Jaki polecacie model telef. do robienia fotek i filmów?

Planuje zakupić jakiś dobry telefon- jednak nie wiem za bardzo jaki?

Moze mi poradzicie?

Interesuje mnie to aby robił w miarę jak najlepszej jakości zdjęcia oraz filmiki!

Czekam na propozycje :stuck_out_tongue:

ps. Mam na myśli aparat który można kupić w sklepie (nie interesują mnie promocje typu “na abonament”)

ps2. Ogólnie cenowo aparat do max 1000 zł (choć jeśli będzie droższy) to też wymieńcie, bo może da sie coś kupić w komisie itd…

Nokia N95 tel stworzony do robienia bardzo dobrych fotek i do kręcenia jeszcze lepszego wideo , podłączenie do telewizora bezposrednio z tela i przeglądanie fotek i wideo w trybie pełnoekranowym, tyle tylko że w najbiliższym czasie to nawet w 2tyś się nie zmieścisz , alternatywa, N93 tyle tylko że duży i ciężki , cena, myśle że do 1,5 tyś można już coś nowszego znaleść.

A coś tańszego :stuck_out_tongue: ? (do 1000zł)

ps. zaznaczam że interesuje mnie głównie foto i video!

SE k800i bądz k810i - foty robi bardzo ostre i wyraźne ! Aparat wspaniały, jak z wideo to nie wiem, ale tak piękne jak foty nie będzie ;-), zależy na czym Ci bardziej zalezy, jak na fotach to bym odrazu brał k800i do tego ma bdb mp3player :wink:

Wiem napewno że k800i robi lepsze foty niż N73, mimo tej samej matrycy. Choć możliwe ze N73 kręci lepsze filmiki.

Na twoim miejsu zastanowiłbym sie nad N73 a k800i\k810i :slight_smile:

Nokia 6280 kręci filmy mp4 w rozdziałce 640x480 jeśli się nie mylę (poprawcie jeśli trzeba, jest rano więc mogę pleść bzdury :wink: )

A ładne zdjęcia rozbią prawie wszystkie telefony z 2mpix, dobrym błyskiem i autofokusem.

ja na twoim miejscu poczekał bym trochę w najbliższym czasie ma sie pojawić SE K850i z matrycą 5 mpix :o…

Taaa i będzie kosztował 1500 zł. Pozatym nie rozumiem kupowania telefony dla “jak najlepszej jakości zdjęć oraz filmików” :x

Ale jak już się tak upierasz to jak chcesz system operacyjny to weź N73 (super telefon niemal do wszystkiego), a jak bez OS’a to K800i (tylko, że on kręci kiepskie filmy). N73 dobrze radzi sobie z filmami, ale jednak są gorsze niż w Noki 6233 i 6280/6288.

Już ci odpowiadam! Oczywiście najlepeij kupic dobrą cyfrówkę, bo nawet najelpszy telef. to nie to samo co stworzony do robienia zdjęć aparat fotgraficzny (cyfrowy).

Jednakże branie za każdym razem na dwór cyfrówki jest nie wygodne, a i trochę dziwne :? A takto telef. mam zawsze przy sobie i jak trzeba zrobic fotkę lub coś nagrać to masz pod ręką :lol: Stąd pasuje mi aby robił je w miarę możliości dobrej jakości :stuck_out_tongue:

No to dziwi mnie to, że nie interesuje cie nic innego tylko aparat…

Do robienia fotek bez zastanowienia k800i bądz k810i - w granicach do 1000zł juz kupisz.

Do filmów wg. mnie Nokia 6288

wielkość megapikseli przy zdjęciu do wymiaru 20x15 przestała się praktycznie liczyć kiedy matryce przkroczyły 2mpix , czy to bedzie matryca 2 czy 10mpix ludzkie oko nie jest w stanie zauważyć różnic na zjęciach do 20x15.

K800

K750

K550

K510

K610

K600

wszystko

to

Sony

Ericssony

SE k800i lub nokie z seri “N” ale osobiście polecał bym SE ma go od tygodnia i jest super! !!

Tylko SE dobrej jakości filmiku nie nakręci.

A jak sie pojawi to będzie kosztować 2500-3000 tysiące złotych.

SE ma głównie aparaty do zdjęć, nie jakichś daremnych filmików, ktore zresztą na kazdym fonie są kiepskiej jakosci, wiec zbedne te “filmiki”

Juz sprawdziłem, że autorowi tematu w zupełności powinna wystarczyć Nokia 6280 lub 6288.

Wątpię czy do 1000zł znajdzie telefon kręcący lepsze filmy. Są oczywiście komórki które mają 3,2 mpix aparat ale co z tego jeśli wideo kuleje :stuck_out_tongue:

Dlatego też uważam, że ww. Nokie to jeden z lepszych pomysłów.

Ta, jasne…Jak okradne bank to kupie se! :o

Polecam Nokię 6300, można już dostać ją poniżej tysiaka (w komisie oczywiście).

Fajna komórka tyle, że nie do filmów (standard 3GP).