Jaki system postawić na nowym sprzęcie do grania?

(Keymen3) #1

Witam,

zmieniłem sobie sprzęt i na taki:

• AMD Phenom II X3 720 Black Edition 2,8GHz

• Gigabyte GA-MA770-UD3 w rewizji 2.0

• HIS Radeon HD4850 IceQ4 TurboX 512MB

• 4x1GB RAM Kingston CL5 800MHz

• Seagate 250GB + Samsung 300GB

• Chieftec GPS 550W

Planuję postawić na nim jeden z dwóch systemów, które posiadam: XP HE 32bit lub Vista HP 32bit. System ma mi służyć głównie do grania w nowe, wymagające gry. Ma także w pełni wykorzystać możliwości mojego sprzętu, a w szczególności procesora. Kiedyśłyszałe, że Phenom II X3 720 BE cienko sprawuje się pod XP. Chcę, żeby system i gry chodził jak najszybciej i bezawaryjnie. Co instalować?

(Roman Atka) #2

http://gamecorner.pl/gamecorner/1,86013 ... ania_.html Proszę bardzo :slight_smile:

(niezDarek) #3

jeśli chcesz grać w wymagające gry to lepsza będzie Vista ponieważ posiada DirectX 10 co poprawia grywalność

(Marius142) #4

A ja ci ze swojej strony dodam że żaden z twoich systemów nie jest optymalny do sprzętu który posiadasz a to dlatego że są to systemy 32bit.Nie obsłużą one w pełni 4Gb ramu który posiadasz.Zastanów się nad systemem 64bit i na obecną chwile to oczywiście Vista.

(Keymen3) #5

Czyli 32 bit Vista, mam też 64 bit, ale u mnie na sprzęcie z podpisu cienko chodziła Vista 64 bitowa... Macie pomysły dlaczego?

-- Dodane 13.07.2009 (Pn) 16:02 --

Nie ma XP 64bit, mam tylko Vistę 32 i 64 oraz XP 32, ale jak grałem na starym procu ( z podpisu, tę był niezły) to na 64 bit gry chodziły tragicznie.

(Rmk) #6

A dlaczego chcesz 32bitowy OS ? Lepszym wyborem jest XP SP2 x64, Vista SP2 x64 lub 7 x64. Z czego pod XP x64 w DirectX 9c będziesz mieć najwięcej FPS-ów w grach.

PS: dużo ludzi wybiera XP x64 nawet na lepszych kompach od mojego.

(niezDarek) #7

o toż to masz dużo tych systemów, musiałeś majątek na nie wydać...

poza tym na 64bitowych systemach gry niestety ale troszkę IMHO gorzej działają.

(Keymen3) #8

wcale nie majątek, XP kupiłem jak zamawiałem kompa, Vistę niestety w sklepie (64bit), a 32 bitową mam legalnie na moim kluczu od 64bitowej, tylko instalator (DVD) dostałem od znajomego, w zamian za płytkę 64 bit.

P.S. Wytłumaczycie mi, czemu wszyscy zachwalają 64 bitową Vistę, a mi na dawnym, także dobrym procu chodziła tragicznie?

(Hitm3n) #9

Nie wiem, czy się nie pomylę, ale najprawdopodobniej architektura procka była 32-bitowa i dlatego tak cienko chodził.

Moje zdanie także, 64-bitowy. A dlaczego ? Na 32-bitowym nie wykorzystasz 4GB RAM-u, najwyżej 3,25GB. IMO najwięcej FPS-ów miałbyś w XP-ku, jednak za jakiś czas przejdzie on do lamusa i chyba lepiej byłoby zainwestować w Win7

(Keymen3) #10

Chcę mieć efektowną grafikę i bardzo płynną rozgrywkę. Wstawiajcie jak najwięcej opinii, a ja odczytam wieczorem i zadecyduję. Dzięki za wszystko :wink:

(niezDarek) #11

zachwalają bo aplikacje 64 bitowe na tymże systemie działają o wile szybciej, jest to przyszłość, podobnie jak XP systemu 32 bitowe też przechodzą do lamusa, ale są wydawane ponieważ twórcy aplikacji nie kwapią się do wydawania swoich aplikacji w wersjach 64bitowych.

BTW

nie będę się wypowiadał bo chyba masz systemy w wersjach OEM... gdzie przenieść systemu nie można.

(Keymen3) #12

mam OEM, le czemu?

(Hitm3n) #13

Przenieść można, pod warunkiem, że otrzyma się od Microsoftu nowy klucz (napisz do nich albo zadzwoń, że płyta główna Ci się spaliła albo coś w tym stylu, powinni dać Ci nowy klucz - w necie takie coś znalazłem, nie twierdzę, że to działa)

(Keymen3) #14

Przecież na OEM można 3 razy zmieniać sprzęt.

(Hitm3n) #15

A nie przypadkiem podzespoły danego komputera ? I w liczbie 8 ? Ja taką wersję słyszałem w sklepie ;]

--> za Wikipedia

(Keymen3) #16

To już sam nie wiem co i jak, dzisiaj składam zestaw, to się okażę co i jak...

(Hitm3n) #17

Czyli tak:

Jeśli te 64-bitowe już instalowałeś na jakimś komputerze i przeprowadziłeś aktywację tegoż systemu, możesz spróbować wystąpić do M$ o nowy klucz do systemu.

(Keymen3) #18

NA innej płycie instalowałem wszystkie XP 32 i Vistę 32 i 64.

(Hitm3n) #19

Czyli musisz mieć nowy klucz, bez tego się nie obejdzie raczej.

(niezDarek) #20

:smiley: bez komentarza... ciekawe gdzie tak jest napisane.

to też jest nielegalne, bo płyta mu się nie spaliła... a kłamać nie można, nawet jeżeli ściśle trzymając się licencji to w przypadku gdy płyta się spali to raczej traci się licencje, to tylko dobra wola MS że idzie na rękę "biednym" użytkownikom którzy traktują systemy OEM jako BOX

sorry że się czepiam ale nie mogę patrzeć na wypisywanie głupot które ni jak nie mają się do rzeczywistości a zostały rozpowszechnione na forach warezowych.