Jaki telewizor 4K do komputera i nie tylko?

(Kuba99x) #1

Jaki Telewizor 4K do komputera i nie tylko kupić?
Chodzi o to, że monitory nie są takie duże jak np. 55 cali.

Najlepiej, to chciałbym podłączać do telewizora zamiast komputera wyłącznie pendrive z jakimś ciężkim plikiem filmowym typu 26 GB czy więcej aby z mocnym kodekiem i rozdzielczością do 4K nie miał problemu z odtwarzaniem bez zacinek itp. Pendrive USB 3.x będzie bardzo szybki prawie tak jak zwykły SSD włożony do obudowy z wyjściem USB3.0.

W sklepie X-KOM zauważyłem, że niektóre modele nie mają wymienionych formatów, które obsługują, a taki Philips 55PUS7303 ma ładnie napisane. Może Samsung, Sony i LG nie podają tego zawsze?

Link do tego telewizora:

Zwróćcie uwagę, że w specyfikacji ma podane odtwarzane formaty, pozostałe marki nie.

Czy waszym zdaniem nie będę miał problemu z płynnym z odtwarzaniem?
Jeśli tak to czy mam dokupić Android TV Box czy jakieś inne urządzenie?

A może w tej cenie lepiej kupić innej marki telewizor + Android TV Box?

Jak pomóc staremu Celeronowi w odtwarzaniu filmów na PC?
(pablosek) #2

Ogólnie to zależy jaki masz budżet. Ten który wrzuciłeś ma matryce 60 Hz (taka klasyczna). Kolory są dobre, jakość też jest niezła. Nada się do grania na konsoli, oglądania filmów z internetu (w aplikacjach Netflix i podobnych). Każdy konkurencji w tej cenie będzie bardzo podobny. Różnica to może 200-300 zł (zależne od aktualnej oferty) + preferencje użytkownika - jedni wolą system Samsung’a, inni Andorid, ten w moim przekonaniu działa płynniej, lepiej.

Różnicę będziesz mieć wraz kwotę, lepsza jakość, lepsza czerń, lepsze odświeżanie i tutaj jest model 55" z matrycą 120 Hz - przy nim odczujesz różnicę:

+w przypadku gier możesz poszukać informacji o input/outut lagów danego telewizora. Ale to też nie zawsze jest prawidłowa wartość, bo może się różnić w zależności od regionu świata.

Jeśli nie chcesz wydawać takiej kasy, wybierz ten tańszy :slight_smile:

(Kuba99x) #3

@pablosek dziękuję, że mi przypomniałeś o odświeżaniu - jakie powinno być takie lepsze minimum? Budżet ciężko mi określić na razie wyjdzie w toku naszej dyskusji bo kupuje jeszcze inne artykuły elektroniczne.

Nie będę grał w gry na tym telewizorze - to chyba ułatwi nam szukanie.

@pablosek niestety wkleiłeś link do tego samego telewizora, który ja umieściłem w moim poście.

Czy jeśli Philips ma AndroidTV napisane w polu Smart TV to oznacza, że jest tak jakbym umieścił zewnętrzny Android TV Box w środku telewizora i wtedy odczyta mi z pendrive’a każdy format filmu?

(TomalloWK) #4

Jeśli chodzi o obraz, to chyba Samsung będzie lepszą opcją

(Kuba99x) #5

@TomalloWK Brak kodeka DTS czy cos takiego który dyskfallifikuje odtwarzenie filmow z USB zakodowanych tym popularnym kodekiem :frowning: