Jaki telefon (z Androidem) polecacie?

Witam :slight_smile:

Chciałabym sobie zakupić nowy telefon. Chciałabym aby był oczywiście z Androidem. Również ważną kwestią jest to aby był dotykowy, miał klawiaturę QWERTY (chodzi o to, że można zmieniać “orientację” pisania i patrzenia w tel… ale taka wysuwana w ostateczności też może być). No i żeby się nie zacinał ;). Ważną kwestią jest cena, ponieważ nie chcę aby był drogi (do 500zł… ale podajcie również takie, które mogą być droższe) :).

Potem to mam już takie mniejsze wymagania, które są opcjonalne, np. wygląd itd.

Hm… nie wiem co jeszcze… no to chyba wszystko. Proszę o pomoc, ponieważ potrzebuję nowy telefon… bo stary już się nieco psuje ;/

Najbardziej interesują mnie NOKIE, ale innymi nie pogardzę :wink:

Jeszcze sprawa baterii… to ile używam telefonu zależy od dnia… ale chciałabym aby przynajmniej 3 dni wytrzymał przy średnim korzystaniu…

I jeszcze jedna ważna sprawa… ja używam telefonów na KARTĘ… nie ma mowy o abonamencie :slight_smile:

Co sądzicie o tym?

-> LG P970

Te które mam na oku:

-> LG P500

-> LG P970

-> LG L5

Jak chcesz Nokię, to nie chciej Androida. Nokia romansuje z Windows Phone, ale miłość ta jest dość nieszczerze ze strony Microsoftu traktowana.

Do 500 zł, jak na pierwszego Androida polecam LG P500. Serio.

Do 500 zł nie znajdziesz używanego LG P970.

Wiem, wiem… :wink:

Właśnie sprawdzałam… no szukam w miarę taniego… no ale wiadomo, że jak trzeba to się dołoży :slight_smile:

Mój pierwszy android to właśnie LG P500. Potem jako pierwszego Androida miał go kolega. Teraz ma go jego siostra. Koleżanka - jako pierwszy Android na LG P500. Świetnie się sprawuje, jest szybki i wygodny.

Jeśli coś więcej chcesz wydać to LG P970 polecam z czystym sumieniem bo… sam posiadam i złego słowa na niego nie powiem :slight_smile: Tutaj masz moje małe wypracowanko na temat jego zalet :smiley:

Jak na pierwszego Androida to nada się również LG L5.

a ja polecę swojego - aktualnie nie czuję jeszcze potrzeby zmiany, ale o 3 dniowej baterii to zapomnij (pewnie w przypadku każdego Androida)

HTC Desire

Dlaczego? bo zrootowanie banalnie proste i masz do niego dobre ROMy z Cyanogenmod, lub MIUI (używam) - są także porty z wer Andorida 4.0 ale nie używałem.

Poza tym Karta, czy Abo - nie ma różnicy - musisz mieć pakiet danych, bo korzystanie z Androida bez stałego dostępu do netu, to ucinanie mu ręki (i nogi) :wink:

LG L5 ma duży wyświetlacz bo 4 cale to nie każdemu pasuje, można też coś z mniejszym wyświetlaczem znaleźć. Porównując LG L5 i Sony Tipo, to bym brał jednak Tipo, bo przy dłuższym obcowaniu to jednak jest mniejszy i wygodniejszy telefon a rozdzielczość przy tym samym ekranie ma tę samą. Aparat w LG jest za to lepszy i ma diodę doświetlającą.

Skoro interesują cię Nokię to zainteresuj się NOWĄ Lumią 610 z Allegro, za 400 zł da się wylicytować albo używaną Lumią 710 za ~500 zł.

Nie lubię Noki z WP, ale już mniejsze zło wg mnie będzie wziąć 710.

Dzięki wielkie… zastanawiam się nad tymi trzema:

-> LG P500

-> LG P970

-> LG L5

Oczywiście jeżeli macie jeszcze jakieś propozycje to chętnie posłucham :slight_smile:

Którego najbardziej polecacie (ale nie ze względu na cenę)

Moja opinia jest taka, że LG L5 jest stosunkowo tani jak na zawartość. Ale ja bym go nie kupił z racji niskiej rozdzielczości jak na 4" ekran. Do tego procek 800 MHz średnio mi się widzi z Androidem ICS (ale nie feruję żadnych wyroków;p) no i troszeczkę mi design nie pasuje :slight_smile: Jeśli 800 MHz procesor poradzi sobie spokojnie z ISC-em, to byłaby to zaleta. LG ma gdzieś aktualizacje oprogramowania dla swojego sprzętu, więc warto mieć coś lepszego na pokładzie. Jednak wiem że 800 MHz średnio sobie radzi z Androidem 2.3.7, więc nie wróże szału z 4.0.4.

