Jaki Windows na słaby komputer?

Jaki Windows polecacie na słabe komputery? Ważne, aby miał styl Aero Basic lub nie miał Aero.

Windows Embedded?

A gdzie ja go kupię?

Może jakiś łatwo dostępny?

Dane komputera ?

 

  1. procesor

  2. pamięć

  3. karta graficzna

  4. zasilacz

Chyba pamięć wystarczy. W 2001 to był sprzęt dla graczy :slight_smile: 512 MB RAM.

Pozdrawiam,

SebaKomp

Po pierwsze za mało pamięci.

Po drugie gdzie reszta danych ?

 

Dodatkowo podaj nazwę płyty głównej…

Karta obsługuje DirectX 9 i ma procesor AMD Sempron z 2001 roku z zegarem 1,5 GHZ.

Zainstaluj CPU-Z

Na komputerze bez systemu?

 

A gdzie wcześniej pisałeś o tym ?

Co w środku nie ma nazwy płyty głównej itd ?

Zainstalowałem Vistę Home Basic i działa. Temat do zamknięcia.

Pozdrawiam,

SebaKomp

Na takim komputerze instalacja nowszego  Windowsa niż XP nie ma  sensu. 

Działa jak krew z nosa. XP byłby tutaj znacznie żwawszy. Nie ma znaczenia, że już nie ma wsparcia, bo na tym komputerze wiele i tak nie zrobisz.

 

Na takiej pamięci jak naprawiam komputery z Windows XP to dokładam jeszcze minimum 1 GB. RAM-u.

Wtedy dopiero komputer działa prawidłowo.

 

 

 

  :shock:

Potwierdzam na lapku z 06 roku mam Viste Basic, przy 1gb często się zatykał, ale jak dokupiłem drugą kość to chodzi w miarę ok.

 

Przy tej ilości ramus to bym podczas instalacji XP został przy SP2 bo SP3 to trzeba mieć z 768 ram minimum.

Nie ma znaczenia odnośnie pamięci jaki SP się posiada na Windows XP.

Posiadam komputer 8 lat, początkowo 1024 MB. RAM-u.

Na początku było wszystko OK ale po dodaniu nowych programów/nowych wersji przeglądarek itd.

wystąpiły kilka razy dziennie blue screen-y.

Po dołożeniu pamięci 2 GB. od kilku lat mam święty spokój a mało tego to dodatkowo zainstalowałem system Windows 7 Ultimate SP1 32 bit.

 

gy5_komputer.jpg

Vista Home Basic na tym moim starym kompie działa jak Vista :slight_smile: Zainstalowałem XP i sterowniki. Jaki program do upodobniania XP do Visty lub 7 polecacie?

Zastanawiałem się nad Vista Transformation Pack lub Seven Transformation Pack.

Sprawdzałem kilka razy takie sztuczki robić, takie programy…

Nie warto, jeżeli już chcesz to wcześniej zapisz nowy punk przywracania systemu,

 

 

 

 

Aha, czyli żeby mieć wygląd jak Vista to muszę dokupić RAM i instalować Vistę?

A do czego Ci ten wygląd jak Vista? Tego typu programy to tylko kolejne zamulacze do i tak powolnego kompa.