Jaki system Windows wybrać?

Witam wszystkich użytkowników forum Dobre Programy. Liczę na dobrą poradę. Jaki system mam wybrać dla takiego komputera

Intel® Celeron® CPU E3300 @ 2.50GHz

4 GB ram (2x2gb ddr2)

Nvidia GT220

Dysk 500 GB HDD

Wiem że jest to troszkę leciwy sprzęt ale teraz mam wydatki związane z edukacją. Powiedzcie mi czy tu powinien wkraczać system 64x czy nadal siedzieć na 32 bitach. A jeszcze lepiej jak powiecie mi co działało by lepiej Vista, 7 czy 8 (Xp trochę odpada bo lubie pograć w The Runa który ledwo działa ale jednak mam oryginał to czemu nie grać :-D).

Z góry dziękuje za poradę! :smiley:

Zdecydowanie win 7.

Oczywiście system 64 bit będzie bardziej wydajny,ale to już zależy od tego do czego służy Tobie komputer.

Jeśli chodzi o wydajność (z wyłączeniem XP jak piszesz) najlepiej wybrać między Windows 7 a Windows 8. Ze względu na procesor zostałbym przy wersji 32bitowej systemu.

Ze względu na ilość ramu to wybierz wersję 64 bity.

RAMu to akurat ma minimum dla x64

Co rozumiesz przez

Na podobnych parametrach używam Win 7 Home Premium 64 bit.

Nie podałeś płyty głównej.Można w przyszłości wstawić lepszy procesor.

Windows - 8 64 bity o ramy się nie martw te 4 zapewniam że spokojnie wystarczą.

Co ty za bzdury wypisujesz… Jakie minimum?! Sugeruję zapoznać się z wymaganiami sprzętowymi tego systemu, bo widzę, że ich nie znasz.

To, że Microsoft twierdzi, że zalecane jest 2GB RAM dla x64 to wcale nie znaczy, ze będzie przy tym komfortowo się pracowało, szczególnie przy Jego Celeronie.

Przy 2 nie, ale przy 4 owszem.

Również polecam. Działa lepiej niż poprzednie windowsy.

Kolejny fanboj 8 się znalazł. Jak dla mnie 8 to jest po części odgrzany kotlet i jego zakup to strata kasy, ponieważ nie widzę żadnej różnicy, poza zmienionym GUI i przyspieszonym startem… Poza tym to jest system pod urządzenia mobilne, ewentualnie pecety z dotykowym monitorem, natomiast obsługa myszą tych zakichanych kafelków to jak dla mnie istna męka i ja w tym widzę utrudnienie, a nie ułatwienie, ponieważ to jest ostre przegięcie żeby np. przez 10 minut szukać panelu sterowania, bo jest tak ukryty, że ■■■■■■■ wie gdzie go w ogóle szukać. Jedynie co mi się spodobało w tym systemie to wstążka, oraz dodana opcja nakładki systemu jak w XP oraz reinstalacji. Najlepszym rozwiązaniem byłoby wgrać wersję testową i po testować, bo na prawdę można się mocno rozczarować… Ja sugeruję kupić 7 64 bit i zacząć się martwić nad systemem jak wygaśnie wsparcie 7, co tak szybko nie nastąpi. Krótko mówiąc, ludzie nie pomylili się ze spekulacjami, że 8 to będzie porażka, tak jak Vista. Moim zdaniem, wystarczy, ze Microsoft przy SP1 dorzuci wyłączenie tych zakichanych kafelków przywracając tym samym klasyczne menu start i już nie będzie tak źle…

Up

Podpisuję się rękami i nogami.

Pod względem GUI Linux (tak wiem be) jest o niebo lepszy od każdego Windowsa (w Linuxie masz wybór a w Windowsie jesteś skazany na to co ktoś sobie wymyśli).

Tyle, że w windows 8 szybciej można włączyć panel sterowania niż w windows 7. W lewym dolnym rogu naciskasz prawym przyciskiem myszy i ujawnia Ci się takie małe menu w którym dziwnym trafem znajduje się panel sterowania…

A od tego zacznijmy, że na ten system nie musiałem wydawać kasy, gdyż jestem studentem i mam go z dream spark premium.

Mam pytanie ile korzystałeś z tego systemu że tak o nim piszesz? Ja korzystam z niego od czerwca i żadnych problemów.

Korzystałem z takich systemów jak 95, 98, XP, Vista, 7, Ubuntu, Kubuntu, Debian, Mandriva i najlepiej do gustu przypadła mi 8.

A co do myszy to w modern ui stokroć razy lepiej mi się pracuje niż w windowsie 7 w zwykłym menu i nie widzę sensu przywracania w tym systemie zwykłego menu.

Nie każdy jednak jest zaawansowanym użytkownikiem, więc nawet mając na co dzień styczność z XP lub 7-ką przy pierwszym spotkaniu z najnowszym Windowsem można się nieźle natrudzić przy podstawowych zadaniach.

Windows 8 x64, pójdzie spokojnie, a trzeba iść z duchem czasu a nie tylko zrzędzić bo przy pierwszym odpaleniu się ktoś nie połapał. Fakt, na początku trudno ale ja po pół godzinie stwierdziłem, że to nawet lepsze i wydajne. Nie bez wad, ale jest OK.

Właśnie, dla Ciebie, według Ciebie. Skoro jesteś zamknięty na jakiekolwiek zmiany to się nie dziw, że nic Ci nie pasuje. Windows Vista jest dobrym systemem, może faktycznie na początku nie było kolorowo, ale z pierwszym SP1 był to już pełnosprawny, dobry system, nie mówiąc już o SP2. Wiesz, też mogę powiedzieć, że “linux to ścierwo bo szukałem jednej opcji przez 20 minut”. Nikt nie mówił, że będziesz mistrzem w obsłudze od razu, ale raz dwa da się przyzwyczaić. To co na końcu napisałeś świadczy jedynie o tym, że twoje zdanie raczej ciężko brać na poważnie - wierzysz w jakieś głupie wyliczanki, co Ci się do cholery nie podobało w Viście? To, że inaczej wyglądała? To, że producenci dali dupy ze sterownikami na początku? To, że poszli z duchem czasu i Ci, co mieli słabe kompy nie odpalili Visty? To, że trochę czasu trzeba było poczekać, aż niektóre aplikacje zaczną działać, bo developerzy przespali?

Sory, ale jak czytam takie farmazony i wiem, że ktoś może to wziąć na serio to nie mogę nie zareagować.

Sugerujesz że na 2 rdzeniowym cpu i 2GB RAM będzie się niekomfortowo pracowało?

A to zależy czy ktoś lubi wielkie kafle na równie wielkim monitorze, niektórych one wku…

Jeżeli chodzi o wydajność, to sam system może nieco szybciej działać, aplikacje działają tak samo jak na 7.

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi na mój temat. Jestem wszystkim bardzo wdzięczny za zainteresowanie tematem. Spróbuje zainstalować testową wersje Windows 8 64 bity i powiem jak wrażenia. Miłego dnia i oczywiście wesołych świąt

PS : Ktoś pytał tam z tyłu jaką płytę główną posiadam, otóż jest to Asrock g31m-vs2 :smiley:

W razie chęci wymiany procesora jest w czym wybierać:

http://www.asrock.com/mb/Intel/G31M-VS2/?cat=CPU

Pozdrawiam.