Jeśli chcesz wydać do 500 zł, kup LG P500. 3,5 cala, domyślnie zainstalowany Android 2.1 (Froyo), ale w serwisie dowolnym powinni Ci spokojnie zainstalować 2.3.3/2.3.4 za free (wystarczy im powiedzieć że bateria trzyma strasznie krótko, bo Android 2.1 strasznie żre energię). Ma procesor 600 MHz, ale spokojnie to wystarcza do płynnej i bezawaryjnej pracy z fonem. Przycięcia pojawiają się jeśli chcesz grać w Angry Birds (moment kiedy ptaszek uderza w przeszkodę i zaczyna się całe obliczanie kolizji przycina telefon na sekundę).

LG P970 pracuje pod kontrolą domyślnie Androida 2.3.3/2.3.4 (nie pamiętam dokładnie), LG obiecało aktualizację w III kwartale tego roku do ICS (ale jak wiesz, LG olewa aktualizacje, więc może się takowa pojawić za rok dopiero…). Procesor 1 GHz. Tutaj telefon nie ma żadnych przycięć, gierki (nawet zaawansowane zasuwają aż milo), praca z czymkolwiek jest przyjemna. Ekran jest jednym z najjaśniejszych w telefonach (to jest zaleta). Przy pełnej jasności robi jako świetna latarka. Ale ma diodę doświetlającą przy aparacie, więc jej używa się jako pełnoprawnej latarki (tej diody nie posiadają poprzednie telefony, co niesamowicie utrudnia robienie zdjęć już nawet w lekkim braku oświetlenia). LG P970 obsługuje gesty i działa to bardzo dobrze, więc mój wybór padłby znów na ten telefon. Ale tutaj jak dobrze zapolujesz to na allegro znajdziesz ten telefon UŻYWANY koło 500-600zł (ostatnio kumpel kupił używkę w idealnym stanie za 550zł), a NOWY będzie dla Ciebie wydatkiem rzędu jakichś 800 zł:)

Pepek1989

LG L5 bardzo dobrze sobie radzi z ICSem i działa o dziwo płynnie, sam się zdziwiłem.

Tutaj jest pokazane jak działa na 800 MHZ ICS

Bateria też nie jest pochłaniana aż tak 2 dni spokojnie wytrzyma.

LG P970 ponoć dostał już oficjalnego ICSa, to napewno będzie działał jak burza. To ja bym też się zastanawiał już nad Optimusem. Gorilla Glass, lepsza rozdzielczość, aparat pewnie też lepszy.

mozilla007

Nie oglądałem filmiku, rzeczywiście, działa dobrze. LG P970 miał dostać oficjalnego ICS-a do końca września. Nie dostał. Nawet teraz sprawdziłem czy może jednak coś nie wyszło - i nie wyszło “Używasz najnowszej wersji dla swojego urządzenia”. To że LG sprzedaje P970 w pudełku z naklejką ICS UPGRADABLE nie znaczy niestety, że już tak jest. Ale obiecali więc wydadzą. Pytanie kiedy… :frowning:

Pepek1989

Telefon posiada brand ? Bo tutaj użytkownicy piszą że już jest ICS dla tego telefonu

http://www.mgsm.pl/pl/katalog/lg/optimusblack/

Mam brandowany soft od LG… Dziwne, że nie pokazuje mi aktualizacji. Dzięki za info, zrobię sobie update via PC :slight_smile: Dzięki raz jeszcze :slight_smile:

Aktualizacja:

Tfu tfu niebrandowany.

andzia98x ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałaś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę zapoznać się w pierwszej kolejności z regulaminem forum, a następnie z tym tematem. Po zapoznaniu się proszę poprawić tytuł tematu, używając przycisku zmien.gif

Gio stoi u mnie z 2.3.6 i może rzeczywiście sutów nie rwie, ale średnio że sobie radzi nie mogę tego nazwać. Też ma 800MHz procesor, trzeba używać z głową.

Ja osobiście nie polecam nokii jeżeli chodzi o smartphone ponieważ często się psują lepiej postawić na jakiegoś dobrego samsunga z rodziny galaxy pozdro. :razz:

Dowody, że się psują Nokie, bo to bzdura.

@TechNetex

Twoja ortografia też się psuje. Akurat rodzina Galaxy to jedne z najgorzej wykonanych smartphone-ów Samsunga.