Jaki mobilny Internet: iPlus,Era,Orange,Play?

Jaki jest w miarę dobry mobilny Internet: iPlus, Era, Orange, Play ?

iPlus : na ile mies umowa , i pręd. transferu ?(gdzieś to ukryli ?) 6GB za 75 zł , brał ktoś może tą promocję “na próbę” ,jakie są haczyki , i rzeczywiste koszty -?., na mapce wygląda że zasięg jest .

Era Blueconnect : umowa na 2-lata 4GB za 69 zł , prędkość łącza 7,2 Mb/s

Era WiMax : jakieś duże opłaty , chyba odpada ?

Orange : 4GB za 60 zł na ile mies ? transfer do 7,2 Mb/s

Orange na próbę ? 30 dni , miał ktoś ?

Orange Free Optimum na próbę max 7GB , 2 lata umowa 75zł mies. opłata max 1Mb/s transfer , ( kaucja 59 zl czy po rezygnacji przepada ?)

Pisze np. transfer do 7,2 Mb/s , a jakie są prawdziwe transfery -???

Jeżeli pisze ci, że transfer do 7,2 Mb/s to możesz mieć nawet poniżej 1 Mb/s ponieważ dostawca nie musi ci zapewnić prędkości 7,2 tylko prędkość do 7,2 Mb/s.

Blueconnecta mam. Przez ponad dwa lata trwania umowy może ze trzy problemy z połączeniem. W mieście zasięg idealny, największy zakres; w mniejszych miejscowościach, na wsiach prędkość niezbyt zadowalająca, na pewno nie dla tych, którzy ściągają duże pliki (np. obecnie na wsi prędkość pobierania nie przekracza w moim wypadku 30 kb/s). Wiele zależy od zasięgu, mapki z zasięgiem dostępne na stronie dostawców.

na mapkach z zasięgami , to niby wszyscy mają zasięg , ciekawe jak w rzeczywistości -? ,

Najbardziej jestem chwilowo zainteresowany opcją “na próbę” iPlusa i Orange ,

6GB - to dużo -? , zakładając że potrzebny głownie do pracy : , przeglądanie stron www w poszukiwaniu materiałów potrzebnych do szkoły , itp. , bez ściągania masowo filmów , mp3-jek , itd.

Internet będzie dla siostry mieszka teraz w miejscowości Bieniewice , to jest niedaleko Błonia , na trasie Warszawa - Sochaczew .

Problemem może być to że czasem jak w pobliżu przejeżdża pociąg to w telefonie "czasami " pojawiają się zakłócenia i potrafi zerwać połączenie (telefon w Plusie).

W domu ja mam łącze w kablu 4Mb/512Kb.s - bez limitów za 60 zł, . 6GB to pewnie bym wyssał max. w kilka dni , więc nie wiem czy 6GB (to dużo - czy w sam raz) -???.

6GB czyli ok. 200MB dziennie ; to jest tak na styk. Trzeba pamiętać też o aktualizacjach systemu i oprogramowania (np. antywirusa który codziennie pobiera aktualizacje).

Witam

Według mnie Play ma ciekawą ofertę. 5 GB za 45 zł naprawdę się opłaca, przy czym umowa na 18 miesięcy i jest teraz promocja 3 miesiące po złotówce. Siostrze w Warszawie ładnie chodzi nie ma żadnych problemów.

Przenoszę do odpowiedniego działu.

Play nie ma internetu mobilnego…

Ja mam iPlusa 6GB mieszkam na wsi gdzie nawet neostrada nie działa…

Mieszkam 10km od nadajnika, mam modem Huawei E180 + Antena i mam prędkość 2Mb down i 512kb uploadu.

iPlus ma największy zasięg, a na dniach wprowadza HSPA+ czyli prędkość do 21Mb w największych miastach.

Jeśli chodzi i próbne zabranie internetu, to wszędzie masz haczyki. Nie jest to darmowe. Zabierasz modem do domu, ale podpisujesz umowę na np. tydzień, i za ten tydzień musisz oczywiście zapłacić.

http://web.playmobile.pl/pl/internet/index.html - a to, to niby co jest?

To jest internet bezprzewodowy który działa tylko w większych miejscowościach

Kolego,

Play oferuje najzwyklejszy dostęp ‘wdzwaniany’, czyli identyczny jak pozostała trójka. Niemniej jednak ograniczeń jest w tym przypadku kilka:

  1. macierzysta sieć PLAY (a nie krajowy roaming PLUSa)

  2. sieć 3G

  3. Ograniczenie szybkości transferu do 1mbps

Ja na przykład osobiście korzystam z internetu pre-paid w PLAY i mi doskonale wystarcza (zaznaczam jednak, że prawie nigdy nie ściągam z sieci plików).

Pozdrawiam,

bukosss

Słowo Bezprzewodowy powinno być w cudzysłowie a nie w podkreśleniu, mój błąd…

Mieszkasz w Warszawia, tam Play na pewno działa, ale spróbuj wyjechać za miasto, w jakąś mniejszą miejscowość, i już zaczynają się problemy. Mobilny internet polega na tym że działa wszędzie, mobilny internet na razie posiada tzw. W3. Play także prawdopodobnie w końcu będzie posiadał internet który działa wszędzie, jednak na razie tak nie jest, czyli Mobilnym jeszcze nazwać go nie można.

