Jaki polecacie kupić ciśnieniowy ekspres do kawy?

Cześć!

Przychodzę do was z jednym pytaniem… Jako, że idą powoli święta i trzeba powoli rozglądać się za prezentem potrzebuje konsultacji w jednej sprawie.

Chciałem swoim rodzicom sprezentować ciśnieniowy ekspres do kawy, który jest wart swojej ceny ale jednocześnie jest on łatwy w czyszczeniu, ma łatwe i przejrzyste menu ( w jez. polskim) z którego można sobie wybrać kilka rodzajów kaw i nie zagraci kuchennego blatu.

Rodzice nie są jakoś super obcykani w współczesnej technologii i szukam modelu który jest prosty w obsłudze, łatwo się czyści i robi co najważniejsze pyszną kawę!

Czy mógłby ktoś zasugerować jakieś modele?

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi!

Słyszałem dużo dobrych opinii o ekspresach Siemens.

Jaki budżet, bo znajomy mówi, że jeżeli poniżej 1500 zł to może być problem?

A tak racja zapomniałem o budżecie… myśle ze do 2200zl. Wiadomo ze nie są to tanie zabawki ale mam nadzieje ze coś się uda znaleźć żeby starsze osoby były w stanie ogarnąć obsługę menu i czyszczenie :smile:

Ja tylko tak podpowiem… Mając ekspres ciśnieniowy trzeba go oddawać do profesjonalnego czyszczenia. Nie mówię tu o wrzuceniu odkamieniacza i przepuszczeniu kilka razy przez układ. To, co się dzieje w tych ekspresach to kosmos, już chyba wolę napić się rozpuszczalnej, czy pomęczyć z areopresem, niż zagrzybionego ekpresu :wink:

A może to?

Nie trzeba. Ekspresy się czyści i odkamienia samodzielnie (chyba, że ktoś ma dwie lewe ręce i nie umie czytać instrukcji). Pierwsze załatwia się tabletką. Drugie - stosownym zestawem odkamieniającym.

Polecam Seamensy z serii EQ.
Ekspres można dokładnie czyścić, nie jest to ani trudne ani bardzo męczące.

Jeszcze raz… napisałem, że wrzucenie tabletki, czy wlanie płynu nie pomaga. Troszkę przeczyści tor wody i tyle. Jak masz chociaż troszkę bardziej skomplikowane urządzenie - młynek, odbiornik na fusy… trzeba dać do czyszczenia - no chyba że sam podejmiesz się rozkręcenia a są wyjątkowo uperdliwe (jak się nie zna budowy). Kolega ma działalność, naprawia i właśnie czyści. Kiedyś do niego poszedłem do naprawy z moim, był dość świeżo po odkamienianiu, płynach w odpowiednie miejsce itd. To, co się dzieje wewnątrz tych ekspresów to masakra. To tak samo, jak w firmie nie napiję się wody z dystrybutorów do wody, wolę kranową :wink:

Dzięki za odpowiedzi wezmę po uwagę konieczność profesjonalnego czyszczenia ekspresu jednakże chciałbym poznać jeszcze konkretne modele którymi warto się zainteresować

To wszystko nieprawda i daruj sobie tego Siemensa.
Przestrzegaj instrukcji jak masz czyścić i będzie OK.
Kup lepszej marki trochę mniej wypasiony i będziesz zadowolony.
Mój służy już 7 lat i nie zauważyłem, że chce iść już na rentę.

Prosty, niedrogi i robi bardzo dobrą kawę to Nespresso,
firmy Nespresso. Bardzo dobrze spienia mleko do Latte.

Polecam jakiś najprostszy model Saeco (Philips), bez podajnika mleka i innych bajerów, z których na co dzień się nie korzysta. Sam posiadam model Intelia - kawkę robi świetnie i ciepłą (z czym np. Delonghi ma problem).

Hej,

Ja polecę Saeco BicoParisto. Generalnie całkiem dobry automatyczny ekspres w wyjmowalną jednostką zaparzającą, więc spokojnie większość można wyczyścić samemu. Do tego rozbieralny dzbanek na mleko i ceramiczny młynek. Kilkanaście rodzajów kaw oraz możliwość przygotowania napoju z kawy już zmielonej.

Oczywiście dużo racji jest w wypowiedzi @bachus - raz na jakiś czas dobrze zanieść ekspres do profesjonalnego serwisu do wyczyszczenia, wymiany uszczelek i ogólnej konserwacji. Na dobrą sprawę usługa w serwisie jest niewiele droższa od materiałów eksploatacyjnych niezbędnych do prawidłowej konserwacji.

I najważniejsze - nawet najlepszy ekspres z bajerami, nie zrobi dobrej kawy, jeśli użyjesz kiepskiej kawy. Smaczna kawa to połączenie odpowiednich ziaren - oczywiście według uznania - i dobrego ekspresu.

Pozdrawiam,
Dimatheus