Jaki laptop do ok. 3000 zł wybrać?

Rozważam między HP 15s i5-1135G7/8GB/480/Win10 https://www.x-kom.pl/p/639634-notebook-laptop-156-hp-15s-i5-1135g7-8gb-480-win10-black.html
a Huawei MateBook D 15 R5-3500/8GB/480/Win10 https://www.x-kom.pl/p/541793-notebook-laptop-156-huawei-matebook-d-15-r5-3500-8gb-480-win10-szary.html

Głównie do przeglądania internetu,nie gram w gry. Czy procesor Intel Core i5 11 gen jest znacznie lepszy od Ryzena 5 3500? Odczuję to przy przeglądaniu stron?

Jak szukasz w x-komie to mają promkę teraz i z kodem „prezent” Pavilion z i5 11stej generacji, 16 GB RAM, dyskiem 960 GB i Windowsem jest za 2999

A jak chcesz w coś pograć i możesz przekroczyć 3 tyś, to z tym samym kodem za 3399 jest Pavilion Gaming z GTX 1650 Ti

1 polubienie

Do netu bym brał raczej albo tego HP za 2500

albo Asusa za 2750, choć wg mnie to już bez sensu kwota do takich zastosowań:

1 polubienie

Zapomniałem napisać, że chodzi o ekran 15.
Czemu bez sensu kwota, za duża do tego celu? Jest na dofinansowanie z PFRON więc adekwatna do dofinansowania:)

To Wziąłbym laptop + monitor :wink:

1 polubienie

Można, monitor - przynajmniej kiedyś - była możliwość dobrać do laptopa i akceptowano to. Też bym tak radził, z racji wygodny.

Mimo to, jeżeli nie wyjdzie Ci za dużo dopłaty, to wziąłbym coś z kartą graficzną, laptopa nie rozbudujesz, a w perspektywie 5 lat jakieś kurs graficzny lub edycja wideo może się pojawić.

Wcale, wszystko wyższe od Ryzena 2200U i i3-8000 da sobie bezproblemowo radę z Internetem. Róznica taka, że 11 generacja starczy pewnie na 8, a Ryzen na 7 lat. :slight_smile:

1 polubienie

Musi być laptop.

U nas można tylko laptopa albo stacjonarny. W moim przypadku musi być laptop.

Dzięki, o to mi głównie chodziło. Z racji choroby w grę wchodzi tylko laptop, obecnie mam Acera e5 intel core i3 5000U i już nie daje rady nawet przy przeglądaniu stron długo ładuje pomimo szybkiego światłowodu.
Zastanawiam się właśnie czy będzie duża różnica między w/w procesorami bo jeśli nie to wizualnie bardzo mi się podoba Huawei i ku niemu się skłaniam. Ale jeszcze ostatecznie nie zdecydowałem:)

A nie masz pozycji dodatkowy sprzęt? Okej, jak musi, to musi. Tego właśnie nie lubię w tych programach, co MOPR, to inne sobie wymyślają regulacje (albo się coś zmieniło od mojej ostatniej styczności).

Prawdopodobnie masz 4 GB RAM + dysk HDD, w takich modelach było takie połaczenie, wstaw SSD i rodzice się ucieszą. :slight_smile:

A nie namówiłbym Cię na ten model? Trochę lepszy procek i już 16 GB RAM, niby nie musisz mieć, ale … oszczędzisz sobie kłopotu z rozbudową.

HP 15s Ryzen 5-4500/16GB/256/Win10 - Notebooki / Laptopy 15,6" - Sklep komputerowy - x-kom.pl

Ewentualnie ten drugi, nieco droższy, jednak wydajnościowo prędzej rozleci Ci się, niż braknie mocy. Na pokładzie jest już 6 rdzeni (12 wątków) i nie jest to laptop mało wydajny - energooszczędny, (bez U). Smaczkiem jest zaś karta graficzna, na której możesz kopać Bitcoiny (bo przecież nie grasz, a wykorzystać można). :slight_smile: Jedna uwaga: Ideapady, większość tanich laptopów zresztą też, są dość delikatne i planując wożenie/szarpanie lub rzucanie szybko się połamią. Delikatne obchodzenie się więc zalecane (miałem 2 lata i nie pękło nic, ale faktycznie dbałem).

Lenovo IdeaPad Gaming 3-15 R5/8GB/512/W10X GTX1650 120Hz - Notebooki / Laptopy 15,6" - Sklep komputerowy - x-kom.pl

1 polubienie

Pierwsze co w nim zrobiłem to wymieniłem na Cruciala SSD:)

Za mały dysk, celuję w 512 a za ten trzeba dopłacić a fundusz 3000 zł i tak podniosłem bo dofinansowanie 2700zł ale za ok miesiąc może stanieje to się nad nim zastanowię bo wygląda ciekawie.

