Jaki wybrać hosting?

Co sądzicie o hostingowaniu na linux.pl? domena .eu+serwer najtańszy za ok 85zł rocznie po roku.

Ja właśnie kończyłem wstępne rozmowy z gościem od linuxa, i jedyne co musisz wiedzieć to to ,że płacisz te 5 dych za serwer plus za domenę ja wylukałem najtańszą .eu ale nie przeglądałem wszystkich. Mi to jakoś wychodzi od przyszłego roku 85 zł, 2 giga to pojemność stron obrazków i plików a transfer to coś jak szybkość neta jak duży to bez lagów, a darmowe domeny itd są tylko ,że są wg kumpla podatne na zawiechy wiec o ddos nie wspomnę.

Jak szukasz czegoś pod bloga na WP to sprawdź sobie 2BE.PL. Dają konto z bazą MySQL do każdej domeny. http://2be.pl/free.html

Ceny odnowienia mają standardowe, ale jak policzysz że hosting masz w cenie to się opłaca

Mam jedno konto w Jupe, to ten sam właściciel co Hekko. Konta za śmieszne grosze a działają bez żadnych problemów.

Pomimo tego, że trzymam u nich naprawdę dużą ilość stron :wink:

Maveux , Gdybyś chciał samą domenę z jednym mailem, to za 0 zł możesz w home.pl zarejestrować polską domenę. Jest tam gratis do tego email 1 GB. Z bazą danych to już gorzej, bo potrzebny by był minimum jakiś Business Starter (tak to się u nich nazywa). Ale często są promocje, to może. Szczerze to z innych firm raczej nie korzystałem. Znajomi mi polecili i tak już zostało. Miałem kiedyś kilku klientów na innych hostingach i też nie narzekali jakoś specjalnie. Ostatecznie różnice są dość subtelne i osobiste.

Witajcie, szukam dobrego hostingu, tzn serwera vps, aktualnie mam serwer z gamepol.pl i moim zdaniem na ten czas najlepszy i najtanszy vps w Polsce. Reinstalacja darmowa, support darmowy, zero problemow

Czy ktos jest w stanie mi zaproponowac jakas inna firme z takimi parametrami jak gamepol ?

Dlatego wolę linuxpl.com/ najtańszy serwer 1 giga for files i 50 Gb transferu na miech jak nie masz serwisu typu torenty z muzyką i filmami to ci spokojnie starczy bo ja mam po chyba 3 tygodniach niecały GB zużyty. Najtańsza domena .eu i serwer to 7X zł za 1 rok za kolejny do 5 zł różnicy i coś podobnego przy odnowie+przelew.

Support darmowy, pomoc tez ale jedyne co się pytałem to jak to na początku ogarnąć, bo się 1 raz w to bawiłem, a jak coś napisać by ci mięli to zlecenie 5 dych za godzinę mi pisali.

Witaj Pawle, przeczytaj sobie regulamin webion.pl : https://webion.pl/regulamin_ogolny

Wynika z niego, że ogólny dzienny limit wysyłanych wiadomości e-mail nałożony na konto to 3000, więc całkiem nieźle. Liczba obsługiwanych domen i bazy MySQL bez ograniczeń. Jeśli natomiast chodzi o kryterium, którym należy się kierować podczas wyboru hostingu to oczywiście niska cena jest ważna, ale ważniejszy jest dobry support, wydajność serwera, najlepiej by był on w Polsce. Wiadomo, że różnego rodzaju limity również. Jeśli chodzi o podane przez Ciebie firmy to tak bezpośrednio mam doświadczenie jedynie z webionem i wiem, że można się z nimi dogadać w kwestii np podwyższenia pojemności konta, czy zwiększenia zajętości procesora. Skontaktuj się z ich BOK-iem, popytaj się i dogadaj. Ten 2-tygodniowy okres testowy też pomoże odpowiedzieć Ci na wiele pytań jak funkcjonuje ich host.

Pozdrawiam

Witam, mam miłe doświadczenia z firmami Hekko, Linuxpl oraz biznes-host i te zdecydowanie polecę.

Mniej miłe z nazwa.pl oraz laohost.

Pozdrawiam

Szkoda, że te gorsze odczucia towarzyszą droższym hostingom, a powinno być odwrotnie.

I weź tutaj korzystaj z usług firmy, która liczy sobie kilka razy więcej na konto hostingowe.

Szkoda gadać.

Jaki jest najlepszy i w miarę tani hosting pod forum?

jeśli chcesz budować forum np na phpbb, zdecydowanie mogę polecić tani hosting webd.pl. najmniejszy pakiet za niezmienne 39.90 rocznie

@UP Jedyną zaletą webd jest to że jest tani, awarie i powolne działanie są na porządku dziennym, odradzam.

Czy ostatnio ktoś może ma problemy z hostingiem na linuxpl.com? W ciągu ostatnich kilku tygodni mam prawie codziennie problemy ze swoim hostingiem, jakieś problemy z FTP, czy brak dostępu do strony.

Ja korzystam z jupe.pl jest to hosting z grupy hekko. Można polecić. Kiedyś miałem jakiś problem to telefonicznie wszystko załatwiłem a nie tak jak w az.pl gdzie z tym był dramat.

Co byście mogli zaoferować w zamian za ofertę LinuxPL w1GB? Tak szukam i szukam, i nigdzie nie ma 100% opinii pozytywnych.

U mnie linuxpl.com bez problemów, a jupe.pl namieszało coś i na jakiś 10 podpiętych domenach miałem 403. :shock: Do tego pani na info linii jest delikatnie mówiąc nieogarnięta.

Jaki polecacie serwer dla “zaparkowania” domeny?

Zależy mi głównie na tym by dawał możliwość dostępu do plików przez ftp i miał dobrego klienta poczty.

Aktualnie serwer mam na cba, wszystko ok, prócz maila, dużo maili nie jest poprawnie wyświetlanych (np. te z gumtree.pl), a dużo maili wysyłanych jest zwracanych…

P.S. Znacie jeszcze jakąś fajną stronkę, żeby poszukać zleceń zrobienia stron-wizytówek?

Z góry dzięki za odpowiedź :smiley:

Od ponad pół roku mam host w webion.pl. Wiem, że są u nich darmowe szablony do zrobienia stron wizytówek (osobiście nie korzystałem), a od Medium Servera w górę robią ci stronę w tymże kreatorze za darmo. Poza tym jeśli chodzi o skrzynki mailowe i ftp też wszystko działa bez problemowo. Przy przenosinach całego hostingu, w tym poczty nie zostajesz sam jak to się często zdarza u większych hostingodawców. Robi to za Ciebie admin. Jeśli chodzi o support to też nie ma z nimi żadnego problemu. Tak, więc ze swojej strony polecam Ci ich. Możesz przetestować przez 2tygodnie za darmo lub jeśli to dla Ciebie za krótki okres do ich sprawdzenia możesz po prostu wziąć kontrolnie host np na miesiąc. Pozdrawiam.

Marcin - też mam konto na Jupe i nie zauważyłem problemów. Kiedy to było? Akurat z supportem u nich to nigdy problemów nie było. Zawsze odpowiadali konkretnie i szybko. U ciebie było inaczej?