Jaki procesor najlepszy, dla (starej) płyty głównej? ASUS P5QL-E (Aktualizacja: podkręcanie procesora)

Czyli jednak 800-tki :slight_smile: Dwie kości czy cztery?

Zatem mam 8 setki, tak? To świetnie. 4 kości po 1GB Ram. Dlaczego? Kiedyś tanio wyrwałem za kości po 1GB.

Stawiam na 4 jedynki. :slight_smile:
No tak, już widzę, że 4 x 1 GB. Z tym, że wydaje się, że chodzą na 333, a mogłyby na 400, albo i więcej…
Ja mam kości 333, które pracują stabilnie na 400 (a działają na 390 z innych powodów).

Nie mam naprawdę pojęcia, na czym chodzą. Wydaje mi się, że na 333.

Tak, u Ciebie na 333
Tu widać na ile chodzą:

image

Zgadza się.
Rozumiem, że wymiana Ram, nie byłaby potrzebna w tym przypadku?

Potrzebna nie. Ale wskazana, bo chodzi o ilość pamięci - 4 GB RAM, to trochę mało, jeśli myśli się o grze.

Niekoniecznie o grze. Ale “ciśnie” to, że 4GB Ram mam, a nie 8, gdzie to już minimum.

No to już pisaliśmy - jak nie o grze, to nie widzę też potrzeby wymiany procesora… :wink:
Za to SSD - konieczny (tak, wiem, pisałem już :wink: )

Pisałem też o SSD. :smiley: Wszystko zgadza się. Trochę przeszkadza mi to, że miałbym na takim “złomiku” dokupywać Ram (dobić do 8GB).


Swoją drogą. Przeglądarka Firefox “stęka” na “jutubie” - pisałem o tym. Do dziś tak jest. W dodatku Opera po ostatniej aktualizacji, też działa paskudnie na “jutubach”. Zastanawiam się, czy Ramy mają tutaj jakiś sens. Mam 4, a kupiłbym 8 i co, problem będzie ten sam? Sam nie wiem.

Zgadzam się, to inwestowanie w dość starą platformę, gdzie pamięci już nie wykorzystasz w nowym komputerze (a SSD i owszem).

Co do jutuba - mi działa dobrze.
Ale w sumie to nie wiemy jaki masz komputer, bo nie wiemy jaką masz kartę grafiki. No i jaką masz rozdzielczość monitora.

Wydawać by się mogło, że pisałem wcześniej, jaką mam grafikę (nie chce sprawdzaź teraz, wcześniejszych odpowiedzi). Rozdzielczość FHD - 1920x1080.

Powiem tak: bez Ramu będzie ciężko, podkręcisz procesorek, ale w necie i tak strony będą lądowały na starym talerzowcu z braku pamięci RAM. Jak nie chcesz brać 8 GB przez cenę to sprawdź (zdjecie naklejek firmy i specyfikacji) modele Twoich kostek. Może się uda wyszukać na Allegro przynajmniej 2 x 2 GB za 40 czy 50 zł, nawet zwiększenie z 4 do 6 GB da Ci sporego kopa. Na 4 GB nawet o VirtuaBoxie chyba nie ma co marzyć, z grami podobnie. :slight_smile:

Musiałbym sprawdzć naklejkę jak piszesz. W historii zakupów na Allegro, niestety nie ma tego. Z tego co wiem, nie brałem no name, czy taniego szajsu.

Fakt, pisałeś. Radeon HD 7700. Do tego sprzętu jest OK.

Kupiony od jednego z forumowiczów.

Powiem tak - ja swój zestaw modernizowałem sukcesywnie, w różnych latach, dlatego nie odczułem nigdy jakichś wydatków na niego. W sumie to od nowości ostała się tylko płyta główna i zasilacz. :wink:
Kupno na raz procesora, pamięci i dysku SSD, to już ciut większa zmiana, choć obecnie ceny są niskie, więc można się w to pobawić. Zysk na pewno będzie odczuwalny.

Zysk będzie odczuwalny, z tym zgodzę się.
Twój zasilacz ile ma na karku? Ja swojego obawiam się, bo ma 11 lat, a nie wiem ile pociągnie i czy nie spowoduje większej awarii sprzętu.

Zasilacz, to Tagan TG430-U15, a ile dokładnie ma, to nie pamiętam, chyba ok. 12 czy 13 lat. To dobry zasilacz, a i tak jak wyłączam komputer, to i zasilacz. Może i powinienem wymienić w nim kondensatory po tylu latach pracy, ale po prostu mi się nie chce. :wink:

Masz chiefteca, raczej nic nie usmaży. Jasne, problemy mogą być, ale znowu i tak nie obciążysz go o OC na bite 100%. :slight_smile: BTW. Nawet nie wiem czy Q6600 bez OC by nie obsłużył Twojej karty, stosunkowo słaba, ale do wieśka 3 w jakichś 35 fps w LOW wystarczy.