Jaki język Programowania jest najłatwiejszy

myslę że c++ jest najlatwiejszya nawet visual basic

@baciany

Dobrze, że wybrałeś PHP. Język jest do bani, ale na nim chyba się najlepiej można nauczyć podstaw bo nie musisz się przejmować zbyt wieloma rzeczami :slight_smile: Jeśli czujesz bluesa do programowania to w PHP możesz bardzo szybko zacząć pisać cos wartościowego. Ja przed PHP nie miałem najmniejszego pojęcia o programowaniu, a po tygodniu nauki tego języka napisałem własny CMS (i wcale nie było to jakieś wieśniactwo).

@Mi2

Chociaż Java jest moim ulubionym językiem, to na poczatek bym jej nie polecał. Nie wiem, czy komuś, kto zaczynałby naukę od programowania obiektowego, nie sprawiłaby trudności nauka innych języków, w których programuje się strukturalnie.

Ciekawy ten programik, zawsze chciałem coś podobnego sobie napisać, ale nigdy czasu nie starcza :slight_smile:

Jak to w Javie, strasznie się ślimaczy, ale można przeżyć. Natomiast czegoś takiego:

nie wolno Ci robić!

Resztę uwag zgłoszę na privie.

I to jest właśnie niedobre. Czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci. Jeśli od początku przyzwyczai się do niedbałości o kod, typy zmiennych, indeksy w tablicach, itp. to będzie nieuważny później. A programowanie to zajęcie dla skrupulatnych pedantów, wszystko musi być uporządkowane (jeśli chce się być dobrym programistą). Dlatego większości na początek polecam C

No, i macie rację, uczcie się Javy, nie róbcie mi konkurencji :stuck_out_tongue:

baciany - i jeszcze jedno pytanie. Chcesz się uczyć dla siebie, czy wiążesz z programowaniem swoją przyszłość zawodową?

Cranegger a czy ten twój CMS miał jakiś Panel Administracyjny. Bo ja zrobiłem coś ALA CMS. Jest szablon itp. prawde mówiąc z PHP to w tym moim “CMS” to użyłem tylko funkci :

<? Include("jaks_strona.php"); ?>

Oraz:

<? $zmienna='bla bla bla'; ?>

a w innym pliku wywołanie tej zmiennek

<? echo $zmienna; ?>

I dzięki temu zrobiłem opcje zmiany szablony dla całej strony :smiley: CAŁA TEORIA. A ty Cranegger jak się na PHP znasz to mam pytanko czy mógłbyś mi troszkę pomóc jakby co ??

baciany - i jeszcze jedno pytanie. Chcesz się uczyć dla siebie, czy wiążesz z programowaniem swoją przyszłość zawodową?

Odpowiadam:

I jedno i drugie. Chce programowac bo chce zrobic programy które będą działały tak jak ja chce, dopasowane do moich potrzeb i dzięki temu ułatwic sobie rzycie, oraz troszkę zarobic - WIADOMO. Zamierzam zastąpic Bila Gatesa i zrobic Tego Windowsa pożądnie i Open Sourcowo :D:D:D:D - TAKI ZARCIK

Tak był wypasiony. Można było tworzyć konta dla redaktorów stronki, nadawać tym redaktorom uprawnienia, czyli z tego co pamiętam:

  • czy moze pisać newsy

  • czy moze pisać artykuły

  • czy moze uzywać BBCode

  • czy moze używać HTML-a

  • czy moze używać PHP

Wszytsko zrobione było elegancko.

Miał tylko 2 minusy:

  • nieobiektowy

  • na plikach txt, chociaż wtedy to moze był nawet plus, bo hostingów darmowych nie było za dużo z MySQL :wink:

Niestety teraz to ja się na PHP nie znam. Minęło 1,5 roku od kiedy ostatni raz go użyłem, a w ciągu tego roku intensywnie uczyłem się innych technologii i praktycznie wszystko z PHP zapomniałem. Szczególnie nazwy funkcji :slight_smile:

Zależy od człowieka. Ja produkuję ładny kod i nie odpierniczam fuszerki, a zaczynałem od PHP.

