Jaki pendrive lub mały dysk przenośny SSD/NVME?

Potrzebuję kupić pendrvie 256GB, niestety z tego co widzę obecnie pendrive są bardzo małe i mocno się grzeją przy ciągłym zapisie. Na obecny Sandisk 128GB wrzucam za jednym razem 120GB więc robi mi się grzałka. Pytanie, czy znacie jakiś pendrive, który się nie grzeje?

A może coś takiego https://allegro.pl/oferta/szybki-zewnetrzny-dysk-ssd-256gb-pssd-usb-3-2-12297324664 wygląda na szybszy i tańszy od np Samsung 256GB BAR Plus Champaign Silver 400MB/s - Pendrive (pamięci USB) - Sklep komputerowy - x-kom.pl , gdzie jest haczyk? W sumie to juz widze… w rozmiarze. W takim razie może polecicie szybki pendrive 256, który się nie gotuje?

Widzę, że z małych przenośnych SSD/NVME są Adarta, Goodram, PNY, Hikvision, Sandisk, ten Polion o którym pierwszy raz słyszę a ma dobre opinie… Ssd w Dyski zewnętrzne i przenośne - Dyski twarde - Sklepy, Opinie, Ceny w Allegro.pl coś z tego warto?

Pendrive’y na USB 2.0 się nie grzeją :wink: ale domyślam się, że nie o to chodzi :stuck_out_tongue:
Co dysku - ja stosuję dysk w formacie M.2 2280 w obudowie która jest wielkości tego dysku z pierwszego linka. Też całość jest chłodna i bardzo szybka.

Dobry pomysł z obudową i dyskiem M.2, choć widzę że tu też jest spory wybór. Ok przekonałem się na obudowę osobno z dyskiem. Przynajmniej wiem co w środku będzie, dzięki za pomysł.

Nieźle sprawdza się SP taka. Jak nie przepadam za dyskami tej firmy, bo padają jak muchy, tak obudowa im wyszła świetna. Działają zarówno NVME jak i MSATA. Szybkość jest znośna, fajnie się otwiera, po prostu ściska i rozsuwa, więc jak trzeba zmienić dysk to jest wygodnie. Obudowa jest metalowa, więc można wsadzić dodatkowo na dysk kawałek termopada.

Dysk kup Kioxia albo WD, co najmniej niebieski. Przy dzisiejszych cenach lepiej 480-500 bo 250 niewiele tańsza, a bedzie szybszy, jeśli będzie więcej luzu.

Zamówiłem wcześniej zanim mi odpisałeś, więc mam trochę inny zestaw. Dysk faktycznie lepiej wyszedł dwa razy większy a obudowę zamówiłem taką https://allegro.pl/oferta/obudowa-dysk-ssd-nvme-pcie-sata-m-2-usb-3-1-gen2-11637660227

Mogę polecić, całość z aluminium, wszystko na śrubki. W zestawie kabel usbc-usba i przejścióka usba-usbc, zapasowe śrubki, dwa termopady, śrubokręt. Nie mam porównania do innych ale wygląda solidnie.

Zrób jakieś benchmarki jakie prędkości osiągasz :slight_smile:

Pytasz w samą porę, bo jutro dysk idzie do osoby dla której był kupowany.
Dysk to Samsung SSD 980 500GB

W CrystalDiskMark nic nie ustawiałem, od razu test

obraz

Maksymalną temperaturę jaką osiągnąłem to 45 stopni, z tym że zaznaczam, że kiepsko rozłożyłem termopady, jest spory luz między nimi a obudową, ale nie chce mi się w to bawić, dopracuje sobie to osoba która będzie użytkowała.

Porównując do pendrive, to w ogóle nie ma czego porównywać.

1 polubienie