację nie trzeba go sie uczyc bo jest łątwy :D)

@baciany: Uczę się już jakieś 2 lata - co napisałem? Część moich umiejętności pokazuje mój program zamieszczony na mojej stronie internetowej (EqualMath). Jeżeli chcesz zobaczyć moje umiejętności, możesz ściągnąć i zobaczyć. Tylko dodam jeszcze, że zaczynałem się uczyć od zera - nie próbowałem wcześniej żadnego języka programowania. Java ma świetną dokumentację na http://www.java.sun.com, dlatego na początek proponuję jakąś książkę, w której opisano podstawy (np. “Praktyczny Kurs Java” za 39 zł), a później, jak czegoś nie wiesz, wchodzisz na dokumentację i tutoriale na witrynie Suna. Są po angielsku, ale można się wszystkiego nauczyć. Dlatego, jak chcesz napisać jakiś program, to wystarczy znajomość podstaw Javy, resztę możesz na bieżąco ciągnąć z neta. Polecam i rekomenduję bo sprawdziłem sam we własnej osobie :wink: