Jaki kod pod zdarzenia w formularzu w richtextbox i w przycisk active w vb2010 express

Jaki kod pod taki formularz gdzie znajduje się richtextbox i napisy i że zaznaczono checkbox 1,2,3 i przycisk active w visualbasicu 2010 express.Link do fotki :slight_smile:

Pod jakie zdarzenia? Jak klikniesz checkboxa? Czy co? Sformułuj lepiej pytanie, bo totalnie nie wiem o co pytasz.

Czyli z listy checkbox po wybraniu aimbot crosshair wallkack i pojawiło się ON napis i po zatwierdzeniu przycisku active checked pojawiły się napisy w richtextbox.Proszę o pomoc chyba zrozumiale napisałem

Raczej niechlujnie.

3 polubienia

Ja bym umieścił ON / OFF jako pojedynczy Label i w evencie po kliknięciu checkboxa ustawiał mu property Text (odpowiednio na ON albo OFF) oraz zmienił property ForeColor na właściwy kolor.
A do RichTextBoxa masz metodę AppendText która pozwala dokładnie na to czego potrzebujesz.

To daj może kod pod te zdarzenia pod przycisk active gdzie w richtextbox będą się wczytywały napisy które wybrałem w checkbox.

Najłatwiej Ci będzie w edytorze graficznym Visual Studio kliknąć przycisk, wybrać zakładkę Properties, kliknąć na symbol z błyskawicą (Events) i kliknąć dwukrotnie w puste miejsce obok Click - wtedy automatycznie doda Ci się kod eventu gdzie dopiszesz już sobie co trzeba.

A najbardziej mnie interesuje zdarzenie w przycisku Active i wyświetlanie się napisów chodzi o pojawienie się napisów w richtextbox.

No to przecież już Ci wysyłałem jakiej metody masz użyć: https://msdn.microsoft.com/pl-pl/library/system.windows.forms.textboxbase.appendtext(v=vs.110).aspx?cs-save-lang=1&cs-lang=vb#code-snippet-1

Ten kod dać pod button (przycisk Active).

Nie widzę Twojego kodu, chyba się nie dołączył do posta.

Mnie interesuje pod te zdarzenia co zaznaczyłem i wyświetlenie się w richtextbox?

Dodałes event listenery tak jak pokazywałem parę postów wyżej? Póki co widzę że jedyne co zrobiłeś to dodałes kontrolki do okna w trybie design.

1 polubienie

Coś tak ale mi nie wyszło proszę popraw?

Public Class Form1

Private Sub Button1_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click
    AppendTextBox1Text()
    ' Determine if text is selected in textBox1.
    If textBox1.SelectionLength = 0 Then
        ' No selection made, return.
        Return
    End If
    ' Determine if the text being appended to textBox2 exceeds the MaxLength property.
    If textBox1.SelectedText.Length + textBox2.TextLength > textBox2.MaxLength Then
        MessageBox.Show("The text to paste in is larger than the maximum number of characters allowed")
        ' Append the text from textBox1 into textBox2.
    Else
        textBox2.AppendText(textBox1.SelectedText)
    End If
End Sub

End Class

Dałem to w button

Skopiowałeś bezmyślnie kod z przykładu na stronie MSDN. Jakbyś chociaż przeczytał co robi ten kod, wiedziałbyś, że zupełnie nie o to chodzi. Przykro mi, ale zacznij od kursu programowania, bo nie masz o tym pojęcia (btw skoro i tak nie znasz Visual Basica, polecam zacząć od razu od C# i Windows Forms, więcej dokumentacji, tutoriali i ogólnie bardziej przyszłościowy język niż Visual Basic).

1 polubienie

Czyli mi nie pomożesz tak myślałem właśnie

Sorry nie chciało m i się myśleć jestem początkujący i już biorę się za siebie

A kod pod przycisk button. Gdzie wyświetlony będzie napis w richtextbox.

Wewnątrz richtextbox