Jaki wybrać hosting?

Witam

Od dawna się interesowałem tworzeniem stron internetowych i od paru dni szukam dobrego i na początek darmowego hostingu.

Ostatnio znalazłem hosting + domena na www.neec.pl.

Czy miał już ktoś okazję z tego hostingu korzystać i na czy m on polega

Osobiście mogę ci polecić hosting w Biznes-Host.pl korzystam już ok. pół roku i nie zauważyłem jeszcze ani jednego pada, a do tego lokalizacja PL oraz szybka i miła obsługa, a jak coś się dzieje poważnego jeden telefon i masz naprawione.

Witam

Chce założyć od zera forum dyskusyjne, które w przyszłości nie będzie ani molochem, ani pustynią. Na hosting mogę wydać ok 50 zł rocznie. Jaki wybrać? Będę bardzo wdzięczny za porady.

Czy korzystając z takiego serwera będę miał reklamy na moim forum?

Sprawdź ich ofertę. Najtańsza opcja jest za 35zł netto rocznie. Na średnio odwiedzane forum powinno wystarczyć. Reklam raczej nie ma.

Ja ostatnio zakupiłem sobie pakiet w zhost. Zrobiłem to bo muszę urozmaicić adresy IP na moim zapleczu. To co zauważyłem to duży transfer oraz niezawodność.

Cześć,

potrzebuję darmowego hostingu na stronę-portfolio, przy jednoczesnym osadzeniu poradników informatycznych. Nie potrzebuję bazy MySql ani PHP, potrzebne mi tylko całkiem spore miejsce (minimum 100 MB) i brak reklam (żadnych, nawet drobny link nie wchodzi w grę). Domena dowolna, gdyż i tak mam zamiar użyć przekierowania z dot.tk. Jakieś pomysły?

Z wyrazami szacunku,

Lewanxd

PS. Żeby do końca wakacji przydałoby się. :slight_smile:

@Lewanxd

Sprawdź http://www.windowsazure.com/pl-pl/home/ … /overview/ http://www.dobreprogramy.pl/mktos/Darmowa-strona-WWW-na-Windows-Azure,41584.html

Przestrzegam wszystkich przed polityką oszukańczą PDG. Przez 3 lata miałam u nich konto, potem nawet dwa. Chwaliłam sobie ich obsługę techniczną od rana do nawet późnych godzin na gg, albo czat. Nie mówiąc już o cenie czy bogatym zapleczu. Od paru miesięcy zaczęło sie wszystko sypać. Nagle strony zaczęły wolno chodzić, wieszały się. Ja otrzymywałamz zażalenia od klientów. Stwierdzili, że to z powodu serwera. przenieśli mnie na inny. Nie wiele to dało. Kiedy sytuacja sie pogarszała, BOK przestał działać. Zero kontaktu przez gg, czat, e-mail, ticket. Kiedy wreszcie udało mi się skontaktować i oburzona kulturalnie powiedziałam im co myślę. zaproponowali mi szukania innego hostingu a oni zwrócą mi kasę za niewykorzystany okres. Mam im tylko powiedzieć, kiedy mają anulować konto. Ok, byłam happy. Moje problemy zostaną rozwiązane. Wyszukałam nowy hosting, przeniosłam strony, oplaciłam.

Niestety, kasy od szanownego PDG jeszcze nie otrzymałam, a to już miesiąc. Znów piszę do nich. To samo, zero odpowiedzi. Już zaczynam się godzić z myślą że jestem 200 stówy w plecy.

Z wyrazami szacunku, ale… portfolio na darmowym hostingu? Sądzisz, że dobry klient się zainteresuje Twoimi usługami?

Tak dużym problemem jest zainwestowanie w najtańsze konto?

Cześć,

jako przyszły licealista (od września :slight_smile: ) nie jestem w stanie utrzymać płatnego konta, dlatego sugeruję się waszymi propozycjami darmowych serwerów.

Z wyrazami szacunku,

Lewanxd

Lewanxd

Mogę Ci zaproponować fwl.pl :slight_smile:

Z tego co wiem jest bez reklam i chyba z 20 GB do wykorzystania i 200 GB/mc.

Ale są wady:

  • Support po 5 - 10 dniach (może, że coś się zmieniło)

  • Strona zaczyna działać dopiero następnego dnia (nie tego samego, co założyłeś stronę - może, że coś się zmieniło)

  • Ja miałem CZĘSTE problemy z połączeniem się na FTP i na stronę…

Jest to chyba najlepiej oferujący hosting, lecz nie stabilny…

Co do darmowych to odradzam…

Może, że ktoś kto chce robić forum do 20 max osób na darmowym…

Aaa… Zapomniałem… Obciążenia :confused:

Z tym był bajer :smiley: Na założeniu miałem ponad 10.0 (a było pusto), po wgraniu 20.0 i blokada strony… Nie wiem może coś zmienili, ale tylko ten nie ma REKLAM, może, że UGU + usunięcie reklam…

Powodzenia ! :slight_smile:

[EDIT]

Ps. Jak byś chciał najtańszy płatny to xaa.pl, według mnie jest OK. Na phpbb3 miałem problem z BAZĄ, bo nie opłaciłem strony i wszystko RYPŁO :confused:

3 zł miesięcznie to nie majątek, a wszystko masz pod ręką :slight_smile:

Bardzo dobre hostingi ovh.pl i ecenter.pl ten ostatni posiada duże zabezpieczenia i trzeba się kontaktować z adminem.

http://www.webasystent.net

Jeżeli chodzi o w miarę tani i dobry hosting to jestem w stanie zaoferować http://www.ovh.pl/

Popieram słowa Adamonese, korzystam z OVH już dość długo i przez ten czas tylko jeden pad, informacja od administracji błyskawiczna. Pełen profesjonalizm.