Za miesiąc? Z tego co wiem, to te środki oni dopiero we wrześniu lub październiku dadzą, bo nabór , rozpatrzenie, podpisy… :wink:

Rzuć sobie jeszcze okiem na laptopy z procesorami Ryzen 3550 i 3750 H, to mniej mobilne, „normalnonapięciowe” modele (nie są przykręcone jak U i biorą więcej prądu), ale pod względem wydajności są pomiędzy 3500 i 4500U. :slight_smile:

Ewentualnie cos na Intelach tego typu https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/asus-x509ja-bq241t-15-6-intel-core-i5-1035g1-8gb-ram-512gb-dysk-win10.bhtml

1 polubienie

Jeśli musi być laptop, to podejrzewam, że będziesz korzystał w łóżku. Może warto rozważyć lekkie konstrukcje o chłodzeniu pasywnym, zamiast celować w nieokrzesaną wydajność podzespołów? :thinking:
Najlepiej gdybyś wysępił jeszcze z tysiaka, to by na jakiegoś podstawowego macbooka 13’’ wystarczyło :wink:

1 polubienie

Wniosek złożony w styczniu, rada powiatu głosowała przyznanie środków tydzień temu i od tego czasu PCPR ma 30 dni na decyzję.:slight_smile:

Jestem leżąco/jeżdzący a lapek stoi na szafce obok łóżka, nigdy nie korzystam w ręku więc nie musi być mobilny.:slight_smile: A wysępić więcej się nie da, dają 2700 i ani grosza więcej, i tak dokładam jeszcze max ok 3000zł. Jak na razie chcę zdecydować między tymi trzema



Podzespoły doradzi ci @anon7248146, ale ja bym nie wziął laptopa z takim małym gładzikiem ustawionym niesymetrycznie jak ma HP.

1 polubienie

Wydajnościowo, niestety, HP z i5-1135G7 odbiega na plus od pozostałych, i jako procesor i grafika (pograsz nawet! :slight_smile: ). Drugi Huawei 3700u. Kwestia ergonomii touchpada kuleje w tym modelu HP, to fakt.

Natomiast detale, jeżeli znasz angielski, to poszukaj na tej stronce, oni mocno męczą każdy komputer i dane są całkiem wiarygodne. https://www.notebookcheck.net/HP-Notebook-15s-Laptop-Review-With-Ice-Lake-CPU-and-Slim-Design.452953.0.html

1 polubienie

Chcąc nie chcą do 3k nie dostaniesz lepszej oferty
HP Pavilion 15 i5-1135G7/16GB/960/Win10 Silver 2999 zł
W tej cenie z kodem „prezent”. Jest wydajniejszy i lepiej wyposażony od modeli, które zaproponowałeś. Huawei również jest ok, aczkolwiek słabszy i nie masz możliwości rozbudowy ram.

Ten sam model dostępny też jest z AMD 5.
HP Pavilion 15 Ryzen 5-4500/16GB/512/Win10 Silver

1 polubienie

Jeśli cena z kodem będzie aktualna za ok miesiąc to mocno się nad nim zastanowię😉

Dziękuję wszystkim za cenne rady, bardzo mi pomogliście, ale wybrać muszę sam. Wybór jest trudny ale mam jeszcze trochę czasu. Teraz jestem mądrzejszy a zarazem bardziej niezdecydowany.:slight_smile: Jeszcze raz dzięki.

Z wymienionych w temacie to Pavilion, lub Huawei MateBook D 15. Pavilion ma podświetlenie klawiszy, natomiast d15 to też bardzo dobry laptop, którego klawisze są duże i czytelne. Jak Masz opcję zwiększyć budżet, to może ASUS VivoBook S15.

1 polubienie

Nadszedł czas decyzji, wybrałem trzy z których chce zdecydować, innych już nie biorę pod uwagę bo i tak mam taki mętlik w głowie, że nawet z tych nie potrafię wybrać:slight_smile:



Dwa pierwsze są w takiej samej cenie i na procesorze Ryzen 5. HP na wersji 4500U a Huawei 3500U. A trzeci to Intel Core i5-1135G7 który jest znacznie droższy i kosztuje 3500zł. Nie ukrywam, że wizualnie Huawei podoba mi się najbardziej, ten droższy pewnie jest najlepszy z tych trzech ale zastanawiam się czy warto dopłacać te 500zł do moich skromnych potrzeb. Niby mogę dopłacić ale czy warto, kurde nie mogę się zdecydować a do poniedziałku muszę.:slight_smile: Może pod wpływem Waszych opinii będzie łatwiej hehe.
Czy Huawei z Ryzenem 5 3500U jest dużo słabszy od tego Huaweia z Intelem i czy HP z Ryzenem 5 4500 jest dużo słabszy od Huawei z Intetelem, pewnie głupie pytania:)

3500u jest zdecydowanie słabszy, ale pozostałe dwa prezentują porównywalny poziom. Amd wypada lepiej w zadaniach wymagających wielowątkowości, a Intel ma mocniejszy pojedynczy rdzeń

W typowych zastosowaniach domowych Intel będzie się wydawał szybszy, ale ja bym nie dopłacił za to pół tysiaka.