Jaki odtwarzacz mp3 polecacie?

Witam,
Pewnie zaraz pomyślicie, jaki odtwarzacz mp3 polecacie, skoro jest w bazie dobreprogramy, ale nie o taki odtwarzacz mp3 mi chodzi a o sprzęt. Obecnie mam starą mp3 Creative 512MB, tak mam i szukam podobnego odtwarzacza, ale z większą pojemnością oraz, aby była możliwość słuchania muzyki z folderów, a nie z jednego miejsca. Nie chcę mp3 Z dużym wyświetlaczem, czy ładowaniem przez ładowarkę, mimo, że takie dziś się wybiera. Czytałem o Intensio i ART, ale opinie są takie, że wspomniane mp3 się zawieszają, szybko psują i nie mają dobrego dźwięku. I nie mają możliwości słuchania z wielu folderów, tylko z jednego. Ile przeznaczam na mp3? do 100zł, ewentualnie do 150zł max.

Nie wystarczy do tego telefon? Nawet do biegania można go jakoś zamontować przy pasie czy ramieniu.

Nie i nie lubię słuchać muzyki z telefonu. Wolę tradycyjne mp3, ale też nie chce, aby po zakupieniu, chodził mi kilka dni, to wtedy będzie kasa wywalona w błoto. Przymierzam się do Intensio, co wadą jest zewnętrzna karta.

To dorzuć jeszcze kilka groszy i kup porządnego walkmana :wink:

SanDisk sansa z tanich.
Fiio z droższych.

@anon741072 Sony na pewno nie.
@daras28-82 Miałem też na uwadze czarny sandisk.
A co myślicie o modelu Intensio music walker? czytalem opinie na mediaExpert, że dobrze się sprawuje.

Poczytaj opinie na ceneo i będziesz miał odwrotne wrażenie :wink: Jaka cena taka jakość. Fabrycznie niedziałające odtwarzanie losowe, problem z plikami większymi niż 150MB, częste awarie, słaba głośność dźwięku (o jakości dźwięku przy takich rozwiązaniach nawet nie ma co rozmawiać)… Typowa chińszczyzna za kilka złotych.

Wiem, tam też czytałem, dlatego też zastanawiam się nad odtwarzaczem Sencor. O ten dokładnie model: https://www.mediaexpert.pl/odtwarzacze-mp3-mp4/odtwarzacz-mp3-mp4-z-radiem-sfp-5870-bs,id-469131

zawsze unikałem niemarkowych urządzeń, jak zacząłem kupować to rozczarowały mnie.

1 polubienie

Czyli Sencor też odradzasz? Nie jestem aż takim melomanem, że muszę mieć wszystko na full wypas. Ale do sportu nie kupuje mp3. Tylko w tym modelu Sencor nie podoba mi się, że wejście na kartę SD jest odkryte i chyba też podziękuję, ale jest pierwszy, który może zakupię.

Ciężko doradzać wybór między produkami bardzo niskiej jakości. Cokolwiek wybierzesz to będzie loteria, bo takie produkty mają słabą kontrolę jakości, a sam produkt ma być przede wszystkim tani, więc wykonany z najtańszych materiałów, w najtańszym procesie technologicznym.
Przy tak małym budżecie kup co ci się bardziej podoba wizualnie, bo wszystko będzie przedstawiało podobny poziom jakości, tylko nie napalaj się na jakieś ekrany kolorowe i inne bajery, bo to też podnosi cenę produkcji i jeśli tam dopłacą to w innym miejscu będą musieli oszczędzić - rachunek musi się zgadzać.

Chodzi mi tylko na słuchaniu muzyki. Dobrze by było, aby była możliwość słuchania muzyki z folderów. Jak pisałem, nie zależy mi na wyświetlaczach i przeglądaniu zdjęć, od tego są telefony, tablety itd. Chcę mieć dobrą jakość dźwięku.

  1. Co masz na myśli pisząc “dobra jakość dźwięku”?
  2. Jaka będzie jakość i format plików, których będziesz słuchał (+ ewentualnie jaki rodzaj/rodzaje muzyki)?

Na pierwszy punkt, to zależy od słuchawek, a mam dobre. Co do formatu plików, to MP3, może wav. Słucham przeważnie rock i metalu. Czasem robię odskocznię do starego dance z lat 90. Już wybrałem, to SanDisk czarny 8gb za 168 zł.

Daj znać, jak się będzie spisywał. Też muszę wymienić mojego poczciwego Philipsa na coś z nieco większą pojemnością. :slight_smile:

Spoko, jak dla mnie 8GB starczy. Przecież mogę dokupić kartę SD:) Stara mp3 ładuje stare stery, co już pisałem Ci kiedyś na tym forum. I co robiło. Też sandiska chcesz kupić, czy Sony, który wyżej polecał @anon741072?
Tylko zastanawiam się, czy kupić w X-kom, czy w AGD RTV, który jest obok mnie. Tylko, że w agd rtv trzeba kupić dodatkowo gwarancję, gdyby okazało się, że sprzęt padł i nie da się naprawić. Tragedia a tego podstawowa gwarancja nie obejmuje.

w temacie mp3 ważny jest czas pracy na baterii a od czasu Pentium z 1993 pamięć L1. Bez tego nawet najlepsza mp3 będzie działała tylko 50 godzin.

To co chcesz to Sansisk sansa.
Mozna zainstalować Rockboxa jeżeli software producenta ci nie podpasuje, jednak z tanich grajków są najlepsze jakościowo.

Nie, firma nazywa się SanDisk, dokładnie o ten model mi chodzi:


A na AGD RTV są też złe opinie, bo cichy jest. Można tu przeczytać:

I teraz nie wiem, czy ten model kupować.

Tak, Sandisk.
Pisałem na telefonie więc wkradła się literówka.

Nie wiem skąd opinie negatywne, miałem dwie sansy clip, pierwszą jeszcze bez karty pamięci, 2-ga już miała slocik.
Na obu montowałem Rockboxa, były świetne, małe, lekkie, fizyczne klawisze, dobry dźwięk, długie życie na baterii.
Żadnych problemów, tylko czysta radość z użytkowania.