Jaki wybrać komputer do gier?

Wszystkim którzy byli skłonni do pomocy bardzo dziękuje, komputer już stoi u mnie, jak wszystko skonfiguruje i powgrywam będę prosił o pomoc z profilem XMP. Jeszcze raz wielkie dzięki :+1:.

W bios ustawiasz na xmp w memory, żadna filozofia. Powodzenia :slight_smile:

W opcji Ai Overclock Tuner z rozwijanej listy są opcje Auto, d.o.c.p., d.o.c.p. Standard. Czyżby profil XMP nie był obsługiwany? Dobra doczytałem AMD ma inaczej.

XMP powinieneś mieć gdzieś na wierzchu, może nawet na ekranie początkowym.

To jest to ustawienie d.o.c.p., uruchomiłem już program memtest, po trzech próbach wszystko jest dobrze.

… to powiedz jeszcze, czy młoda dama też uzna, ze dobrze, czy “chcę wincyj ledów!”. :slight_smile:

Młoda jak na razie w skowronkach, Memtest nie wykazał żadnych błędów. Czy należałoby coś jeszcze sprawdzić?

Na upartego kondycję dysków, ale to widać, że nowe i raczej nie mają dużego przebiegu, więc daj jej się cieszyć grą, a nie testuj. :wink:

Mam pytanie odnośnie przedniego wentylatora, dostałem taki hub od właściciela, tylko nie mogę namierzyć takiego wyjścia na płycie głównej. Trzeba coś innego dokupić?

Zasilanie SATA od zasilacza i powinieneś mieć jeszcze kabel którym podłączysz ten hub do płyty zamiast wentylatora.

Edit.
Ten hub nie pobiera sterowania z BIOS tylko przełącznikiem ustala stałe obroty wentylatorów, wiec tylko zasilanie SATA z PSU

Jakby co, to wyżej podałem ci link huba który takie sterowanie pobiera z płyty dzięki czemu można je uzależnić od temperatury, albo sterować z systemu.

Dobra to już ogarne temat. Jest jeszcze temat kupna monitora, co byście doradzili? Czy poleasingowy to dobra opcja? Czy też jakiś używany?

Czy w tej cenie to będzie dobry wybór? Można coś lepszego znaleźć?

Nie idź w 24 cale. Weź 27+ i zamiast kosmicznego odświeżania lepiej wyższą rozdzielczość, którą prędzej docenisz.

Matryca IPS, TN, czy VA? Odświeżanie 75Hz wystarczy?

VA ma lepsze czernie, ale słabsze modele mogą mieć wolniejsze odświeżanie, czy jakieś delikatne smużenie - do filmów bardzo dobra, do gier pewnie lepiej IPS. Przy tej karcie graficznej wyżej 60fps i tak nie będziesz wyciągał, więc 75Hz w zupełności wystarczy.

Tak, optymalne byłoby 27 cali, IPS, 75, i rozdzielczość 2k.
W niektórych grach 1660S utrzyma ładny FPS i ładne detale w 1440p.
GTX 1660 SUPER Test in 15 Games 1440p - YouTube
PS. Jakby monitor miał wbudowane głośniczki, to mniej zabawy z kablami na biurku i może służyć jako TV. :slight_smile:

No wszystko fajnie, tylko w grę wchodzi jeszcze cena. 2k to koszt 1500+. Liczyłem że dałoby radę zamknąć się w granicach 1000zł. No i tutaj 24 cale bardziej pasują.

W okolicy 1200zł kupisz nawet budżetowe 32 cale.

Co prawda matryca TN ale opinie dobre. Co sądzicie?

Boże broń :wink: