Jaki Windows wybrać pod stary komputer?

Witam mam problem ponieważ mój obecny windows 7 ultimate muli mi bardziej komputer i gry rok tem lepiej chodziły a teraz jest coraz gorzej więcej lagow jest , komputer czyszcze raz na tydzień programem advanced system care , antyvirus avg za bardzo mi muli system to odinstalowalem . Parametry ram 2GB procek 2,50ghz karta graficzna geforce 8600 256 mb ram procek ma 2 rdzenie . Odpowiedzi typu " kup se kompa " będą ignorowane.

Windows jakiś pod Stary komputer i żeby gry ładnie chodziły

Spróbuj zaktualizować ten system do Windows’a 10. Przed tym jednak odinstaluj wszelkie antywirusy firm trzecich oraz tego Advanced Windows Care. Jak Ci nie będzie odpowiadał Win10 (albo nie będzie wszystkich sterowników), masz 10 dni na wycofanie się do Win7.
Aktualizacja za pomocą: https://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=691209

“Kup se RAM”. Serio. Na 2GB, które dzisiaj są minimum dla smartfonów, możesz jako tako korzystać z bardzo lekkiej dystrybucji Linuxa. Procesor, którego nie znam, zapewne również demonem szybkości nie jest, co ostatecznie sprowadza problem do “kup se kompa”. Z piasku bicza nie ukręcisz.

1 polubienie

Win 10 32bit.
Kumplowi zaktualizowałem 7-mkę na podobnym sprzęcie tyle że CPU C2D 3,0Ghz, też 2GB ramu i jakaś leciwa Nvidia 512MB…
Maszyna śmiga akceptowalnie.
Oczywiście nie oszukuj się, to komp raczej do prostych operacji w sieci i multimediów.
Inny koleżka ciągle używa C2D 2,66Ghz (do niedawna córka taki miała ale wymieniłem na q8400) 4GB ramu i Radeon 3400 (256MB / 64bit), też ciągle nie widzi powodu do zmiany.

BTW, dyszki nie musisz czyścić ani się z nią męczyć w żaden inny sposób ponad podstawową konfigurację, system sam o siebie dba a właśnie takim antykom daje 2-gie życie.

Wydaje mi się ze windows 10 jak na taki komputer może za bardzo obciążyć komputer ?

To Ci się wydaje! Spróbuj! Po co twierdzić coś “w ciemno”? Nic Ci ta aktualizacja nie zaszkodzi. Najwyżej się wycofasz już spod systemu Win10. Czytaj tez wyżej “daras28-82”.

Myślałem że ta aktualizacja już jest płatna . Podasz mi źródło strony skąd masz ten link ?

A takie mam jeszcze pytanie czy może być tak że płyta główna nie obsluguje więcej ramu ? Gdzie sprawdzić model tej płyty m

https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10

Firma i model płyty głównej jest napisany na niej samej. Trzeba jednak obudowę otworzyć. Można też się posłużyć programem, np. AIDA64, ale nie zawsze wykryje.

Model płyty głównej to GA-M61PMe-S2 i obsługuje ramy do 8 gb max i na ddr2 Jak bym zmienił ram z 2 gb na 4 GB to komputer z grami by mi lepiej chodził niż teraz z tyloma ramami ? Procesor to AMD Athlon™ 64 X2 Dual Processor 4800+ 2,50 GHZ

No tak, oczywiście. No i koniecznie pamięci 800 MHz.

polecam stary system win xp , i tak nie które gierki przechodzą przez ten system (zgodność systemu)

Będę chciał kupić takie ramy http://allegro.pl/pamiec-4gb-2x2gb-ddr2-pc2-6400-800mhz-firmowa-i6794488408.html. Moje pytanie to o co chodzi z tym " pc2-6400" ?

Chodzi o szybkość pamięci. PC2-6400 to pamięci 800 MHz. I dobrze!

Na moim starym lapku z C2D 2.0 GHz, GeForce 9600M GS oraz 4 GB ram Win 10 działa lepiej od 7. Wystarczy, że rozszerzysz pamięć do 4 GB i będzie si.

Czemu może nie być Wszystkich sterowników jak zainstaluje windows 10 ? A jak bede chciał wrócić na win7 bo np coś będzie nie tak to co wtedy jak powroci bede mógł ?

  • Może nie być wszystkich sterowników, bo tak się zdarza! Po prostu! Zależy to najczęściej od wieku płyty głównej, karty graficznej itp. Tym się nie przejmuj! Nie będzie czegoś, to wrócisz z powrotem do Win7.
  • Jak będziesz chciał wrócić do Win7, to w Ustawieniach Win10 jest taka pozycja pt. Odzyskiwanie. Tam uruchamia się proces odzyskiwania Win7, który trwa kilkanaście minut. I wszystko!

Dziękuję Panu za odpowiedzi jak i innym , widzę że się Pan zna na komputerach więc jak czegoś nie będę wiedział jeszcze to napiszę :slight_smile: W poniedziałek zamówie pamięci ram na allegro i zainstaluje win10