Jaki windows 10 kupić?

Witajcie drodzy forumowicze.

Do tej pory od dawna korzystałem z laptopa z wbudowanym system, ale obecnie nachodzi mnie potrzeba na zainstalowanie Windowsa 10 także na komputerze stacjonarnym. Komputer to składak i nie dostałem doń systemu Windows. (Jak mniemam w wersji OEM.)
Chciałbym więc zaopatrzyć się w system Windows 10 64bit PL. Tylko jaki konkretnie? Wiem, że systemu będę używał dłużej niż tego komputera, lecz zawsze tylko na jednej maszynie w danym czasie. Mimo to chyba wersja OEM odpada. Jak patrzę na systemy Windows na Allegro to niektóre oferowane są w formie klucza, inne w formie pendrive no i ostatnie jako płyty DVD. Przykładowo; czy zakup tego systemu spełni moje oczekiwania? Czy narażę się na jakieś nieprzyjemności?

Przy okazji identyczne pytanie dotyczy Office. Czy taki Office będzie mi służył razem z Windowsem przez najbliższe lata i na kolejnych komputerach?

Pozdrawiam serdecznie,
Sheaker

Zakup po cenie niższej “” niż w sklepie to zawsze ryzyko, zwłaszcza Super oferty. https://www.bankier.pl/wiadomosc/Windows-za-50-zl-Nie-daj-sie-nabic-w-butelke-7573072.html

Nie udawaj Greka :wink:
Oboje wiemy dobrze,że to pirat.
“Sprzedaż używnego oraz nowego oprogramowania z legalnych źródeł.”

  • używany office w foli! no, no, chyba jako ekspozycja w witrynie :wink:
  • chcesz się upewnić, że szwindel? Poproś sprzedawcę o dowód zakupu 1 właściciela, dowód odsprzedaży firmie i oświadczenie, że nie będzie korzystał z klucza :wink:

Jak powiedział kiedyś M$ - chcesz kupić takiego Windowsa? To ściągnij z torrentów, legalność taka sama a cena niższa:P

1 polubienie

A nie lepiej szukać przez Ceneo? Np. https://www.ceneo.pl/54841546#tab=spec

Przykładowy Windows ze sklepu:
519 zł:

Lub tu, 30 zł drożej:


Co do Office, to wygląda ok, ale… to wersja 2010, gdzie wparcie rozszerzone kończy się 13 października 2020 r. (podstawowe już wygasło). Niemniej działać będzie.
Obecnie do kupienia są wersje 2016 i 2019, oraz 365, lecz tanie to nie jest.

Nie udaję Greka, bo po prostu się nie znam. 260 zł za pirata to trochę dużo skoro sam wspominasz, że na torrentach jest tak samo legalny, a za darmo.

Tak, znalazłem ten w X-kom za 549zł i pewnie na tego Windowsa się zdecyduję.
Sprawdzałem też Office i jest w takiej samej cenie (Office 2019).

Chyba tyle odpowiedzi wystarczy. Dziękuję za zainteresowanie.

Pozdrawiam serdecznie,
Sheaker

Z oficem możesz się o 2010 dowiedzieć, tam jest jakaś szansa, że z pokorporacyjnego złoma i jest formalnie OK. Jednak nikt nie sprzeda systemu za 1/10 wartości tak by firma sprzedała za 1/2 :wink:

Ja bym radził kupić Windows 7 Pro za niecałe 70 złotych. Legalny z wyprzedaży i uaktualnić do Windows 10 Pro. Metoda ciągle aktualna i bezbolesna. Po uaktualnieniu ściągasz najnowszą wersję Windows 10 ( Windows 10 robisz sobie nośnik instalacyjny (Pen lub DVD) Usuwasz partycje na dysku lub formatujesz i instalujesz na czysto. Licencja wieczysta i bez kasy, nie licząc tych kilkudziesięciu złotych na Win7 Odwiedź kamał Jan Banasiak - YouTube i obejrzyj film https://youtu.be/hPyKfkiPwg0

Dawno temu kupiłem z X-kom Windows i Office ale chętnie zapytam się co masz na myśli?
Jak widziałem to Win 7 Pro w wersji BOX kosztuje (kosztował) 1200zł. Za 70 to może i można kupić ale chyba OEM? To byłby by systemy nigdzie nie instalowane? Gotowe do użycia? Skąd takie coś? (Chętnie kupię za 70zł Windowsa 7 Pro). Poza tym… Wciąż można uaktualnić do wersji 10 za darmo?

Box czy Oem, ważne by działał. Office mam 2010 Home & Student nie Professional i też działa . Co ważne uwolniłem klucz z jednego starego kompa i zainstalowałem na nowy aktywacja bez problemu.

Windowsa 7 nie ma już w oficjalnej sprzedaży - ewentualnie pojedyncze niedobitki. Windows za 70 to bujda i nie zdziwcie się jak pewnego dnia zobaczycie komunikat o nielegalnej kopii systemu. Wszystkie te tanie klucze to albo wielokrotnie sprzedawany ten sam klucz, albo VLK. Jedyny sposób by mieć teraz legalny Windows 7 to zakup używanego sprzętu z preinstalowanym systemem.

To że dział, nie oznacza, że jest to legalne. W 99% przypadkach to płacenie za piractwo.

Tak prywatnie! Mam klucz do WIndows 7 Pro do odsprzedania i to nie OEM, uwolniony ze starego HP 8100. Jeśli cię interesuje skontaktuj się ze mną przez moją stronę http://emmers.ugu.pl/sanktum/index.php/kontakty

Cholernie mi przykro to powiedzieć ale nie masz racji. Można uaktualnić i mieć wieczystą licencję na Windows 10 nawet pirackiej kopii Windows 7. To jest polityka Microsoftu przyjęta od początku testów Windows 10. Potem zdementowana ale ciągle aktualna, przeznaczona głównie na Chiński rynek i z myślą o przyszłym Windows na abonament, jak Office 365

https://www.ceneo.pl/14270139 tutaj masz link do zakupu Win7 Pro

Jak zrobisz upgrade pirata to myślisz, że nagle masz oryginalny system? Co to za dziwne teorie o jakichś Chinach i abonamencie? Microsoft jasno dał do zrozumienia, że Windows 10 zdobyty jako uaktualnienie pirackiej kopii W7 to dalej pirat i takie rzeczy będą blokowane prędzej czy później. Uprawiasz tutaj politykę zachęcania do piracenia Windowsa 7 by potem upgradować do 10 co dalej jest niezgodne z licencją i prawem. Na tym forum piractwa nie tolerujemy, więc skończ te bajki opowiadać. Jedyna droga by teraz zdobyć legalnego Windowsa to zakup Windowsa 10 czy to w wersji BOX, OEM lub z Microsoft Store - zakup w MS Store to chyba jedyna droga do legalizacji systemu już zainstalowanego. Po prostu zmieniany jest klucz.

Jeżeli wyciągnąłeś klucz czy przepisałeś go z naklejki z systemu, który był preinstalowany na jakimś sprzęcie to jego sprzedaż jest niezgodna z licencją. System możesz odsprzedać tylko ze sprzętem i tylko tam może być zainstalowany.

Radzę poczytać EULA zanim się zdziwisz widząc odpowiedni komunikat lub jak ktoś się upomni o pieniądze.

Wszystko prawda, ale można jeszcze chyba kupić W8.1 box i zrobić upgrade do W10 :wink:

A opłaca się taka jazda naokoło? W10 Home kosztuje 500 zł w wersji BOX.

Wiesz, że nawet nie sprawdziłem? :smiley: Teraz patrzę na morele i nie ma nawet do kupienia boksów innych niż W10 :wink:

Z tego co kojarzę pudełka z innymi systemami bardzo szybko zniknęły ze sklepów po premierze W10. Zakup W7 czy 8.1 można było rozważać do roku czasu od premiery W10, ale teraz? Teraz gry W7 za moment jest EOL?

Teraz powiem coś, co się bardzo nie spodoba :wink: Definicja kradzieży (w tym i oprogramowania), co do zasady, wymaga zaistnienia szkody. W sytuacji jeżeli korporacja całkowicie zaprzestała dystrybucji danego oprogramowania, to ciężko będzie udowodnić danej osobie działanie na szkodę firmy (zwykle jest naliczana jakaś forma zadośćuczynienia, tak gdzieś czytałem)…