Jaki mikrofon do 200 PLN wybrać?

Jak w temacie mam zamiar kupić sobie jakiś mikrofon. Jestem w tym zielony i tego nie ogarniam. Chodzi mi o mikrofon bez szumów. Denerwuje mnie cały czas to że jak z kimś rozmawiam na skypie bądź ts’ie to słychać mnie bardzo słabo i mam szumy a czasami szumy są jeszcze większe ale mnie słychać trochę bardziej lecz wtedy słychać też czasami coś zza ściany itp.

Czytałem trochę o tym lecz i tak ciężko to ogarnąć gdyż mikrofonów jest na prawdę dużo lecz dowiedziałem się że najleszy byłyby pojemnościowe. Czy moglibyście coś doradzić i wytłumaczyć? Interesują mnie takie do 200 zł. Wiem że to nie będą jakieś najlepsze ale myślę że będą już wystarczające dla moich wymagań (brak szumów i żeby mnie było dobrze słychać), a na allegro patrzyłęm to jest sporo pojemnościowych w takich cenach tylko teraz jaki wybrać i z tym właśnie się do Was zwracam.

 

Proszę o pomoc i z góry dzięki

Hej,

 

Pierwsze i najważniejsze - jaką kartę dźwiękową posiadasz? Jeśli zintegrowaną, to ona może być sporym wzmacniaczem szumów mikrofonu.

 

Pozdrawiam,

Dimatheus

Moja karta dźwiękowa to Realtek High Definition Audio. To chyba to. Tak mi się przynajmniej wydaje jak patrzyłem we właściwościach systemu

Hej,

 

Niestety, potwierdza się, że korzystasz z karty zintegrowanej. Zmiana mikrofonu na lepszy może więc niewiele dać. Może warto by zastanowić się nad zakupem mikrofonu ze złączem USB? Na przykład coś takiego - Behringer C-1U USB.

 

Pozdrawiam,

Dimatheus

A w opcjach mikrofonu masz może zaznaczone tłumienie echa akustycznego czy też szumów ??

Ja ci polecam Behringer C-1U, lub zakup mikrofonu z Guitar Hero za 40 zł.

Jeśli nie nagrywasz to nie potrzebujesz aż tak drogiego mikrofonu, popatrz sobie na youtube na testy jakości tego mikrofonu z Guitar Hero, sam go mam i polecam.

Do niego potrzebowałbyś tylko stojaka i powinno być dobrze.

Pozdrawiam!

Czy to oznacza że gdy mikrofon jest przez USB to wtedy karta dźwiękowa nie robi takiej różnicy?

 

 

Jak to sprawdzić i czym to się różni?

Jak jest W7 wchodzisz w panel sterowania—>sprzęt i dźwięki—>dźwięk klikasz----->u góry z zakładek wybierasz nagrywanie------>klikasz na mikrofon i właściwości------->w kolejnym oknie u góry wybierasz rozszerzenia i nizej w takiej rameczce masz opcje które możesz zaznaczyć jak i te  które ci podałem.

Hej,

Ewentualnie możesz też sprawdzić to w ustawieniach sterowników karty, czyli w Menadżerze Realtek HD Audio, który najczęściej po instalacji widoczy jest w systemowym trayu.

Tak, mikrofon taki ma swój własny przetwornik, więc do komputera trafia już gotowy sygnał - mikrofonu nie podłączasz do karty dźwiękowej, bo on sam wykrywany jest jako rodzaj karty dźwiękowej. :slight_smile: Wtedy nie ma żadnego znaczenia, jakiej jakości jest karta zintegrowana, bo przez nią sygnał nie przechodzi.

Pozdrawiam,

Dimatheus

I w sterownikach i w tym co pisał dolar444 nie mam żadnej możliwości wyboru (zaznaczenia czegoś). Nie wiem czemu

Hej,

  • A instalowałeś sterowniki do układu dźwiękowego ze strony producenta płyty głównej czy może jedziesz na sterownikach znalezionych przez system?
  • Z jakiego systemu korzystasz?
    Pozdrawiam,

Dimatheus

Windows 7.   A sterowniki chyba znalezione przez system. Tak mi się wydaje gdyż to było już jakiś czas temu.

Hej,

Bardzo prawdopodobne - takie sterowniki zwykle pozbawione są dodatkowych funkcji.

Jaką dokładnie posiadasz płytę główną?

Pozdrawiam,

Dimatheus

 

Gigabyte G31M-ES2L

Hej,

Płyta występuje w 4 różnych wersjach (rewizjach): 1.x, 2.x, 2.3 i 2.4. Sprawdź przy pomocy programu CUP-Z, z jaką rewizją mamy do czynienia. Najlepiej wrzuć screena z zakładki Mainboard programu.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Jeżeli chcesz coś naprawdę dobrego, to może dołóż 50zł i kup Samsona Go Mic’a?

md5k.png

 

I mam prośbę do adminów, moderatorów itp. Przez święta mnie nie będzie w domu i nie będę mógł pisać tutaj dalej lecz gdy wrócę będę to kontunuował, także prosiłbym o nie usuwanie i nie zamykanie tego tematu. :smiley:

Hej,

Zatem pobierz sterowniki stąd - http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-g31m-es2l_24/download/. Oczywiście wybierz najpierw odpowiednią wersję posiadanego systemu. Po ściągnięciu sterownika, zamiast uruchamiać go dwuklikiem, kliknij prawym przyciskiem i wybierz polecenie Uruchom jako administrator.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Wróciłem już po świętach do domu tak więc mogę kontunuować ten temat.

 

Więc gdy wchodzę na tą stronę i wybieram mój system: windows 7 64 bit to tam mam do wyboru 4 pliki do ściągnięcia. Wybrałem tego realteka tak jak miałem dotychczas, zainstalowałem go i co on miał zmienić. Co to miało mi dać po tej aktualizacji sterowników?

Hej,

Dla pewności - sterowniki do chipsetu płyty głównej masz zainstalowane?

Dzięki temu powinien pojawić się panel sterowania dźwiękiem (HD Audio Manager), a w nim funkcje, pozwalające na ulepszenie nagrywania. U mnie wygląda to tak.

96557458149604623485_thumb.jpg

Pozdrawiam,

Dimatheus