Jaki ram i chłodzenie do o/c?

(Kulig27) #1

Witam! !!

A mianowicie szukam pomocy przy wyborze pamięci (4Gb) i chłodzenia (max. 80-90 zł)

Mam Dual-Core E2180, Asus P5KPL, ModeCom Feel 350w

Czekam na pomoc :slight_smile: Z góry dzięki !

(wesolek87) #2

Szczerze polecam PDP Patriot 800MHz. Mam takie u siebie (4x1GB) i są bardzo dobre. Spokojnie można je kręcić do 1100MHz!! A PDP to firma uznana, sprawdzona i... tania. :slight_smile:

Co do chłodzenia to nie do końca wiem o co ci chodzi... Jeśli o procek to mam u siebie Scythe CamaCross. Sprawdza się znakomicie na Athlonie 6000+. Do tego dorzuć jakąś dobrą pastę termoprzewodzącą i będzie git :wink:

A co ty masz za konfigurację, że ci wystarcza Feel 350W??? Nie boisz się o podzespoły?? Feel zbyt dobry nie jest. Tym bardziej taki słaby.

Zainwestuj jeszcze w porządny zasilacz!! Bo możesz załować.

(neo10) #3

Na feelu nawet nie myśl o podkręcaniu ;] Najpierw kup jakiś porządny zasilacz ;]

A propo chłodzenia osobiście mam Scythe Ninja i mogę jak najbardziej polecić ;]

http://www.allegro.pl/item459591304_scy ... wa_fv.html

Do tego mam pastę http://www.allegro.pl/item461391417_arc ... dzaca.html

(Michal Kolatek) #4

Ram Muskhin XP1000 Redline 2x2GB, ale jak masz 32bitowy system to użyjesz ok 3gb.

Chłodzenie

http://www.allegro.pl/item454526265_the ... fv_gw.html

+wentylator Acutake 120mm

(klopas) #5

neo10 , MX-2 jest lepsza od AS5 :wink: wiem że AS5 zaufana itd. (z resztą sam jeszcze mam resztkę :wink: ) ale MX-2 jest więcej i kosztuje tyle samo... no i lepiej chłodzi :wink:

(Blotny) #6

To co Ci Tobi proponuje, to dobry wybór. Ewentualnie tańsze chłodzenie to Pentagram Karakorum HP-120 ALCU, ale jest głośny przy maksymalnych obrotach. I wentylator to ja bym wziął Noctua NF-P12.

(Nismo Skyline) #7

Po co ci chłodzenie jak na tym zasilaczu nic nie podkręcisz. Wiem bo mam (nowy już w drodze 8) ) więc zacznij od wymiany zasilacza, a potem chłodzenie. Jeśli chodzi o pamiątki To takie jak mam w podpisie :smiley: Mianowicie PC6400 800MHz Patriot LLK CL4 PDC24G6400LLK. Pozdro

(Kulig27) #8

Co do pamięci to raczej wezmę Patrioty ... wcześniej chciałem OCZ ale stwierdziłem że maja za duże napięcie :frowning:

Co sądzicie o Pentagram Freezone KARAKORUM HP-120 AlCu, Auras Wave LPT-709 czy SCYTHE KATANA 2 ??? ( 90zl )

Przekonaliscie mnie do zmiany zasilki :lol: Tylko kompletnie nie mam pojecia co wybrac (max. 110zl ) Zalezy mi Tylko na wydajnosci ! :slight_smile: pzdr

(Adalbert) #9

Z tych trzech brałbym Karakorum, a już najlepiej Thermalright (ten co polecił Tobi ).

Planujesz jeszcze jakąś rozbudowę? Nowa karta graficzna? Jak tak, to lepiej będzie się rozejrzeć za zasilaczami w granicach 190zł, a nie 110.

Co di pasty, to jestem podobnego zdania co klopas.

(Nismo Skyline) #10

Dobre firmowe zasilacze zaczynają się od dwóch stówek (takie na których na pewno podkręcisz)

(Adalbert) #11

Czyli Corsair 450W, albo ew. OCZ SXS 500W rev.2 (nie sugerować się większą liczbą W, bo i tak jest słabszy od Corsair'a ,ale dalej z tych lepszych), ale to przy planowanej rozbudowie, przy tych podzespołach (zależy jeszcze jaka grafa) to Modecom MC by był git.

(Błażej) #12

Głupoty gadacie

Amacrox 400 / Modecom MC 400W

(Nismo Skyline) #13

Jestem ciekaw czy podkręcałeś coś na Modecomie :S

(Marjaan) #14

Na MC 400 tak...

z sempka 1,6 do 2,2 Ghz stable, jeszcze pod Socket A...

Feel to inna bajka...

(Emilmlo) #15

Dokładnie, taki Amacrox Warrior AX450 400W / Modecom MC 400W wystarczy bez problemu do o/c i to przy Radeonie HD4850, zostanie też trochę zapasu, ale nie zaprzeczam że taki Corsair VX450W lub OCZ SXS 500W rev.2 jest lepszy pod względem sprawności, ciszy, trzymania napięć i zapasu mocy na przyszłość ale jak kogoś nie stać na wydanie więcej niż 150 zł to taki Modecom MC 400W jest w sam raz.

(Kulig27) #16

Który z tych zasilaczy uważacie za najwydajniejszy ? Amacrox Warrior AX450 400W | CHIEFTEC 400W a może PENTAGRAM PSF-460-P12S 460W??? Tylko w zasiłce nie mam pewności co kupić ... pomóżcie :slight_smile: :slight_smile:

(Adalbert) #17

A dlaczego tylko te zasilacze?

Wyraźnie miałeś napisane: Modecom MC, a jak więcej kasy i planowana rozbudowa to Corsair 450W ew OCZ SXS 500W rev.2 - nic dodać nic ująć.

(Darth ReX) #18

Czyli chiefteki, OCZ, Fortrony, Delty, Corsairy, Modecomy MC czy Huntkeye to do niczego już? O nie-powiem-co je tylko rozbić?

(Adalbert) #19

Z Corsair'em się pospieszyłeś, ich obecna oferta zaczyna się właśnie koło "dwóch stówek". :slight_smile:

(Frog) #20

OT --> Kosz