Jaki modem zamiast ZTE ZXDSL 852

Orange Freedom na modemie ZTE ZXDSL 852 jest do kitu. Rozłącza mnie co jakiś czas próby ponownego połączenia trwają długo,w Biurze Obsługi Oorange (dział techniczny Freedom)powiedziano mi że to przez programy p2p -przy podpisywaniu umowy nie poinformowano mnie że nie będe mógł używać tych programów,ale odinstalowałem i NIC SIĘ NIE ZMIENIŁO,zadzwoniłem znowu to kazano mi odznacyć w zarządzaniu energią w Głównych koncentratorach USB i zmienić coś(PPP) w właściwościach karty sieciowej WAN/ATM/ADSL/miniport ,zrobiłem wszystko jak kazał pracownik działu technicznego Freedom niestety BEZ SKUTKU NADAL UCIĄŻLIWIE ROZŁAŃCZA Z INTERNETEM !!

Wiecie może jakim modemem zastąpić ten *** żeby nie było problemów.

*****************

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?f=2t=246309start=0st=0sk=tsd=a

Podaj log z hijackthis może w systemie coś masz

Ja też mam ZXDSL 852 i czasem mi się nie chce łączyć. Wracając do rzeczy ,powiedz im żeby Ci wymienili modem najlepiej na jakiś inny ,bo skoro modem się rozłącza bez powodu to znaczy że jest uszkodzony. Programy p2p nie mają tu NIC do rzeczy. Ew. możesz sam sobie kupić nowy modem ADSL np.D-Link DSL-504G ,modem i router we jednym. Masz go pod tym adresem http://allegro.pl/item383705572_d_link_dsl_504g_modem_adsl_router_4_port_neostrada.html .

Miałem ten sam problem z zte…, który orange dołącza do zestawu freedom. Potrafił się ciągle rozłączyć się, gdy długo wczytywał strony www lub pobierany był film czy muzyka z torrentów. koszmar ![;

Ja też mam modem ZTE ZXDSL 852 i Orange Freedom na umowę ( 1 rok ). Otóż jak kilka innych osób mam z nim problemy, rozłącza mnie z netem prawie cały czas, a poza tym zawiesza się komputer jak sie łącze. Doprowadziło to do awarii dysku ( poprzez restarty kompa, tylko to pomagało ) Nie wiem co mam robić. Dzwoniłem do BOK`u i powiedzieli mi cos o przestawienu PPP, czy coś takiego, ale też nie pomogło. Poradzcie jakie jest rozwiązanie. Czy mogę pójść do Orange i przedstawić całą sprawe i prosić o inny modem? Proszę o odpowiedź.

U mnie na szczęście nie zawieszał się komp. jak dzwoniłem do BOK to gościu mi pierw poradził żeby usunąć tylko aplikację freedom, zostawiając modem ADSL i sterownik do niego i z tego utworzyć w menu “połączenia sieciowe” (panel sterowania) nowe połączenie sieciowe szerokopasmowe. Nic to nie pomogło, dalej to samo było. Wymieniłem modem w salonie, dali ten sam. Nie pomogła wymiana bo dalej się rozłączało.kupiłem router i odkąd go posiadam mam święty spokój :smiley:

Najlepszym rozwiązaniem jest router ADSL. Połączenie non-stop, do tego można zrobić sobie wi-fi.

Możecie mi podać konfiguracje tego modemu i programów korzystających z neta, bo na moim starym kompie chodzi bez problemów ( wogóle sie nie zawiesza) konf: Win 98 SE, 32 MB RAM, Pentium II 266 MhZ, a na nowym co chwila sie zawiesza, konf: Win XP SP2, 512 MB RAM, Cereron D 3,2 GhZ, jeżeli komuś dobrze chodzi net, niech poda ustawienia.

W dniu 10.07.2008 , o godzinie 12:51 został dopisany post przez damiang212

Jeżeli net chodził na starym kompie, a na nowym nie, to musi być wina ustawień. Jak by była wina modemu, to internet by nie chodził na obydwóch komputerach. Proszę o ustawienia do modemu i innych programów.

Ja dostałem to od Neostrady i musiałem czekać 30min. na synchronizacje i w dodatku wyskakiwało “Komputer zdalny nie odpowiedział” Myślałem że krew mnie zaleje.Na Linuksie nie czekałem na synchronizację bo była po 5 sek :expressionless: Ale uplad wynosił 0 :cry: Mało brakło a bym roztrzaskał go o podłogę :evil: Pożyczyłem sobie od kolegi Sagem F@st 800 i działa na Windowsie i na Linuksie dobrze. No czasem na Windowsie traci synchronizację ale Autoconnect połączy z powrotem raz dwa :roll: Ja polecam sagema jak komuś skączy się umowa z TP to może Ci ustąpi :smiley:

Ja akurat z Sagemem nie mam do końca miłych doświadczeń. Na desktopie działał, aczkolwiek czasami jakieś problemy z połączeniem miał ale wystarczał restart. Natomiast na laptopie pod Windowsem Xp nie dało się zainstalować sterowników. Na Ubuntu działał bezproblemowo. Ale i tak zamieniłem go na router TP-Link i teraz już nic się nie rozłącza, nie trzeba się łączyć za każdym razem, jest wifi, naprawdę polecam takie rozwiązanie.

Pisze ponownie, z lepszymi wieściami. Przeinstalowałem system na XP SP3 i jak do tąd chodzi nie źle. Ale też mnie czasami rozłącza, ale da się wytrzymac.

ja tam bym nie wytrzymał jakby mi neta ciągle rozłączało

Witam mam ten sam problem. Czy pomoże tu wymiana modemu na THOMSONA SpeedTouch 330 od TP-sy? Próbował to ktoś? Proszę o odpowiedź. Z góry dzięki :smiley:

POZDRAWIAM !!

Powinno bo to dobry modem.

A co ze sterownikiem ?? Zostaje ten od TP-sy ??

a czy przy zakupie orange freedom można wziąć inny modem niż ten zxdsl?

ja nie widziałem żeby dawali inny

Mam Orange Freedom z tym modemem ZTE ZXDSL ale pozostał mi SAGEM f800 z poprzedniej Neostrady. Jak zainstalować Freedom z tym sagemem. Bo płytka instalacyjna Orange instaluje aplikacje Orange wraz z modemem. A poza tym jak odinstalować ten modem ZTE bo nie mogę tego usunąć !!

Proszę o jakiś tutorial lub link do pomocy Krok po kroku bo jestem laikiem.

A czy TP-sa może wymienić modem z ZXDSL 852 (nowszy) na jakiś inny np Sagem F@st 800?