Jaki ram i chłodzenie do o/c?

Witam! !!

A mianowicie szukam pomocy przy wyborze pamięci (4Gb) i chłodzenia (max. 80-90 zł)

Mam Dual-Core E2180, Asus P5KPL, ModeCom Feel 350w

Czekam na pomoc :slight_smile: Z góry dzięki !

Szczerze polecam PDP Patriot 800MHz. Mam takie u siebie (4x1GB) i są bardzo dobre. Spokojnie można je kręcić do 1100MHz!! A PDP to firma uznana, sprawdzona i… tania. :slight_smile:

Co do chłodzenia to nie do końca wiem o co ci chodzi… Jeśli o procek to mam u siebie Scythe CamaCross. Sprawdza się znakomicie na Athlonie 6000+. Do tego dorzuć jakąś dobrą pastę termoprzewodzącą i będzie git :wink:

A co ty masz za konfigurację, że ci wystarcza Feel 350W??? Nie boisz się o podzespoły?? Feel zbyt dobry nie jest. Tym bardziej taki słaby.

Zainwestuj jeszcze w porządny zasilacz!! Bo możesz załować.

Na feelu nawet nie myśl o podkręcaniu ;] Najpierw kup jakiś porządny zasilacz ;]

A propo chłodzenia osobiście mam Scythe Ninja i mogę jak najbardziej polecić ;]

http://www.allegro.pl/item459591304_scy … wa_fv.html

Do tego mam pastę http://www.allegro.pl/item461391417_arc … dzaca.html

Ram Muskhin XP1000 Redline 2x2GB, ale jak masz 32bitowy system to użyjesz ok 3gb.

Chłodzenie

http://www.allegro.pl/item454526265_the … fv_gw.html

+wentylator Acutake 120mm

neo10 , MX-2 jest lepsza od AS5 :wink: wiem że AS5 zaufana itd. (z resztą sam jeszcze mam resztkę :wink: ) ale MX-2 jest więcej i kosztuje tyle samo… no i lepiej chłodzi :wink:

To co Ci Tobi proponuje, to dobry wybór. Ewentualnie tańsze chłodzenie to Pentagram Karakorum HP-120 ALCU, ale jest głośny przy maksymalnych obrotach. I wentylator to ja bym wziął Noctua NF-P12.

Po co ci chłodzenie jak na tym zasilaczu nic nie podkręcisz. Wiem bo mam (nowy już w drodze 8) ) więc zacznij od wymiany zasilacza, a potem chłodzenie. Jeśli chodzi o pamiątki To takie jak mam w podpisie :smiley: Mianowicie PC6400 800MHz Patriot LLK CL4 PDC24G6400LLK. Pozdro

Co do pamięci to raczej wezmę Patrioty … wcześniej chciałem OCZ ale stwierdziłem że maja za duże napięcie :frowning:

Co sądzicie o Pentagram Freezone KARAKORUM HP-120 AlCu, Auras Wave LPT-709 czy SCYTHE KATANA 2 ??? ( 90zl )

Przekonaliscie mnie do zmiany zasilki :lol: Tylko kompletnie nie mam pojecia co wybrac (max. 110zl ) Zalezy mi Tylko na wydajnosci ! :slight_smile: pzdr

Z tych trzech brałbym Karakorum, a już najlepiej Thermalright (ten co polecił Tobi ).

Planujesz jeszcze jakąś rozbudowę? Nowa karta graficzna? Jak tak, to lepiej będzie się rozejrzeć za zasilaczami w granicach 190zł, a nie 110.

Co di pasty, to jestem podobnego zdania co klopas.

Dobre firmowe zasilacze zaczynają się od dwóch stówek (takie na których na pewno podkręcisz)

Czyli Corsair 450W, albo ew. OCZ SXS 500W rev.2 (nie sugerować się większą liczbą W, bo i tak jest słabszy od Corsair’a ,ale dalej z tych lepszych), ale to przy planowanej rozbudowie, przy tych podzespołach (zależy jeszcze jaka grafa) to Modecom MC by był git.

Głupoty gadacie

Amacrox 400 / Modecom MC 400W

Jestem ciekaw czy podkręcałeś coś na Modecomie :S

Na MC 400 tak…

z sempka 1,6 do 2,2 Ghz stable, jeszcze pod Socket A…

Feel to inna bajka…

Dokładnie, taki Amacrox Warrior AX450 400W / Modecom MC 400W wystarczy bez problemu do o/c i to przy Radeonie HD4850, zostanie też trochę zapasu, ale nie zaprzeczam że taki Corsair VX450W lub OCZ SXS 500W rev.2 jest lepszy pod względem sprawności, ciszy, trzymania napięć i zapasu mocy na przyszłość ale jak kogoś nie stać na wydanie więcej niż 150 zł to taki Modecom MC 400W jest w sam raz.

Który z tych zasilaczy uważacie za najwydajniejszy ? Amacrox Warrior AX450 400W | CHIEFTEC 400W a może PENTAGRAM PSF-460-P12S 460W??? Tylko w zasiłce nie mam pewności co kupić … pomóżcie :slight_smile: :slight_smile:

A dlaczego tylko te zasilacze?

Wyraźnie miałeś napisane: Modecom MC, a jak więcej kasy i planowana rozbudowa to Corsair 450W ew OCZ SXS 500W rev.2 - nic dodać nic ująć.

Czyli chiefteki, OCZ, Fortrony, Delty, Corsairy, Modecomy MC czy Huntkeye to do niczego już? O nie-powiem-co je tylko rozbić?

Z Corsair’em się pospieszyłeś, ich obecna oferta zaczyna się właśnie koło “dwóch stówek”. :slight_smile:

OT --> Kosz