Jaki Polecacie smartfon z androidem do 1000 złotych?

Witam. Zastanawiam się nad zmianą smartfona. Obecnie posiadam Samsung Galaxy J5 2016 SM-J500FN. Ma on za mało pamięci wbudowanej. Już na niego nie da się wgrywać żadnych aplikacji ani aktualizacji. Jak chcę zainstalować aktualizację muszę najpierw wyczyścić pamięć w telefonie,ale i tak to za bardzo to nie pomaga,bo wszystkie aktualizacje nie chcą się wgrać,bo jest za mało miejsca w telefonie. Chciałbym ,żeby nowy smartfon miał dużo pamięci wbudowanej,żeby bez problemu można było wgrać wszystkie aplikacje i aktualizacje, musi posiadać wejście na kartę sim w standardzie micro sim , ma posiadać WI-FI i możliwość transmisji danych,bo mam wykupiony pakiet internetu , musi posiadać dobrej jakości aparat oraz kamerę - nie gorszej niż mój obecny smartfon. Chciałbym też,żeby nowy smartfon posiadał radio fm . Interesują mnie telefony do 1000, nie więcej. Jaki smartfon polecacie?

Nie musi. Jak będzie miał nano (a teraz większość nowych telefonów mają taki standard) to kartę wymienisz w salonie (dostaniesz jej duplikat więc numer ani środki na karcie się nie zmienią) lub przytniesz ją w dowolnym serwisie komórkowym. Serwisy mają specjalne wycinarki które przycinają karty do określonego standardu. Możesz też przyciąć ją sam używając szablonu dostępnego w necie. Jednak nie polecam tego rozwiązania jeżeli nie masz pewnej ręki. Bo grozi to uszkodzeniem karty.

Ostatnio fajnym modelem wydaje się ten Samsung:

Fajny procesor, nowy android, wyświetlacz super amoled, bateria 6000mAh, wygląda na to że może być najlepszym wyborem.

N

Nie lepszy adapter?

adaptera używasz jeżeli chcesz powiększyć rozmiar karty (na przykład masz nano a chcesz zwiększyć jej rozmiar do micro). Tutaj jeżeli kupi nano będzie musiał ją zmniejszyć bo aktualnie ma micro. Więc albo wymiana karty na duplikat w nowym standardzie albo przycięcie.

Redmi Note 9s, Redmi Note 8 Pro, Realme 6, Samsung Galaxy M21 (o ile nie przeszkadza Ci klatkowanie animacji i puki co drobne przycięcia, nie wiadomo co będzie za jakiś czas), Motorola Moto G8 Power i to chyba wszystko z tych, które można polecić. Inne już mają dość zauważalne braki.

Ja mogę polecić ci ten tel, https://www.mgsm.pl/pl/katalog/motorola/one/

Byłem dzisiaj w sklepie i zwróciłem uwagę na te telefony. Który z nich polecacie? :

Redmi Note 9

Motorola One Vision

Samsung Galaxy A40

Hawei P Smart Z

Motorola E6 Plus

Huawei Y6P

Samsung Galaxy A305 SM-A307

Redmi Note 8 Pro

Motorola G8

Motorola G8 Power

Huawei P40 Lite E

Huawei P40 Lite

Aktualnie posiadam kartę Micro Sim. Czy dałoby radę ją przyciąć do Nano Sim ?

Jakbyś przeczytał wyżej co pisałem to byś znał odpowiedź na swoje pytanie. Dałoby. Każdy serwis ze smartfonami zrobi to bez problemu.

Dodam tylko (z własnego doświadczenia), że obcinanie karty z T-MOBILE nie ma kompletnie sensu. Wymiana karty z przyczyn standardowych (awaria, zmiana rozmiaru karty, wymiana na kartę LTE) jest w T-MOBILE darmowa. Natomiast za wymianę karty uszkodzonej z własnej winy ponosi się opłatę taką, jak u pozostałych operatorów - 25PLN. Co więcej, karta SIM w sieci T-MOBILE (nie wiem jak u pozostałych operatorów) jest własnością T-MOBILE. Nie wiem z usług jakiego operatora korzysta autor tematu, ale zostawię tutaj to info na wszelki wypadek.

Play też od zawsze wymieniał karty za darmo, wydawało mi się, że jest to standard i zaciekawieniem czytam o tym przycinaniu :joy:

W Orange i Plus koszt wymiany to 25PLN. W Play zależy to od taryfy, na którą ma się umowę. Może być 0PLN, ale nie musi.

Nie wszędzie wymieniają karty za free. Plus jeszcze do niedawna chciał za to 30 zł. Teraz trochę zszedł z ceny i wymienia już za 12 zł.

Co do przycinania kart można zrobić to samemu w domu nożyczkami. Lepiej jednak użyć do tego celu profesjonalnej przycinarki. Jednak ponieważ do jednorazowego przycięcia nie opłaca się takiej kupować to lepiej iść do serwisu i tam przytną kartę właśnie taką przycinarką.

6520666_0

Błagam, nie Samsunga. Mam Galaxy A40 i to jest porażka w tej cenie, wg mnie działa podobnie do Huawei P9 lite za 250zł.

Nożyczki? Wycinanki? Kupuje się starter w kiosku - zazwyczaj są dostępne “multi” SIM. Dzwoni do operatora. Prosi o przełączenie numeru na nowo zakupioną kartę SIM. Wkładamy nową kartę do smartfona i korzystamy ze starego numeru. Profit.

ps. mam Xiaomi Redmi Note 8 Pro. Działa.

Przeanalizowałem wszystkie wymienione przeze mnie telefony i najbardziej się zastanawiam na Motorolą One Vision. Czy według was warto ją kupić ?

Zastanawiam się, czy wybrać telefon z 64 gb pamięci wbudowanej, czy jednak z większą ilością . Gier na telefon nie wgrywam. Jedynie przejrzę internet, czasem zrobię zdjęcia i filmy.

Tutaj ciężko doradzić bo jeżeli chodzi o ten wybór to zależy dużo od własnych preferencji i tego w jaki sposób używamy telefonu. 64GB to nie jest wcale tak dużo ale jeżeli nie instalujesz masę aplikacji, gier i nie robisz sto zdjęć dziennie to spokojnie wystarczy. W innym przypadku szybko zacznie się miejsce zapychać. Jeżeli telefon ma opcję rozbudowy pamięci to można bez wahania kupić 64gb wersję bo zawsze można ją rozbudować. Jak telefon nie ma możliwości rozbudowy to warto zastanowić się nad 128gb.
Jednak jeżeli używasz fonu do przeglądania zdjęć, oglądania filmów on-line i robienia zdjęć to spokojnie starczy 64gb - jak zacznie brakować miejsca zgrasz zdjęcia z telefonu na komputer czy inny nośnik i zwolnisz pamięć.

Najbardziej teraz się zastanawiam nad Samsungiem Galaxy A305 SM-A307. Myślicie,że byłby to dobry wybór ?

Mnie w tym telefonie przeszkadzałaby rozdzielczość 1560 x 720px oraz tylko 4 GB RAM. Dziś jako minimum celowałbym w 6GB. Jednak przy cenie 850 jak nie możesz dołożyć więcej to jest OK. Choć do 1k od Xiaomi powinieneś dostać coś lepszego.