Jaki wybrać komputer do gier?

Zobacz sobie te modele, polecam zainteresować się Acerem, jak na cenę poniżej 1000 dla młodej powinien być wystarczający. Ewentualnie inne modele, wybrałem te z głośniczkami, jak Ci nie zależy, to możesz odkliknąć. Możesz tez poszukać taniej w innych sklepach / na Aledrogo.

Monitory - Sklep, Opinie, Ceny w Morele.net

No to chyba będzie najtańsza opcja. Na morele jest za 968zł ale z outletu.
https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/monitor-acer-nitro-vg270ubmiipx-27-qhd-ips-1ms?utm_source=tradedoublerxml&utm_campaign=tradedoubler_xml&utm_medium=affiliate&utm_content=Twenga+(PL)&utm_term=Premium_2,5

Nie uchciwiaj się na 30zł za cenę gwarancji producenta :wink:

Dla mnie przyzwoity monitor, ale lepiej faktycznie z gwarancją producenta brać. :wink:

Na outletowy też jest 24 gwarancji producenta :wink:. Ale lepiej nowy.

Ja celowo wziąłem 24 cale, 75Hz i to TN (siedzę przed monitorem sam, więc kąty mnie nie robią, siedzę jakiś max metr od monitora), celowo też zjechałem z kontrastu do 40%, by mi oczu nie wypaliło. Brałem też pod uwagę to, by był matowy a nie glare i by nie miał błyszczących ramek, które odbijałyby wieczorem światło. Warto tez wybrać model z regulacją wysokości. Lepszą poradą byłoby, gdyby poszedł do jakiejś sieciówki i porównał sobie kilka dostępnych modeli

Kąty to jedno, a odwzorowanie kolorów to drugie.

Przedstawiłem propozycje monitora koleżance. Powiedzcie czy warto korzystać z GeForce Experience? I ogólnie czy jest np. jakiś program który ustawia podzespoły komputera pod kątem gier? Ewentualnie czy można coś jeszcze w biosie ustawić? Chciałbym żeby wydajność tego zestawu była jak najlepiej wykorzystana.

Można korzystać GF Exp., jest tam nigdy tryb boost, OC itp, ale obecnie bym nie ruszał tego. Większy zysk byś miał wkładając inną płytę główną i robiąc nawet lekkie OC procka. Wielowątkowo on jest bardzo fajny, ale na jednym trochę mniej radośnie. :wink:

Płyta główna na razie zostaje, może w przyszłości się coś zmodyfikuje. Na razie testuje go na Wieśku i jest całkiem spoko :slightly_smiling_face:. Jest jakiś program który by zapisywał min-maks fps podczas grania? Chciałbym zobaczyć do ilu fps będą maksymalne spadki.

Kiedyś był FPS monitor, czy dalej działa… nie wiem.
W Wieśku 3 jedź do miasta i rundka po rynku, tam zobaczysz spadek i wzrost obciążenia CPU.

“Ale ja chce pograć!”
“Spokojnie, ja tylko przetestuję komputer, jaki będzie FPS po przejściu całego Wiedźmina” :slight_smile:

E ni… wtedy to już pewnie nowa platforma będzie, procek da radę kilka ładnych lat. :slight_smile:

Spokojnie nie przetrzymuje go specjalnie dla Wieśka :wink:, byłem już około połowy na lapku to trochę teraz podgonie jak mogę. Czekam jeszcze na rozgałęziacz do wentylatorów. Na razie fundusze nie pozwalają na zmianę płyty, doszedł monitor, jeszcze jakieś biurko zdaje się ma być, poza tym niech młoda sobie trochę odłoży grosza na nową płytę a nie wszystko mama będzie sponsorować :grin:.

Ja bym nowej płyty nie brał, Ryzeny 5000 sąna nią ostatnimi, szkoda więc dawać 250-300 pln. No chyba, że trafisz jej na OLX jakąś naprawdę fajną (duże radiatory na sekcjach zasilania tak w uproszczeniu) za 150zł, to wtedy pobawić się w podkręcanie i wycisnąć dodatkowe FPS. Z tym jednak do Goma, ja OC nie robię u siebie. :wink:

To tak na rynku, targu rybnym w Novigradzie utrzymuje się raczej stale 60/61 fps, najmniej zauważyłem 57. Podczas szybkiego przewijania menu potrafi skakać 20/30/40 fps.

ale to na starym monitorze FHD, nie nowym 2k? Czyli na 2k pewnie koło 40 będzie, jak na miasto, to i tak nieźle.

Tak FHD, włączyłem wszystko co się dało, ustawienia na uber.