Jaki program do odinstalowywania programów

Panel sterowania > Odinstaluj program. Najlepszy program do odinstalowywania programów.

1 polubienie

Przeglądam od początku istnienia. Aczkolwiek nie rejestrowałem się wcześniej na forum.
Robię się na starość ekscentryczny, może burza hormonów. :laughing:

ps. Swoją drogą fajny Pirat dzisiaj.

Ja tego nie neguje. Tylko:


po użyciu programu

żeby nie było, że ściemniam coś i daje zdjęcia z netu jakieś.

No to ja Ci dam zdjęcia z mojego lapka na którym to klepię

Co masz na myśli? Bo nie czaje.

Nawiązałem do dawniejszych czasów DP. Wpisz w Google Pirat Dobre programy i się dowiesz.

No tak, ale na popularnym sprzęcie, gdzie sterowniki są bardzo popularne, to bez jakiegokolwiek programu się ogania momentalnie. A jak coś jest bardziej nietypowe, to masz przykład wyżej.

Firefox po sobie zostawia mało śmieci. Zainstaluj przeglądarkę Brave i ją odinstaluj systemowo a później sprawdź w kompie co zostało w plikach po tym “cudownym” programie. Z wrażenia czapka sama spada z głowy.

Mało? Żart czy niewiedza. Może jak zainstalujesz i natychmiast odinstalujesz. Lecz po dłuższym użytkowaniu, kiedy jeszcze go o parę dodatków rozbudujesz w tymo jakiś session menager to w folderach AppData\Local i Roaming potrafi pozostawić nawet 1,5 GB śmieci. Faktycznie mało.

Ale z tych folderów po 25 dniach samo się wywali.

Świetny żart. Podobnie jak wiedza. Przejrzyj choć raz logi z FRST to zobaczysz czy się coś samo usunęło.

Zadałeś sobie trud żeby zobaczyć ile syfu pozostaje różnych programach (nie wszystkich oczywiście) po tradycyjny usunięciu? Więc nie pisz głupot… Revo w wersji free sam używam i ma dość wysoką skuteczność więc z czystym sumieniem mogę polecić.

Nie programy, lecz ich użytkownicy. To nie są narzędzia dla ludzi o słabych umiejętnościach :wink:

Oczywiście. Po 25 dniach. No chyba, że jakiś program do czyszczenia narobi bałaganu w rejestrach i wyłączy tą funkcję w 10.
Zawsze można usunąć ręcznie odpalając czyszczenie systemowe. A jak ktoś bardzo chce, to może napisać te kilka słów i dodać skrypt wywalający jeszcze śmiecie z temp.

Dzieciaku. Zainstalowane programy (nie te ze sklepu) są odinstalowane własnymi deinstalatorami przy pomocy systemowej funkcji “odinstaluj”
Zostaje po nich dzieciaku sporo śmieci i nic ich nie skasuje jesli sam tego nie zrobisz.
System kasuje po określonym czasie wyłącznie “stare” pliki po aktualizacjach systemowych. Po aktualizacji funkcji, “stare” po 10-ciu dniach. No chyba żeś “orzełek” i przy pomocy poleceń Dism, wydłużysz to do 59 dni. Inne poprzednie pliki, po aktualizacji jakości lub bezpieczeństwa w zalezności od wersji systemu.

1 polubienie

Nie uruchamiaj się Wikuś bo złapiesz kolejnego bana.

Po 10 dniach, jest usuwany folder Windows,old który zostaje po niektórych większych aktualizacjach. Natomiast mniej więcej co miesiąc odpala się czyszczenie systemowe. Zresztą wystarczy sobie sprawdzić w harmonogramie zadań. A jak bardzo nam przeszkadza np. temp itp. to można sobie dodać do harmonogramu opcję kasowania tych folderów. Firefox nie usuwa ustawień osobistych i zakładek. Więc te śmieci, to właśnie te ustawienia. I nawet o tym informuje, jak również o tym w jaki sposób to zrobić. I nawet w ojczystym języku.

Po co powtarzasz co napisałem? Widzę że ty dalej nie rozumiesz o co chodzi więc ci łopatologicznie wytłumaczę. Nie chodzi o sprzątanie śmieci które system zostawia lecz o te które pozostają po deinstalacji zewnętrznych aplikacji poprzez ich własne deinstalatory. Tak trudne do zrozumienia?
P.S. Dowiedz sie co to czujnik pamięci zamiast pisać o harmonogramie…

Nie jesteśmy na ty.

Czyli jakie śmieci?

To nie są śmieci, tylko ustawienia, zakładki, hasła itp. i jak najbardziej można usunąć i je, i deinstalator nawet o tym informuje. Więc jakie jeszcze śmieci zostawia ci FireFox?

Twoja niewiedza jest przerażająca. Deinstalator FF daje ci tylko dwie mozliwości. Napraw albo odinstaluj. Jeśli wybierzesz Odinstaluj to jedyne co sie dodatkowo wyswietli to pytanie “Dlaczego…”.
Aplikacja odinstaluje sie bez informowania o czymkolwiek a po niej zostanie mnóstwo śmieci. Własnie takich o których już wcześniej pisałem. U mnie to 1.5 GB.
Czy ty nie rozumiesz ze cokolwiek pozostaje po odinstalowanym programie to to są ŚMIECI po nim. Potrzebujesz tego? Jak jesteś januszkiem to nawet o tym pojęcia nie masz.
Dlatego taki tytuł postu:
Jaki program do odinstalowywania programów
Ręce opadają.

Trzymając się ściśle tematu dorzucam Bulk Crap Uninstaller

Proponuję zadać sobie odrobinę trudu i przeczytać to co deinstalator raczy ci wyświetlić. Jest nawet cała dokumentacja co jest zapisywane i w jakich katalogach, oraz jak postępować żeby usunąć sobie to, co nazywasz śmieciami. Wszystko jest wyraźnie opisane i przedstawione np. tutaj. To są po prostu dane osobiste takie jak historia przeglądania lub zapisane zakładki. Możesz je usunąć ZANIM odinstalujesz program, lub po, jeśli nie zależy ci na ich zachowaniu. Nadal nie widzę żadnych śmieci. Wszystkie pliki są umieszczane przepisowo, tam gdzie przewidział producent systemu, wszystko jest udokumentowane i nic nie jest porozrzucane na dysku. Rozumiem, że ty potrzebujesz całego programu, żeby usunąć dane z katalogu APPDATA, w którym STANDARDOWO są trzymane ustawienia większości aplikacji.