Jaki laptop do internetu - najtaniej

Witam.
Potrzebuję dla znajomej laptopa, raczej używany.
Ma służyć do pracy w internecie czyli sprawnie obsługiwać stronki, messengery, facebooki, grupowe wideoczaty, itp.
Obecnie ma jakiś sprzęt z Atomem i 2GB ramu, działa to tragicznie wolno…

Pytanie brzmi - czego szukać? Jaki typ procka? Jakich firm lapków unikać? Na co zwracać uwagę przy zakupie używki?

Co do ceny to wiadomo, w miarę tanio :slight_smile:
No i wielkość - 14 cali chyba wystarczy (tyle co obecny)

Może lepiej tablet?

raczej nie bo na Androidzie nie wszystko da się chyba zrobić

Da się zrobić wszystko o czym napisałeś, a nawet wygodniej :wink: Poza tym jest jeszcze Apple :wink:

Nie namawiam, tylko proponuję alternatywę, bo u mojej mamy i siostry tablet sprawdził się lepiej niż komputer :wink:

ps.
Tylko nie najtańszy tablet z biedronki. Za dobry tablet też trzeba wydać podobne pieniądze jak za laptopa :wink: i ewentualnie doliczyć za klawiaturę bluetooth jeśli dużo pisze :wink:

tablet z biedry - podziękuję :slight_smile: prędzej coś pokroju MediaPad T5 10"

Ona mi coś tłumaczy, że na potrzebuje dość często PC-towej wersji facebooka (ponoć na telefonie nie ma wszystkich potrzebnych opcji) - sam nie mam fejsa więc nie ogarniam :slight_smile:

Dziwi mnie to trochę, facebooka nie znam, ale strony jakie przeglądam na telefonie zawsze mogę przełączać z wersji mobilnej na pecetową :wink:

Tak jak mówię, nie namawiam. Była to tylko moja propozycja i na tym kończę temat, bo nie tego dotyczy :wink:

Podaj budżet na tego laptopa, bo to jest najważniejszy parametr i zawezwijmy eksperta @anon7248146 :wink:

Ogólnie polecałbym dwie opcje do 500 zł używany “do zajechania”, albo ~1500/1600 laptop na kilka lat. :wink:

rozumiem, że ta druga opcja to nowy lapek?

a taki sprzęt do zajechania za 5 stówek będzie lepiej działał od obecnego (tam jest Atom Z3735F - 1.33 GHz)?

Za niecałe 3 stówki https://at-outlet.pl/laptopy-klasy-b/lenovo-thinkpad-t60-14-c2d-320hdd-4gb-win7-gw6-b-klasa?from=listing&campaign-id=20
Jak tanio i do internetu, to patrzeć taki i klaskać.

Tak będzie.

Coś w ten deseń, ale wziąłbym jednak cokolwiek z i3 i SSD. FB potrafi trochę ważyć (RAM) + obciążenie procka. Jeżeli nikt nie podsunie, to jutro koło południa powinienem mieć chwilkę. :wink:

czyli szukać czegoś z i3 i SSD? 4GB ramu styknie?
a jak z baterią w takich lapkach? pewnie trzeba będzie non stop z ładowarką siedzieć? :slight_smile:

No z pół godzinki potrzyma. Jeszcze matryca, FuLL HD nie będzie ale HD+ przynajmniej… Wrzuc co amsz, jutro ocenimy. :wink:

ed, mój błąd.
ed.2.
Ten by od biedy wszedł, tylko musiałbyś jej dołożyć RAM (zapytać sprzedawcę czy ma wolny slot) lub ssd, bo będzie ciężko na 4 i HDD.

Nawet fajny. Czy na 4GB będzie zamulał?
Co do dysku to wolałbym żeby go w ogóle nie było a nie dopłacać jeszcze stówkę za wymianę na SSD - sam bym go wymienił…

Zależnie od ilości kart. Jak otworzy w Chromie ze 3 FB, to jeszcze, ale więcej…

Wtedy bys dopłacał za Windows, w tych laptopach klucz Windowsa jest prawdopodobnie na naklejce/w systemie, nie w BIOS. :wink:

Starczy dodać ze 2 GB RAM nawet za 30 zł, jak slot wolny.

Wysłałem pytanie do sprzedawcy - zobaczymy co odpisze.
A ewentualnie inna propozycja? :slight_smile:

Kilka też było, ale większość na matrycach HD, tu HD+.
Poszukaj czegoś na i3/i5, min 4 GB RAM, 15 cali i rozdzielczość FHD i ewentualnie HD+.
Całego allegro teraz nie przepatrzę, musiałbyś poczekać. :wink:

Lenovo ThinkPad T420 lub T430.

Nie wszystkie są OK, poza wersjami z 1600x900 były też 768- będzie cięło wielkość strony + przewijanie.