Jaki monitor jest najzdrowszy dla oczu?

Witam.

Czytałem, że monitory bardzo psują oczy, i to prawda… Ale podobno CRT psuje oczy bardziej niż LCD. No hmm… Nie wiem czy się z tym zgodzę, mam od paru lat LCD i oczy mi łzawią, albo bolą. Jakie jest wasze zdanie na temat monitorów? Czy te nowe technologie OLED i TMOS będą w 100% nieszkodliwe dla oczu? Jaki monitor mam wybrać? :shock:

Jaki masz budżet?

w 100% to chyba nigdy nie będą

Nie ma zupełnie nieszkodliwych monitorów, ale LCD-ki nie migają i nie emitują tyle promieniowania, co CRT.

a wy znów z tym promieniowaniem o którym nikt nic nie wie :wink:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … highlight=

już było :wink: - przeczytaj :slight_smile:

P.s.

Mógłbym się rozpisać n.t monitorów i promieniowania - ale trochę tego dużo :slight_smile:

najzdrowszy monitor to jego brak :slight_smile:

po nim jest LCD i granie w gry akcji…

http://www.nauka.gildia.pl/newsy/archiw … iaja_wzrok

:smiley:

JA gram w te gry akcji i mam LCD… A oczy mnie bolą… A jeżeli chodzi o budżet to o tym nie mówmy, bo na zdrowie mogę wydać dużo kasy, więc jaki monitor najelpiej polecacie?

EIZO S1931 mam i wiem, że się nie zawiedziesz.

Jak już wspomniano, nie ma żadnych bezpiecznych dla oczu monitorów. Jednak uważa się, że LCD jest bezpieczniejsze niż CRT, a z kolei zapowiadana technologia OLED ma być bezpieczniejsza niż LCD.

rok temu zmieniłem monitor z CRT 15" na LCD 17". Od tamtej pory mogę godzinami siedzieć przed kompem i oczy mnie nie bolą jak w przypadku CRT. Najlepsze LCD to jest to, że nie mają one odświeżania więc nie migają, oraz nie wytwarzają promieniowania, więc są dużo bezpieczniejsze dla oczu i nie tylko.

Bzdura, KAŻDE urządzenie elektryczne wytwarza pole elektromagnetyczne. Jednak monitory CRT wiodą w tym prym, to fakt. Dzieje się to z powodu techniki wyświetlania obrazu - elektrony uderzają w kineskopie w warstwę luminoforu pobudzając ją do świecenia. W LCD tego nie ma, ale mimo to promieniują, choć w niewielkim (w porównaniu do CRT) stopniu.

Tak czy inaczej LCD są dużo bezpieczniejsze dla zdrowia

jest 1 co nie zjedzie ci oczu …

projektor :D:D:D:D

Monitor Braile’a - zamykasz oczy i jezdzisz placami.

przyczyna prosta wysuszanie gałki ocznej, pójdź do apteki i poproś o krople nawilżające są bez recepty, a najlepiej skonsultuj sie z okulistą :wink:

  • I tu pies pogrzebany :\ To i to zrobiłem i oczy mi już nie łzawią jak od jakiegoś gazu i nie bolą jak szaleńcze, ale nadal czuje dyskomfort… A to, że ma się zasłabe szkła w okularach może mieć na to wpływ też? :?

lol?

to co to jest? Mam monitor LCD LG Flatron L192WS

b3017e11572ae31a.png

Topic

Ja tez mam okulary(grube szkła ^^)

nie wiem… mnie oczy zaczynaja bolec jak mam swiatło przy monitorze…

Kiedyś gdzieś czytałem, że monitor nie psuje wzroku, a jedynie prowadzi do zmęczenia oczu (dla tego że podczas patrzenia w monitor, rzadko mrugamy i nie poruszamy gałkami ocznymi, oraz w przypadku CRT-migotanie obrazu)).

Zresztą potwierdzenie tego znalazłem tutaj

http://www.visioncare.pl/pl/show/uzytkowanie-monitorow-a-wzrok

Równie dobrze jak przy monitorze, to wzrok można sobie popsuć patrząc przez okno jezeli będziemy rzadko mrugać i gapic sie bez przerwy w jedno miejsce)

Odświeżanie na LCD powinno być 60 Hz… :? ~MaSTeR~