 

www

Jaki hosting ? Lub jakie parametry ? Czy jest jakiś kalkulator do obliczenia ? Gdzie podaje się CMS + przybliżoną liczbę odwiedzin ? Jaki CMS ? Strona ma być informacyjna + tutoriale. Tutoriale głównie na YT i linki na www, instalatory też linki zewnętrzne, galerie z pracami, forum. Ponoć niektóre hostingi nie zezwalają na umieszczanie linków do pobierania z innych stron. Myślałem nad Hekko.pl - > EasyPack+, ale jak rozumieć 5% czasu CPU lub proserwer.pl - > serwer pro ?

Ja od jakiegoś czasu korzystam z webserwer.pl - raz, że polecony przez znajomych a dwa taki lokalny patriotyzm w dobie netu coby firmy z własnego podwórka wspierać ;)) ale wspierania i kasy wydanej nie żałuję - szzczególne podziękowania dla pomoc technicznej - uratowali mi już d… i to bez dodatkowych kosztów - a stale o coś pojekuje ;). No i stare dwa serwisy mogę trzymać bo na życzenie to i php 4 uruchamiają zamiast standardowej 5.4. Warci wydanej kasy w każdym razie.

Ja korzystam od dwóch lat z jupe.pl i jestem bardzo zadowolony. W miarę niskie ceny, jak coś kiedyś potrzebowałem i dzwoniłem na helpdesk to miła pani mi pomogła. Mogę polecić.

To chyba każdy wystawia fv oraz masz możliwość dodania paru domen, baz danych i po\skrzynek pocztowych.

Witajcie,

na dniach będę chciał zakupić sobie domenę i hosting do niej, a że raczej słabo znam się na tych sprawach, chciałbym prosić Was o poradę.

Trochę co prawda poczytałem, ale mimo wszystko wolałbym dowiedzieć się czegoś od fachowców ; )

Po pierwsze - domena. Z tego co szukałem, najtańsza byłaby w OVH, 12,16zł za założenie i 49,99 za odnowienie. Cena myślę, że spoko, tańszej nie znalazłem, z tego co czytałem ogólnie polecana. Co o tym sądzicie? Właściwie czy są jakieś różnice od strony technicznej w tych wszystkich ofertach? Czy zwyczajnie kierować się tylko ceną i brać co najtańsze?

Po drugie - hosting. Póki co na jedną stronę - bloga właściwie, stawianego na wordpressie. Treście trochę będzie, w miarę regularnie uzupełniane, do tego jakaś galeria, może filmiki z konta na youtubie (swoją drogą, czy jak wrzucę filmiki na stronkę to to mi się będzie liczyło do limitu danych?). Później, w przyszłości, druga - strona firmowa, ledwie kilka statycznych stron + prosta galeria. I tyle póki co.

Kompletnie nie mam pojęcia jak to jest z wykorzystywaniem tych limitów. Nie wiem ile takie dwie stronki mogą zżerać transferu. Ale jakiś taki najprostszy i najtańszy powinien starczyć, prawda?

I tu, na razie, zastanawiam się między:

linuxpl.com - 2gb pojemności, 50gb transferu na msc, 14 dni testów, nielimitowane skrzynki i domeny, domena regionalna gratis (chociaż pewnie mi się nie przyda),a reszta tego co widzę w opisie wiele mi nie mówi - za 49,20 za rok (tylko nie wiem czy to brutto?)

OVH.pl - 25gb pojemności, transfer nieograniczony, 10 skrzynek po 2gb i znowu reszty informacji nie czaję. Tutaj cena dużo wyższa, bo prawie dyszka za miesiąc.

webion.pl - 2gb pojemność, transfer 30gb, nieograniczone domeny i bazy, ale nic nie widzę o skrzynkach, do tego domena niby gratis, dwa tygodnie testów i to wszystko za 35 za rok.

Powiedzcie mi, na co jeszcze powinienem zwracać uwagę, bo pewnie te wszystkie informacje, których nie rozumiem są bardzo ważne ; ) Wolałbym mimo wszystko kupić coś porządnego, czy to będzie 40 czy 70zł na rok to aż tak wielka różnica nie jest, oby tylko ładnie działało. Może moglibyście coś z tego polecić z własnego doświadczenia i właśnie napisać jeszcze jakimi kryteriami kierować się przy wyborze.

Zależy mi tylko aby wszystko płynnie działało, koniecznie będę potrzebował przynajmniej dziesięciu/kilkunastu skrzynek, no i żebym mógł później dodać sobie kolejne domeny w razie czego ; )

Z góry dzięki,

pozdrawiam, Paweł : )

tani hosting