Windows czy Linux? Jesli Windows to pobierz JRE 1.6. W tej wersji komponenty są natywne i chodzi jak ta lala.

Co do Javy, to sprawa wygląda tak, że gdzie jest potrzebne szybkie GUI, tam jest. Linux jest systemem serwerowym i wszystko załatwia siew konsoli. Tam super natywne GUI nie potrzebne. A GUI jest natywne na systemach desktopowych, czyli: Mac OS X (tam to w ogóle Java jest pięknie zintegrowana) i Windows. To co odbierasz za powolnośc Javy, jest powolnością rysowanego GUI, które tak jak już mówiłem w wersji 1.6 jest natywne i chodzi pieknie.

Z tego co wiem, to Javę mam najnowszą.

Tzn. gdzie? Jeszcze nie widziałem szybkiego GUI na Javie. Może mi pokażesz?

To w końcu to GUI jest szybkie czy powolne, bo gubisz się w zeznaniach :slight_smile:

Ten programik nie chodzi pięknie. Widziałeś go?

Natomiast generalnie programy w Javie także rewelacyjnie nie chodzą (np. OpenOffice). Bez względu na wersję zainstalowanego JRE.

W JRE 1.5 i starszych było wolene, w 1.6 jest szybkie.

Szybciutko pobawiłem się tym programem i wydaje sie chodzić normalnie…

Powiedz c okonkretnie jest wolne?

zwróccie uwage na jre 1.6 bo jest tu ruznica zależna od wydajnosci tych skyptów z rodziny Java.Bawiłem się VBA W trakcie gdy testowałem office 2007 winternecie a to jest niełatwe do napisania.MoIm werdyktem jest C#.

Cranegger Mam jeszcze jedno pytanie :

Czy masz może ten swój CMS jeszcze i mugłbys mi go jakoś udostępnić. Zobaczyłbym Co i jak.

@baciany

Nie mam niestety. Zresztą radzę ci nie oglądać cudzych kodów tylko samemu kombinować - o to w programowaniu chodzi.

Tak, program jak najbardziej chodzi “normalnie” - normalnie jak na program napisany w Javie, czyli ślimaczy. Przy uruchamianiu, przełączaniu miedzy zakładkami, przy zapisywaniu równania, itp. zdarzają się zamrożenia interfejsu - mi cały czas o to chodzi, o nic więcej. Ta dyskusja chyba do niczego nie prowadzi :slight_smile:

Ale dlaczego C#? Jakieś argumenty za?

A ja sądzę, że czytając cudzy kod można się wiele nauczyć. Oczywiście trzeba przede wszystkim pisać samemu, ale podejrzenie jak ktoś rozwiązał dany problem zmusza do zastanawiania się co ja zrobiłem źle, czemu ten ktoś zrobił tak, a nie inaczej, i dalszego kombinowania, czy może da radę zrobić to jeszcze lepiej.

Moim zdaniem ANSI C / C++. Znając te języki programowania bardzo łatwo opanować C#, Jave czy PHP.

Owszem, ale czytanie cudzego kodu, gdy nie zaczęło się pisać własnego jest według mnie bez sensu.

Zresztą cudzy kod czyta się zwykle przy jakiś bardziej skomplikowanych zagadnieniach niż CMS.

@baciany

Dobrze jest samemu pokombinować, bo pisanie CMS-a jest naprawdę prostym zajęciem.

Podejrzenie że C# lub C++ ma w pewnym miejscu napis zmienna1.Jak zmienicie go na CMS on nie będzie aktywny.Kod języka C lub C# w dobry sposób zachowuję się jak w JavaScripcie.Myslę że to C jest kodem zmiennej

@tubisiontko: możesz to napisać jeszcze raz? Bo nic nie zrozumiałem…

najlepiej spisuje sie C# ktory ma 2 zmienne

Ale w czym? Przecież zmiennych może być nieskończona ilość! Z dwoma zmiennymi ciężko jest COKOLWIEK napisać.

Mój mały programik(taki testowy napisany kiedyś tam) z dwoma zmiennymi by nie dał rady!

Więc lepiej zastanów się co piszesz.

Btw. EOT?

w C++ .Dziękuje

Twórczość a la Miron Białoszewski.

A o co chodzi?