Jaki router do usługi neostrada z TV?


(Mariusz Swiech85) #1

Witam,

Zastanawiam się nad uruchomieniem usługi Neostrada z Telewizją, z tym że chciałbym zamiast LB mieć inny router i tu zaczyna się mój problem:

Czy z innego routera niż LB będzie docierał sygnał do dekodera ? Czytałem że podobno LB ma inne ustawienia dla portu TV ale czy na pewno ? A jeśli ma inne

to jakie ? Na jednym z forów piszą iż wystarczy że dekoder będzie miał połączenie z Internetem i ustawienia routera (Brama: 192.168.1.1 i włączone DHCP) ale z kolei na innym forum czytam że muszą być inne ustawienia dla TV na wyjściu PVC. Szukałem ostatecznej odpowiedzi na moje pytanie ale nie chcę że tak powiem wyrzucić pieniędzy w błoto. Dlatego proszę o jakieś porady, sugestie etc. najlepiej kogoś kto ma uruchomione takie połączenie.

Proszę też o propozycje routerów WIFi które sprostają temu "wyzwaniu" :slight_smile:

Pozdrawiam.


(Kpc21) #2

Jeśli zamawiasz telewizję na talerz, powinno działać na zwykłym routerze. Jeśli jednak będzie to telewizja przez linię telefoniczną (dawna videostrada), raczej nie obejdzie się bez liveboksa.


(Mariusz Swiech85) #3

Dziękuję za odpowiedź, za niedługo zmierzę się z tym tematem i na pewno się podzielę swoim "doświadczeniem" :slight_smile:

Pozdrawiam


(DjLeo) #4

Potwierdzam działa każdy o ile masz talerz... Pozdrawiam...


(Mariusz Swiech85) #5

Potwierdzam :slight_smile: Faktycznie jeżeli jest to telewizja "na talerz" to działa na zwykłym routerze.

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie.


(Sitemaster) #6

A guzik prawda że tylko livebox jak po kablu!

Pisałem już o tym kiedyś: problem-polaczenie-livebox-t355011.html#p2314166

-o tym jakimi routerami można zastąpić LB w sieci można poczytać. W załączonych tematach jest info jakie warunki muszą te routery spełniać.