Jaki wybrać laptop?

Witam. Stoję przed wyborem laptopa dla mojej dziewczyny. Laptop przede wszystkim do pracy, czasem w coś zagra, ale na pewno nie są to gry najnowszej produkcji (bardzo wymagające). Mimo wszystko laptop ma być bardzo dobry i adekwatny swoją jakością do ceny. Po przeszukaniu rynku znalazłem chyba dwie najciekawsze dla niej oferty i proszę o pomoc w wyborze.

Prosiłbym ekspertów o rozjaśnienie bardziej różnic między matową a błyszczącą matrycą (wiem na czym polega ogólna różnica, ale chodzi mi np. w długiej perspektywie praca + gry co będzie bardziej komfortowe i będzie lepiej oddawało piękno programistów oraz poczucie komfortu przy pracy) oraz wskazanie lepszego z tych dwóch zawodników, bo np. pierwszy ma matową matrycę + większy dysk, natomiast drugi nadrabia mocno kartą graficzną i procesorem.

Podsumowując, po prostu co będzie lepszym wyborem? :slight_smile:
Z góry dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam.

Na pewno szukaj jej z matrycą matową IPS ale nie żadną matową TN lub lustrzaną/

Paviliony możesz kupić 400zł taniej tylko musisz podzwonić by załatwić voucher rabatowy.

LENOVO GAMER

Nic takiego nie istniej! Nie kupuj od tych oszustów, wpisz sobie w google tą frazę. Znając ich to jest z dokładanym i to używanym dyskiem SSD wyjętym z jakiegoś laptopa.

Ideapad 330-15ICH to też taki niewypał z matrycami TN + wlutowane 4GB RAM, od Lenovo kupuje się dopiero serie Legiona Y530.

Wielkie dzięki za odpowiedź!
A mógłbyś coś polecić dobrego do 3000, no może 3100, najlepiej by było z allegro (wiem, że często x-kom też wystawia tam swoje sprzęty) ponieważ na allegro jest najlepszy system ratalny, a niestety komputer musi być na raty bo gotówki nie wyłożymy. Procesor i5 ósmej generacji to chyba minimum tak samo jak grafika mx150 to chyba również minimum, natomiast nie posiadam aż tak szczegółowej, praktycznej i profesjonalnej wiedzy hardwarowej i może są jakieś perełki w okolicach 3000 zł warte uwagi chyba, że to co wymieniłeś to jest już odpowiednik najlepszych sprzętów w tej cenie.

Huawei MateBook D 15.6" i5-8250U/8GB/256SSD/Win10 MX150
Matryca FULL HD IPS z dobrymi kąta widzenia, solidne aluminiowe wykonanie przy tym ciekawy design, nowy procesor 8 generacji, lekka i smukła obudowa waga 1,76 kg na laptopie 15 cali to bardzo dobry wynik, wygodna klawiatura, przyzwoite głośniki. Na allegro bez problemu go znajdziesz.

Nie słuchaj tych sprzedawców z forum.
Kup drugiego laptopa co podałeś w oryginalnym poście MX150 to szitowa słaba grafika i dodatkowo wrzucają konfiguracje z gorszymi procesorami niż ten 2gi Twój lenovo.
https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-MX150-0-vs-Nvidia-GTX-1050-Mobile/m332822vsm211022
https://www.cpubenchmark.net/compare/Intel-i5-8250U-vs-Intel-i5-8300H/3042vs3254

Znalazłem. Chyba najciekawszy ze wszystkich. Aczkolwiek proszę o opinię:

I czy to nie problem, że pamięć RAM jest wlutowana? Czy teraz na próżno szukać już laptopów z możliwością ingerowania w nie, bo producenci za wszelką cenę dążą do jak najsmuklejszych konstrukcji oraz do tego aby naprawiać/modyfikować sprzęty w autoryzowanych serwisach?

No wiem, że grafika jest gorsza, ale tak jak Panowie wyżej pisali, matryca niestety podupada jakością. A co do błyszczącej nie jestem jakoś przekonany w pełni, niby odda lepiej kolory, ale za to komfort pracy w świetle to nic przyjemnego (wiem, bo sam niestety mam laptopa z błyszczącą matrycą).
Sam nie wiem co teraz. Mamy jeszcze trochę czasu bo nic na siłę i bez przemyśleń, więc poczekam na więcej opinii, komentarzy, porad itp.
Dzięki wszystkim!

Ale tam masz antyrefleksyjną, a nie błyszczącą. Czyli matową z antyrefleksem.
A co do matrycy… Jesteś pewien, że na tych 15 calach widać jakąś zasadniczą różnicę czy to IPS czy TN (poza tym, że IPS w nocy bardziej męczy oczy)?

Po pierwsze, kto na Seta naopowiadał Ci, że i5 8 generacji jest minimum, podobnie z mx 150 ;-)? Do wyboru są też fajne Ryzeny i chyba i3 najwyższej generacji :wink:

Do pracy, spokojnie wystarcza laptopy za około 2000 zł, te Twoje, to typowe gamingi :wink: Wyższe TDP = krótsza praca bez ładowania :wink:

Jak pracujesz w domu, to róznica niewielka, gorzej w pociągu lub na balkonie, ale w słoneczny dzień jeden diabeł.

A tu Pancia słusznie zwrócił uwagę, albo bierzesz gamingowy z porządną grafiką albo bez niej , a jak bez niej, to lepsza integra czerwonych :wink:

Co do wyboru: zwróć uwagę na ewentualne możliwości rozbudowy RAM< tego najprędzej Ci braknie. Dziś 8 GB starczy, ale za 2-4 lata, to bardziej z 12, 16 będziesz potrzebował :wink:

Chodziło mi o to, że na rynku najwięcej jest takich kompletów z tymi podzespołami i to byłoby minimum, co do AMD nie jestem jakoś przekonany. W takim razie czy możesz coś polecić od siebie bądź odnieść się do w/w pozycji? Laptop pisałem głownie do pracy ale nie tylko więc ma być do wszystkiego i na lata. Z góry dzięki!

Więc tak, z góry wybacz, ze zrobię jedno założenie: przy laptopie będzie się pracowało długo, dlatego stawiałbym na 17 cali.
I tu jest kilka opcji, np.


4 rdzenie , 8 wątków nie ma grafiki zewnętrznej, ale vega 8 daje radę, jednak jest słabsza od mx150, tylko na żadnej wiedźmina w średnich płynnie nie odpalisz;)
Nie ma Dysku SSD, ale ma 8 GB w jednym slocie i po zwiększeniu na start RAM o 4-8 GB za 100-300 zł pliku wymiany ne zobaczysz przez długi czas.


Ten nie ma opisanych slotów pamięci RAM ale ma lepsza matrycę.

Toz drugiej strony 15


niestety “tylko” 4 rdzenie gołe, ale z rx 540, czyli +/- 150 mx

Znaczy tak, do niczego nie namawiam, ale pomyślcie, czy lepszy dla Was większy monitor, więcej ram (np. praca w sklepie internetowym i otwarte 30+ zakładek to standard), czy lepsza grafika etc :wink: Później skonfrontuj propozycje z wymaganiami (np. passmark dla procka) i portfelem.

Ogólnie zaś możesz słuchać Panci, nie zawsze się zgadzam, On jednak nie ma interesu w pokazywaniu konkretnego produktu lub sklepu. Słusznie np. napisał Ci , ze Lenovo z GTX 1050 bije te wszystkie MX150 na głowę, to dobry sprzęt , zakładając wymagające gry na “średnich”.

Co do mnie, po wysypaniu BIOSu w starszym lapku z atomami, do pracy biurowej mam 2200U (podpięta pod 22 cale), firmę pomijam, wyjdzie mi jeszcze 100 do dorzucenia ram z 4 do 8, ale budżet wyniósł 1/2 Twojego, a niegrajac (tylko b. stare strategie;P), nie narzekam :wink:

Dzięki za propozycję, i sorry ale raz jeszcze zaznaczę że laptop musi być do wszystkiego tak więc i do grania. Na pewno 15 cali z racji na mobilność. Fajnie, że podałeś tańsze opcje, ale jednak wolimy zapłacić trochę więcej tym bardziej, że i tak będzie brany na raty a ma być na lata, i po 2 latach nie ma się okazać, że jednak czegoś brakuje :slight_smile:. Tak więc nie wiem czy wyżej wymieniane pozycje spełnią wymagania? Czy wziąć pod uwagę swoje propozycje czy któreś z wymienione przez innych, czy w ogóle coś innego? Mamy do wydania około 3000-3100(max 3200) w systemie ratalnym. I powiedzmy, że niech będzie to moc gamingowa wraz z maksymalnym komfortem pracy, taki uniwersalny :slight_smile:.

Huawei matebook ma grafikę MX150 jest to przeciętna grafika wystarczy do średnich gier.

No rozumiem, ale to np nie jest już lepszą opcją ta moja druga propozycja skoro i tak cena ta sama?

Skoro cena ta sama to wg mnie lepiej mocniejszy sprzęt niż słabszy, ale może ja po prostu jestem jakiś dziwny…

No to dobrze kombinujesz od początku, lenovo z 1050 4 GB jest dobry, i dobrze Pańcia utwierdził :wink:
grafika: 1050
procek i5
Ram 8 (z możliwością do 16 !)
ekran, skoro wybrałeś, to 15,6 cala matowy :wink:
:slight_smile:

Porozglądaj się też na Alegro, bo mmoze np. trafisz na takiego lapka z 4GB RAM tylko, wtedy bierzesz na start +8 i wychodzi lepiej (12 GB) od 2x4 (nie płacisz w zestawie za 4, która potem problem będzie upchnąć;P)

Tylko w tym linku powłoka matrycy jest “antyrefleksyjna” to jest to samo co matowa czy jednak się czymś różni? I taki procek 45W (Zamiast i5-8250U - 10W) zje baterię dużo szybciej czy aż tak zauważalne to nie będzie? Chodzi mi np. notując na wykładach na studiach.

Bo już tylko zastanawiamy się nad tym Lenovo i Huaweiem. Cena i tak ta sama. Choć moc przemawia za Lenovo :slight_smile:.

na 1 i 2 od 8 do 16 bez ładowania raczej nie uciągniesz.
Mocniejszy prcek zje więcej, jednak na niższym obciążeniu nie będzie to 45, raczej ułamek;)
Antyrefleksyjna = lepszy obraz przy oświetleniu, jak w matowej, z lepszymi kolorami od matowej :wink:

Przy notowaniu na wykładach będzie różnica pewnie z 30 minut.

Super czyli decydujemy się na lenovo! A co do matrycy to wiecie w jakiej technologii jest wykonana? I tak jak panicagaming wcześniej pisał nie odczuje się zbytnio różnicy pracując ewentualnie grając, ale na pewno nie zajmując się profesjonalnie grafiką na takim sprzęcie mimo użytej technologi matrycy?