Jaki odtwarzacz mp3 polecacie?

(hatezit) #1

Witam,
Pewnie zaraz pomyślicie, jaki odtwarzacz mp3 polecacie, skoro jest w bazie dobreprogramy, ale nie o taki odtwarzacz mp3 mi chodzi a o sprzęt. Obecnie mam starą mp3 Creative 512MB, tak mam i szukam podobnego odtwarzacza, ale z większą pojemnością oraz, aby była możliwość słuchania muzyki z folderów, a nie z jednego miejsca. Nie chcę mp3 Z dużym wyświetlaczem, czy ładowaniem przez ładowarkę, mimo, że takie dziś się wybiera. Czytałem o Intensio i ART, ale opinie są takie, że wspomniane mp3 się zawieszają, szybko psują i nie mają dobrego dźwięku. I nie mają możliwości słuchania z wielu folderów, tylko z jednego. Ile przeznaczam na mp3? do 100zł, ewentualnie do 150zł max.

(pocolog) #2

Nie wystarczy do tego telefon? Nawet do biegania można go jakoś zamontować przy pasie czy ramieniu.

(hatezit) #3

Nie i nie lubię słuchać muzyki z telefonu. Wolę tradycyjne mp3, ale też nie chce, aby po zakupieniu, chodził mi kilka dni, to wtedy będzie kasa wywalona w błoto. Przymierzam się do Intensio, co wadą jest zewnętrzna karta.

(pocolog) #4

To dorzuć jeszcze kilka groszy i kup porządnego walkmana :wink:

(daras28-82) #5

SanDisk sansa z tanich.
Fiio z droższych.

(hatezit) #6

@pocolog Sony na pewno nie.
@daras28-82 Miałem też na uwadze czarny sandisk.
A co myślicie o modelu Intensio music walker? czytalem opinie na mediaExpert, że dobrze się sprawuje.

(pocolog) #7

Poczytaj opinie na ceneo i będziesz miał odwrotne wrażenie :wink: Jaka cena taka jakość. Fabrycznie niedziałające odtwarzanie losowe, problem z plikami większymi niż 150MB, częste awarie, słaba głośność dźwięku (o jakości dźwięku przy takich rozwiązaniach nawet nie ma co rozmawiać)… Typowa chińszczyzna za kilka złotych.

(hatezit) #8

Wiem, tam też czytałem, dlatego też zastanawiam się nad odtwarzaczem Sencor. O ten dokładnie model: https://www.mediaexpert.pl/odtwarzacze-mp3-mp4/odtwarzacz-mp3-mp4-z-radiem-sfp-5870-bs,id-469131

(daras28-82) #9

zawsze unikałem niemarkowych urządzeń, jak zacząłem kupować to rozczarowały mnie.

1 Like
(hatezit) #10

Czyli Sencor też odradzasz? Nie jestem aż takim melomanem, że muszę mieć wszystko na full wypas. Ale do sportu nie kupuje mp3. Tylko w tym modelu Sencor nie podoba mi się, że wejście na kartę SD jest odkryte i chyba też podziękuję, ale jest pierwszy, który może zakupię.

(pocolog) #11

Ciężko doradzać wybór między produkami bardzo niskiej jakości. Cokolwiek wybierzesz to będzie loteria, bo takie produkty mają słabą kontrolę jakości, a sam produkt ma być przede wszystkim tani, więc wykonany z najtańszych materiałów, w najtańszym procesie technologicznym.
Przy tak małym budżecie kup co ci się bardziej podoba wizualnie, bo wszystko będzie przedstawiało podobny poziom jakości, tylko nie napalaj się na jakieś ekrany kolorowe i inne bajery, bo to też podnosi cenę produkcji i jeśli tam dopłacą to w innym miejscu będą musieli oszczędzić - rachunek musi się zgadzać.

(hatezit) #12

Chodzi mi tylko na słuchaniu muzyki. Dobrze by było, aby była możliwość słuchania muzyki z folderów. Jak pisałem, nie zależy mi na wyświetlaczach i przeglądaniu zdjęć, od tego są telefony, tablety itd. Chcę mieć dobrą jakość dźwięku.

(CezarJuliusz) #13
  1. Co masz na myśli pisząc “dobra jakość dźwięku”?
  2. Jaka będzie jakość i format plików, których będziesz słuchał (+ ewentualnie jaki rodzaj/rodzaje muzyki)?
(hatezit) #14

Na pierwszy punkt, to zależy od słuchawek, a mam dobre. Co do formatu plików, to MP3, może wav. Słucham przeważnie rock i metalu. Czasem robię odskocznię do starego dance z lat 90. Już wybrałem, to SanDisk czarny 8gb za 168 zł.

(Dimatheus) #15

Daj znać, jak się będzie spisywał. Też muszę wymienić mojego poczciwego Philipsa na coś z nieco większą pojemnością. :slight_smile:

(hatezit) #16

Spoko, jak dla mnie 8GB starczy. Przecież mogę dokupić kartę SD:) Stara mp3 ładuje stare stery, co już pisałem Ci kiedyś na tym forum. I co robiło. Też sandiska chcesz kupić, czy Sony, który wyżej polecał @pocolog?
Tylko zastanawiam się, czy kupić w X-kom, czy w AGD RTV, który jest obok mnie. Tylko, że w agd rtv trzeba kupić dodatkowo gwarancję, gdyby okazało się, że sprzęt padł i nie da się naprawić. Tragedia a tego podstawowa gwarancja nie obejmuje.

(eryke3939) #17

w temacie mp3 ważny jest czas pracy na baterii a od czasu Pentium z 1993 pamięć L1. Bez tego nawet najlepsza mp3 będzie działała tylko 50 godzin.

(daras28-82) #18

To co chcesz to Sansisk sansa.
Mozna zainstalować Rockboxa jeżeli software producenta ci nie podpasuje, jednak z tanich grajków są najlepsze jakościowo.

(hatezit) #19

Nie, firma nazywa się SanDisk, dokładnie o ten model mi chodzi:

A na AGD RTV są też złe opinie, bo cichy jest. Można tu przeczytać:

I teraz nie wiem, czy ten model kupować.

(daras28-82) #20

Tak, Sandisk.
Pisałem na telefonie więc wkradła się literówka.

Nie wiem skąd opinie negatywne, miałem dwie sansy clip, pierwszą jeszcze bez karty pamięci, 2-ga już miała slocik.
Na obu montowałem Rockboxa, były świetne, małe, lekkie, fizyczne klawisze, dobry dźwięk, długie życie na baterii.
Żadnych problemów, tylko czysta radość z użytkowania.