Jaki tani, ale przyzwoity smartfon?

Co kupić by było lepsze od mojego telefonu Meizu M2. Nie musi być super aparat do zdjęć. Głównie telefon do smsów, dzwonienia i jako nawigacja w mapach google. Z internetu korzystam sporadycznie. Dobrze by było by bateria trzymała długo.

Czy taki nie będzie zły XIAOMI Redmi 10C 4/128GB 6.71" Zielony 38590 Smartfon - niskie ceny i opinie w Media Expert ? Po prostu pytam bo nie wiem czy w takiej cenie nie kupię coś innego lepszego a kompletnie się nie znam? W starym już dźwięk mi nie działa w ogóle - pewnie szkoda naprawiać. Wymagań nie mam dużych jeśli ten meizu m2 spełniał moje podstawowe potrzeby więc nie chcę bez sensu wywalać tysiące zł na telefon - byle by spełniał swoja rolę w funkcjach, które wymieniłem powyżej.

Na pewno nie xiaomi bo to będzie marna cegła, polecam coś ze stajni Realme.

Co to jest tani? Kup coś na Dimensity 8100, będzie tani i bateria będzie długo trzymała. Realme ma gdzieśw okolicy 2 koła z kawałkiem, a jak niejest potrzebny ekran AMOLED, to Xiaomi ma jakieś Poco z tym chipem, trzyma naprawdę długo. No i jest to bardzo szybkie, niewiele odstaje od topowych chipsetów snapa.

Zwróć uwagę na ram !! minimum 6 gb a nie będziesz się wnerwiał

Za 1099 i nic lepszego w tej cenie nie kupisz:
https://www.mediaexpert.pl/smartfony-i-zegarki/smartfony/smartfon-motorola-moto-g23-8-128gb-pearl-white
Za 899 cokolwiek z motoroli z 4gb ramu. Na plus czysty android. Chyba że autor chcesz używkę roczną to mogę Ci opchnąć g50 z 5g za 500, kupiłem coś innego.

Do tej Motoroli z linku to wejdzie mi ta malutka karta SIM ze starego telefonu? Czy funkcja wifi calling w smartfonach to tylko przy kupnie w salonie?

Tak

W T-Mobile rusza jak kupujesz nawet z marketu.
To operatorzy kombinują pod górkę że nie rusza.

W Plusie może być potrzebna ich apka:

A jaka różnica w cenie tego samego modelu telefonu kupionego w salonie w odróżnieniu od kupna w dowolnym sklepie internetowym?

Pewnie marży/narzutu operatora jak leci w kulki i nie może kupić po cenie hurtowej od importera producenta.

Wydaje mi się, że Xiaomi ma chyba jest w takich najbardziej przyzwoitych cenach itd. Jest jeszcze potem RealMe

Który z tych smartfonów będzie najlepszy w przedziale cenowym do 1500zł ?

https://www.mediaexpert.pl/smartfony-i-zegarki/smartfony/smartfon-motorola-moto-g23-8-128gb-pearl-white

REALME C55 8/256GB 6.72" 90Hz Czarny Smartfon - niskie ceny i opinie w Media Expert

XIAOMI Redmi Note 12S 8/256GB 6.43" 90Hz Czarny Smartfon - niskie ceny i opinie w Media Expert

HUAWEI Nova Y91 8/128GB 6.95" 90Hz Czarny Smartfon - niskie ceny i opinie w Media Expert

To zależy. Ja odrzucam realme i xiaomi z miejsca.

Jeśli potrzebujesz usług google’a - bierz motorolę. Usługi google’a potrzebne Ci są tylko tak na prawdę do synchronizacji w google chrome.
Jeśli nie - bierz huaweia. W tych pieniądzach i z ich hms to całkiem zajefajny telefon który posłuży latami. Aktualizacje systemu nie będą aż tak bardzo odczuwalne jak przy gms.

Zamiast appki youtube masz revanced, do mejli huaweie mają jakąś wbudowaną appkę a jak nie to można dociągnąć, zamiast map google’a (które i tak można dograć) są mapy petal (porównywalne wybieranie tras) i ew mapfactor navigator offline (też korzystam).

Na jakiejś nokii mam aosp bez gms ale za to z dogranymi hms. Wrzuciłem tam to co mi jest potrzebne czyli wps office, appkę do mejli mam wbudowaną, opere mi wystarcza, mapy petal są spoko i mapfactor navigator całkiem fajne się sprawdza.

hms to usługi huawei’a a gms to usługi google’a. Gdybym teraz miał zmieniać telefon to brałbym właśnie tego huaweia.

Za 1500zł. najsensowniejszym wyborem jest Realme GT Master Edition

Dlaczego? Bo ma dobry ekran Amoled o przyzwoitych barwach, a nie jakieś muzeum IPS, procesor Snapa 778, który jest ponad dwa razy szybszy od tego MTK z Motorolki. Do tego baterie ładuje dosłownie w oczach i trzyma zadziwiająco długo. Aktualizacje są dosyć często, system działa całkiem sprawnie, tylko trzeba zrobić najpierw wszystkie aktualizacje, a jest kilka dużych i dopiero wtedy sobie wszystko ustawić.

Jedyna wada, to kiepski głośnik do muzyki czy filmów. Reszta za tą kasę jest super.

Huawei bez sklepu jest bez sensu, Xiaomi ostatnio zbyt często wtapia z softem. Skończyły się czasy gdy tańsze modele mieli ok.

A czy taki Realme o mocniejszej baterii i pamięci RAM też byłby dobrym wyborem oprócz tego GT Master Edition? Zaznaczam, że nie gram w gry na telefonie - pewnie w tych poniżej trochę słabsze procesory.

REALME 10 8/256GB 6.4" 90Hz Czarny Smartfon - niskie ceny i opinie w Media Expert

lub

REALME 9 8/128GB 6.40" 90Hz Czarny RMX3521 Smartfon - niskie ceny i opinie w Media Expert

Według mnie już ten Snapdragon 778G to jest wolny procesor i wcale nie chodzi o granie, tylko dzisiaj byle aplikacja bieda dronki potrafi się odpalać koszmarnie długo. Swego czasu kupiłem do firm kilka tańszych telefonów, miały służyć do odbierania telefonów, wysyłania SMS (połączenie z wiadomości Google na PC) i aplikacji, do wydawania paczek. Po pół roku skończyło się na wymianie tego barachła na modele z szybszymi procesorami, bo program do paczki potrafił kilka minut się zastanawiać, i człowiek stał i czekał aż się telefon zdecyduje co dalej. Szybkie to są urządzenia z meditekiem 8100 i lepszymi, Snapem 8 itp. a 778 to takie minimum przyzwoitości, żeby tego za rok czy dwa nie trzeba było wymieniać, bo będzie za wolno.

778 obsługuje 5G i jest oszczędny energetycznie.

Telefon kupiony. Mam tylko problem bo włączyłem funkcję wifi calling i rozumiem, że jak nie mam zasięgu sieciowego to powinien łączyć się przez sieć wifi, ale niestety po wybraniu numeru urywa połączenie tak jak przy braku zasięgu. Czy coś mam zablokowane trzeba dzwonić do operatora? Może potrzebna jeszcze jakaś aplikacja?

Który dokładnie telefon kupiłeś i z usług jakiego operatora korzystasz?

Sprawdź też jak w jakich warunkach działa VoLTE u tego operatora i jak działa w praktyce.

Telefon w Orange i taki:
REALME 10 8/256GB 6.4" 90Hz Czarny Smartfon - niskie ceny i opinie w Media Expert
Funkcja VoLTE jest włączona.