Jaki mikrofon do 200 PLN wybrać?

(Walleczny8) #1

Jak w temacie mam zamiar kupić sobie jakiś mikrofon. Jestem w tym zielony i tego nie ogarniam. Chodzi mi o mikrofon bez szumów. Denerwuje mnie cały czas to że jak z kimś rozmawiam na skypie bądź ts'ie to słychać mnie bardzo słabo i mam szumy a czasami szumy są jeszcze większe ale mnie słychać trochę bardziej lecz wtedy słychać też czasami coś zza ściany itp.

Czytałem trochę o tym lecz i tak ciężko to ogarnąć gdyż mikrofonów jest na prawdę dużo lecz dowiedziałem się że najleszy byłyby pojemnościowe. Czy moglibyście coś doradzić i wytłumaczyć? Interesują mnie takie do 200 zł. Wiem że to nie będą jakieś najlepsze ale myślę że będą już wystarczające dla moich wymagań (brak szumów i żeby mnie było dobrze słychać), a na allegro patrzyłęm to jest sporo pojemnościowych w takich cenach tylko teraz jaki wybrać i z tym właśnie się do Was zwracam.

Proszę o pomoc i z góry dzięki

(Dimatheus) #2

Hej,

Pierwsze i najważniejsze - jaką kartę dźwiękową posiadasz? Jeśli zintegrowaną, to ona może być sporym wzmacniaczem szumów mikrofonu.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Walleczny8) #3

Moja karta dźwiękowa to Realtek High Definition Audio. To chyba to. Tak mi się przynajmniej wydaje jak patrzyłem we właściwościach systemu

(Dimatheus) #4

Hej,

Niestety, potwierdza się, że korzystasz z karty zintegrowanej. Zmiana mikrofonu na lepszy może więc niewiele dać. Może warto by zastanowić się nad zakupem mikrofonu ze złączem USB? Na przykład coś takiego - Behringer C-1U USB.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(dolar444) #5

A w opcjach mikrofonu masz może zaznaczone tłumienie echa akustycznego czy też szumów ??

(Kreciczeq223) #6

Ja ci polecam Behringer C-1U, lub zakup mikrofonu z Guitar Hero za 40 zł.

Jeśli nie nagrywasz to nie potrzebujesz aż tak drogiego mikrofonu, popatrz sobie na youtube na testy jakości tego mikrofonu z Guitar Hero, sam go mam i polecam.

Do niego potrzebowałbyś tylko stojaka i powinno być dobrze.

Pozdrawiam!

(Walleczny8) #7

Czy to oznacza że gdy mikrofon jest przez USB to wtedy karta dźwiękowa nie robi takiej różnicy?

Jak to sprawdzić i czym to się różni?

(dolar444) #8

Jak jest W7 wchodzisz w panel sterowania—>sprzęt i dźwięki—>dźwięk klikasz----->u góry z zakładek wybierasz nagrywanie------>klikasz na mikrofon i właściwości------->w kolejnym oknie u góry wybierasz rozszerzenia i nizej w takiej rameczce masz opcje które możesz zaznaczyć jak i te  które ci podałem.

(Dimatheus) #9

Hej,

Ewentualnie możesz też sprawdzić to w ustawieniach sterowników karty, czyli w Menadżerze Realtek HD Audio, który najczęściej po instalacji widoczy jest w systemowym trayu.

Tak, mikrofon taki ma swój własny przetwornik, więc do komputera trafia już gotowy sygnał - mikrofonu nie podłączasz do karty dźwiękowej, bo on sam wykrywany jest jako rodzaj karty dźwiękowej. :slight_smile: Wtedy nie ma żadnego znaczenia, jakiej jakości jest karta zintegrowana, bo przez nią sygnał nie przechodzi.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Walleczny8) #10

I w sterownikach i w tym co pisał dolar444 nie mam żadnej możliwości wyboru (zaznaczenia czegoś). Nie wiem czemu

(Dimatheus) #11

Hej,

• A instalowałeś sterowniki do układu dźwiękowego ze strony producenta płyty głównej czy może jedziesz na sterownikach znalezionych przez system?
  • Z jakiego systemu korzystasz?
    Pozdrawiam,

Dimatheus

(Walleczny8) #12

Windows 7.   A sterowniki chyba znalezione przez system. Tak mi się wydaje gdyż to było już jakiś czas temu.

(Dimatheus) #13

Hej,

Bardzo prawdopodobne - takie sterowniki zwykle pozbawione są dodatkowych funkcji.

Jaką dokładnie posiadasz płytę główną?

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Walleczny8) #14

Gigabyte G31M-ES2L

(Dimatheus) #15

Hej,

Płyta występuje w 4 różnych wersjach (rewizjach): 1.x, 2.x, 2.3 i 2.4. Sprawdź przy pomocy programu CUP-Z, z jaką rewizją mamy do czynienia. Najlepiej wrzuć screena z zakładki Mainboard programu.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Mikserfixer) #16

Jeżeli chcesz coś naprawdę dobrego, to może dołóż 50zł i kup Samsona Go Mic’a?

(Walleczny8) #17

md5k.png

I mam prośbę do adminów, moderatorów itp. Przez święta mnie nie będzie w domu i nie będę mógł pisać tutaj dalej lecz gdy wrócę będę to kontunuował, także prosiłbym o nie usuwanie i nie zamykanie tego tematu. :smiley:

(Dimatheus) #18

Hej,

Zatem pobierz sterowniki stąd - http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-g31m-es2l_24/download/. Oczywiście wybierz najpierw odpowiednią wersję posiadanego systemu. Po ściągnięciu sterownika, zamiast uruchamiać go dwuklikiem, kliknij prawym przyciskiem i wybierz polecenie Uruchom jako administrator.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Walleczny8) #19

Wróciłem już po świętach do domu tak więc mogę kontunuować ten temat.

Więc gdy wchodzę na tą stronę i wybieram mój system: windows 7 64 bit to tam mam do wyboru 4 pliki do ściągnięcia. Wybrałem tego realteka tak jak miałem dotychczas, zainstalowałem go i co on miał zmienić. Co to miało mi dać po tej aktualizacji sterowników?

(Dimatheus) #20

Hej,

Dla pewności - sterowniki do chipsetu płyty głównej masz zainstalowane?

Dzięki temu powinien pojawić się panel sterowania dźwiękiem (HD Audio Manager), a w nim funkcje, pozwalające na ulepszenie nagrywania. U mnie wygląda to tak.

96557458149604623485_thumb.jpg

Pozdrawiam,

Dimatheus