Jaki router do usługi neostrada z TV?

Witam,

Zastanawiam się nad uruchomieniem usługi Neostrada z Telewizją, z tym że chciałbym zamiast LB mieć inny router i tu zaczyna się mój problem:

Czy z innego routera niż LB będzie docierał sygnał do dekodera ? Czytałem że podobno LB ma inne ustawienia dla portu TV ale czy na pewno ? A jeśli ma inne

to jakie ? Na jednym z forów piszą iż wystarczy że dekoder będzie miał połączenie z Internetem i ustawienia routera (Brama: 192.168.1.1 i włączone DHCP) ale z kolei na innym forum czytam że muszą być inne ustawienia dla TV na wyjściu PVC. Szukałem ostatecznej odpowiedzi na moje pytanie ale nie chcę że tak powiem wyrzucić pieniędzy w błoto. Dlatego proszę o jakieś porady, sugestie etc. najlepiej kogoś kto ma uruchomione takie połączenie.

Proszę też o propozycje routerów WIFi które sprostają temu “wyzwaniu” :slight_smile:

Pozdrawiam.

Jeśli zamawiasz telewizję na talerz, powinno działać na zwykłym routerze. Jeśli jednak będzie to telewizja przez linię telefoniczną (dawna videostrada), raczej nie obejdzie się bez liveboksa.

Dziękuję za odpowiedź, za niedługo zmierzę się z tym tematem i na pewno się podzielę swoim “doświadczeniem” :slight_smile:

Pozdrawiam

Potwierdzam działa każdy o ile masz talerz… Pozdrawiam…

Potwierdzam :slight_smile: Faktycznie jeżeli jest to telewizja “na talerz” to działa na zwykłym routerze.

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie.

A guzik prawda że tylko livebox jak po kablu!

Pisałem już o tym kiedyś: problem-polaczenie-livebox-t355011.html#p2314166

-o tym jakimi routerami można zastąpić LB w sieci można poczytać. W załączonych tematach jest info jakie warunki muszą te routery spełniać.