Także pozdrawiam :slight_smile:

Dodane 30.11.2009 (Pn) 11:01

Kolejny argument stawiający na iPlusa KLIK

Byłem dziś w Orange , trochę się popytałem i to wygląda tak :

30 - dni na próbę niby za darmo ale wpłata (opłata za ten miesiąc) bezzwrotna 61zł. , kaucja za modem ok. 60 kilka zł lub 200 coś złotych za lepszy .

Modem to jednak trzeba by ten droższy “na próbę” tym bardziej że to są obrzeża małego miasta , i dla pewności że będzie w miarę dobre łącze ,

Zapomniałem zajść do Plusa i spytać się o promocję " 7 -dni na próbę " .

Generalnie jest tak. Jazeli mozesz placic 75 zl miesiecznie. To sie nie zastanawiaj, tylko bierz orange free z cdma. Bedziesz mial alternatywe dla edge i gprs poza miastem. W miescie to i tak pewnie 3g bedziesz korzystal. W tej chwili orange ma chyba korzystniejsze limity niz plus. Ale nie sledzilem ostatnio tego az tak szczegolowa.

Wziecie na probe, to dobry pomysl, 30 dni, to na pewno wystarczajacy czas, aby wyprobowac i zasieg i wygode uzytkowania.

generalnie, orange ma dobry zasieg, tak kolega mowil, ktory korzysta… ale ja mam tylko i wylacznie doswiadcenie z neo, bawiecie sie juz od 3 lat z nimi :slight_smile:

w miastach bardzo dobrze działa Play, jak masz telefon w play, to 10GB masz za 45 zł, bardzo dobra oferta!, mimo, że Play ma tylko 1mbit, ale za to jest bardzo stabilny, anyway są przewidziane zwiększenie prędkości. jest 1 mb, bo dzięki takiemu limitowi, łącze się nie zapycha i każdym ma faktycznie 1 mb. A te niby 7,2 mbit to bójdy na resorach!!, w wawie to jest max 3-4 mbity, ale za to jest dość mały limit, a w play jest wręcz idealnie. W sumie z 1 mb to wątpię, aby ktoś wykorzystał cały limit…

Wg. mnie Play najlepszy!

Na początek to weżniemy chyba Orange na "próbę " , ale dopiero po 20-dziestym grudnia najprawdopodobniej

Podobno tam jest jeszcze jakiś lokalny internet z (SFERIA)

http://www.sferia.pl/74,7,transfer_giga.html

wyczytałem że można się jeszcze wzmacniać dokupując anteny zewnętrzne :

http://telkob.pl/

Jeszcze jakaś : " Cześkostrada " , - ale coś kiepską opinię ma ,

Ps.tel. mam w Plusie (Simplus - na kartę )

Jak to jest z tymi dodatkowymi antenami ,pomagają ? ,

z Orange to jest modem Any DATA ADU 635 WA , antena do niego to wygląda jak taka “samochodowa” ?.

Ile razy można to powtarzać. Dalej jest spora grupa ludzi, która wypisuje na forum zasłyszane bajki. Inaczej - subiektywne spostrzeżenia przedstawia jako opinię o całej usłudze. Możecie w końcu przestać? (Do niektórych).

OK. Przytocz źródło.

Nie szukaj wygodnego wytłumaczenia dla potwierdzenia swojej tezy, jest 1Mbit bo sieć jeszcze jest słabo rozwinięta.

Złóż wniosek o zmniejszenie przepustowości :slight_smile:

Uwierz że nie bujdy, wystarczy znaleźć się w odpowiedniej odległości od nadajnika obsługującego taką przepustowość, przy nieobciążonej mocno sieci (dana pora).

M@rek2 , jeśli masz telefon z HSDPA,lub taki modem bez simlocka, proponuję kupić karty prepaid data wszystkich operatorów, czyli te przeznaczone do korzystania z internetu, by sprawdzić jak to rzeczywiście wygląda, bez żadnych zobowiązań. Samą mapką radzę się nie sugerować.

Jeśli wszędzie będzie miernie, warto zainteresować się CDMA Orange, jak tu już wspomniano, lub właśnie Sferią…

na oficjalnej stronie play, jest taka notka, przynajmniej była.

Może i tak, ale za to połączenie jest stabilne, i się nie rozłącza, nawet jak są 2 kreski jak to jest u innych operatorów, miałem okazje korzystać z orange i ery.

Długo mnie tu nie było , może to się komuś przyda , Więc tak :

Znalazłem ważną stronę ze spisem lokalizacja BTS-ów (nadajników) wszystkich sieci komórkowych w kraju :

http://mapa.btsearch.pl/

Wziąłem Orange 30 dni na próbę , modem AnyData ADU-635WA { UMTS ,HSDPA,GSM ,CDMA }

doładowałem sobie za 5zł internet 25MB (w plusie)

starter Blueconnect za 25zł 84MB

Z położenia nadajników ,wynikało że iPlus będzie najlepszy , w pobliżu ok.3,5-4km dwa nadajniki (UMTS ) , pola drzewa , mało budynków ,

W iPlusie trochę mały ten modem Huawei E156G (dobrze że ma złącze na dodatkową antenę) przez co jest 1-2 kreski ,

w połączeniu wykrywa (łącze 3.6 MB ) i skacze UMTS - HSDPA - 3G, " na testach " wynika ok 0.5 - 0,8 MB , na wiosnę trzeba będzie założyć antenę dodatkową na dachu .

http://telkob.pl/

Na tym modemie z Orange na testach miał 1,2 - 1,5MB transfer. większy , i większa moc anteny