Jaki telewizor 4K do komputera i nie tylko?

Jaki Telewizor 4K do komputera i nie tylko kupić?
Chodzi o to, że monitory nie są takie duże jak np. 55 cali.

Najlepiej, to chciałbym podłączać do telewizora zamiast komputera wyłącznie pendrive z jakimś ciężkim plikiem filmowym typu 26 GB czy więcej aby z mocnym kodekiem i rozdzielczością do 4K nie miał problemu z odtwarzaniem bez zacinek itp. Pendrive USB 3.x będzie bardzo szybki prawie tak jak zwykły SSD włożony do obudowy z wyjściem USB3.0.

W sklepie X-KOM zauważyłem, że niektóre modele nie mają wymienionych formatów, które obsługują, a taki Philips 55PUS7303 ma ładnie napisane. Może Samsung, Sony i LG nie podają tego zawsze?

Link do tego telewizora:

Zwróćcie uwagę, że w specyfikacji ma podane odtwarzane formaty, pozostałe marki nie.

Czy waszym zdaniem nie będę miał problemu z płynnym z odtwarzaniem?
Jeśli tak to czy mam dokupić Android TV Box czy jakieś inne urządzenie?

A może w tej cenie lepiej kupić innej marki telewizor + Android TV Box?

Ogólnie to zależy jaki masz budżet. Ten który wrzuciłeś ma matryce 60 Hz (taka klasyczna). Kolory są dobre, jakość też jest niezła. Nada się do grania na konsoli, oglądania filmów z internetu (w aplikacjach Netflix i podobnych). Każdy konkurencji w tej cenie będzie bardzo podobny. Różnica to może 200-300 zł (zależne od aktualnej oferty) + preferencje użytkownika - jedni wolą system Samsung’a, inni Andorid, ten w moim przekonaniu działa płynniej, lepiej.

Różnicę będziesz mieć wraz kwotę, lepsza jakość, lepsza czerń, lepsze odświeżanie i tutaj jest model 55" z matrycą 120 Hz - przy nim odczujesz różnicę:

+w przypadku gier możesz poszukać informacji o input/outut lagów danego telewizora. Ale to też nie zawsze jest prawidłowa wartość, bo może się różnić w zależności od regionu świata.

Jeśli nie chcesz wydawać takiej kasy, wybierz ten tańszy :slight_smile:

@pablosek dziękuję, że mi przypomniałeś o odświeżaniu - jakie powinno być takie lepsze minimum? Budżet ciężko mi określić na razie wyjdzie w toku naszej dyskusji bo kupuje jeszcze inne artykuły elektroniczne.

Nie będę grał w gry na tym telewizorze - to chyba ułatwi nam szukanie.

@pablosek niestety wkleiłeś link do tego samego telewizora, który ja umieściłem w moim poście.

Czy jeśli Philips ma AndroidTV napisane w polu Smart TV to oznacza, że jest tak jakbym umieścił zewnętrzny Android TV Box w środku telewizora i wtedy odczyta mi z pendrive’a każdy format filmu?

Jeśli chodzi o obraz, to chyba Samsung będzie lepszą opcją

@TomalloWK Brak kodeka DTS czy cos takiego który dyskfallifikuje odtwarzenie filmow z USB zakodowanych tym popularnym kodekiem :frowning: