Jaki Windows na notebooka?

Witam,

Mam takiego notebooka:

  • Intel Core 2 Duo 1,66 GHz:

  • HDD 80GB 5400 obr.

  • 2048 MB DDR2 RAM

  • ATI Mobility Radeon X1600 256MB + 256MB (GDDR2)

Windows XP Home jak wiadomo śmiga :wink: Musze kupić jednak nowego Windowsa (aktualnie mam wersję akademicką) i zastanawiam się nad Windows XP Home, Vista Home Basic/Premium.

Która będzie maksymalnie wydajna dla tego kompa?? Vista bardzo zamuli go?? Czy to prawda że w Viście są jakieś nowości które pomagają oszczędzać energię na notebookach?? Komputer służy mi głównie do programowania (Visual Studio) i gier/internetu…

Co byście polecili??

Złączono Posty : 27.01.2007 (Sob) 22:04

zapomniałem spytać - mój procek jest 64 bitowy, czy z Vistą są takie same problemy w 64 bitach jak z Xp PRO??

Witam.

W sam raz dla Ciebie będzie windows vista home premium

ale PREMIUM chyba strasznie zamuli kompa w stosunku do Home/Basic nie??

Nie prawda, na takim kompie jaki masz zadna edycja windows vista nie będzie zamulać :stuck_out_tongue:

aha;) a jak wygląda praca z programami - chodzą szybciej/wolniej niż na XPku na Basic/Premium?? A którą edycje być wybrał - 32 czy 64 bit??

Programy które są dedykowane i napisane pod windows vista działają znacznie szybciej od wersji na xp , programy które działają na windows vista poprzez emulację środowiska windiows xp działają nieco szybciej ale prawie tak samo jak na windows xp.

Co do edycji polecam tylko i wyłacznie wersję 32 bit, na 64 bit, brak sterowników / programów, co uniemozliwia pracę w systemie, taki system jest pzryszłościowy, narazie jednak tylko wersja 32 wchodzi w grę :slight_smile:

to powinno doradzić jaką Vistę…

http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1991&t=47

a tak w ogóle jak masz 2000/XP/2003 z MSDNAA to wcale nie musisz zmieniać Windowsa możesz go dalej wykorzystywać w celach niekomercyjnych:

Q. Can students keep these tools after they graduate?

A. Yes, this license is perpetual and nontransferable. You don’t have to uninstall the tools, but the stipulation of “academic use only” does not change.

http://msdn.microsoft.com/academic/program/faq/proginfo/#keep

pozdro

Nie polecam tego programu.

Pokazuje on błędnie informacje, na temat sterowników, nie i obsługiwanego sprzętu przez vistę.

Jedyna dobra opcja to pytać doświadczonych userów :slight_smile:

ten programik akceptuje mojego kompa :wink:

Czyli mówisz że ogólnie VISTA jest ZAWSZE szybsza od XP (w aplikacjach, grach, kompilatorach itp)??

Czy jest jakaś różnica w szybkości / stabilności w Basic i PREMIUM (prócz funkcji)??

Złączono Posty : 27.01.2007 (Sob) 23:10

Ile miejsca na HDD zajmuje Ci Vista po instalacji??

Jeśli chodzi o programy, to tak, czasem może ci się wydawać że vista zaczyna zwalniać, ale po 2 tygodniach system jest szybszy niż po zainstalowaniu, i z każdym dniem programu uruchamiają się szybciej.

Co do gier te z xpka nie koniecznie chodzą szybciej, ale podobnie, gry które będą napisane tylko pod system windows vista będą chodziły znacznie szybciej niż gry na windows xp :stuck_out_tongue:

nie ma różnicy :slight_smile:

albo nie doczytalem albo nie napisales - czy twoj laptop bedzie w domenie ? bo jezeli tak to tylko wersja Busines lub ultimate ( wolalem ci o tym wspomniec bo czasami ktos cos mogl przeoczyc)

qusi mnie ta VISTA PREMIUM - ale boję się że komp mi zwolni ;/ XP HOME śmiga jak burza na nim :wink:

a wiecie może czy Vista wnosi jakieś nowości dla notebooków??:slight_smile:

nie wiem jak na laptopie ale na moj stacjonarnym Vista Home Premium chodzi szybciej i plynniej niz windows Xp prof. ( Komp - proc 3.4Ghz , 1GB ramu)

Zauwazylem ze Vista ma lepsze zarzadanie pamiecia , nawet pod lugim uzywaniu kompa wcale nie zaczyna mulic jak to bylow przypadku XP

Ale Twoje 3,4GHZ jest chyba lepsze od mojego Core 2 Duo 1,66??:wink:

Vista wnosi Windows Mobility Center i podobno lepsze zarządzanie energią, schematami zasilania i takimi tam. I fakt, wygodne jest, ale w XP nie wiem jak to wyglądało, bo na laptopie tylko Visty używam.

witam mam male pytanko pewnie o tym juz pisaliscie ale nie moge znalesc jaki windows kupic bo niewiem jaka jest roznica Microsoft Windows Vista Home Premium Upgrade 180$ czy Microsoft Windows Vista Home Premium 300 $ jak kupie pomiedzy 27-30 dostane FREE D-Link Wireless N Router! za 100$ dzieki i pozdrawiam

Nemhein - jaką masz VISTE i jakiego kompa (jeśli mogę wiedzieć;) )??

Boje się trochę tego przejścia - XP śmiga, a ViSTA… hmmm :wink:

FEAR teraz na full detalach śmiga mi jak burza- czy przy tym całym AREO też tak będzie -czy trzeba to wyłączyć lepiej??

witam mam laptopa 2 ghz 1gb ramu karta ati xpress 200m 80 gb dysk. mam naklejke ze jest pod viste jesli oto chodzi windows xp home, i niewiem czy kupic upgrade czy cala viste niewiem jaka jest roznica pomiedzy nimi

@northwest:

Mam HP nx7400 (Core Duo T2250, 1 GB RAM, GMA950) pod kontrolą Visty Ultimate w wersji RC2 nadal. Wersji RTM wciąż nie zainstalowałem jeszcze, bo średnio teraz czas na to mam.

i jak, śmiga Ci?? Masz te całe AREO??

Złączono Posty : 28.01.2007 (Nie) 17:21

http://byte.livenet.pl/?page_id=819&page=1

czy to prawda że dvx, mp3, dvd nie chodzą na VISTA??:expressionless: