Jaki wybrać laptop?

Co dziwne, to wg producenta matryca w Lenovo to też IPS :joy: muszę przyznać że nie spodziewałem się tego.
https://www.lenovo.com/ph/en/laptops/ideapad/ideapad-300-series/Ideapad-330-15-Intel/p/88IP3000996

O. No i świetnie! W takim razie mamy jednogłośnego zwycięzcę :slight_smile:. Bardzo dziękuję wszystkim za udzielone rady i komentarze związane z tematem.

Pozdrawiam, hej! :smiley:

Jeśli jeszcze, któryś z Panów na szybko mógłby odpowiedzieć, ponieważ przymierzając się do zakupu zauważyłem jeszcze taką ofertę:

i nie wiem czy lepsza ta oferta (wyżej) czy ta co była na początku czyli:

Też czy ktoś może się wypowiedzieć o sklepie “mocnykomputer.pl”.
Z góry dzięki :slight_smile:.

Jak wystarczy 128GB na system to OK, Alle jak nie to lepiej poprzedni i za jakiś czas jak będzie brakować miejsca to dołożyć coś na SATA.
Co do sklepu:
https://m.ceneo.pl/sklepy/mocnykomputer.pl-s26477

128 na pewno wystarczy, sam mam 128 + 1TB i w pełni mi wystarcza.
Całość poza tym to te same podzespoły, jedyny wyjątek to matryca - matowa (TN). Sporo ludzi narzeka na matryce TN, bać się tego czy raczej nie robi to większej różnicy jeśli nie jest się grafikiem komputerowym?

Są i matryce TN w tańszych konfiguracjach i IPS w droższych, szczególnie tych z dopiskiem “s”.

Ostatnio wiele osób pisze o sporych “ulotach światła” w montowancyh matrycach.

Co mam przez to rozumieć? W takim razie nie opłaca się czy jak? :slight_smile:

@panicagaming mógłbym prosić o podsumowanie dyskusji?

VS

Czy ta matryca matowa (TN) nie jest jakaś awaryjna itp.? Bo decyzja waha się tylko między tymi dwoma jeśli matryca TN to nie takie zło jak niektórzy piszą to chyba lepiej będzie. Natomiast jeśli jest pewne ryzyko to bierzemy ten model z matrycą IPS i tyle.

Ideapad 330-15ICH - ja odradzam ich zakup, to nie jest dobry laptop.

Dlaczego? I w takim razie co byś polecał? Proszę o dokładniejszą wypowiedź aby nie musieć rozpisywać się w kilku postach :slight_smile:.

Pewnie kiepsko rozwiązane chłodzenie or something, jeżeli chodzi o samą obudowę, to 330 mi odpowiada :wink: Mam tą serię z innymi bebechami.

Czyli jeśli nie bierzemy laptopa do zadań specjalnych to jest to dobry wybór? :slight_smile:

Nie mam tego konkretnego modelu, u mnie lapku AMD pod maską. Może jednak okazać się, że 1050 grzeje się, fakt w środku jakoś specjalnie nie madużo miejsca na kartę i dodatkowe chłodzenie. Chyba tylko w porcie na CD :slight_smile: niech FXJ się wysłowi i opisze problem :slight_smile:

@FXJ mógłbyś wyjaśnić?

https://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Lenovo-IdeaPad-330-15ICH.369436.0.html

Wlutowane 4GB RAM! To chyba jedyny laptop który dostał taką konfiguracje. No i ta matryca :stuck_out_tongue:
Brak oddzielnych przycisków dla touchpada, nawet przycisk power zintegrowany z klawiaturą (lekkie zalanie i już problem).

Zresztą widać po cenie jak się sprzedaje :wink:

W tej cenie Omeny 15 2018 dostaniesz np.

HP OMEN 15 i5-8300HQ 4x4GHz 8GB 1TB GTX1050 W10 GW - 3199zł

Wszystkie IdeaPady z tej serii to mają, miło, że zostawili 1 slot wolny :wink: Jednak w lapku za 3k, boli.

Też popularne rozwiązanie w netbookach i budżetowcach :wink:

Fakt, przyoszczędzili na “ujednoliceniu w dół”.

Czyli to raczej nic groźnego, kwestia bardziej, że można lepiej ale nie grozi mu zagotowanie czy coś poważnego? :smiley:

Ten Omen akurat to używka, a 100% musi być nowy no i nie ma dysku SSD, tylko zwykły HDD a to umniejsza komfortowi niestety.

Kiedyś, trochę może Ci to napsuć krwi. Np. zamiast 16 GB Ram zrobisz tylko 12 GB 4+8 i asynchroniczne. Parę FPS na tym stracisz, ale znacznie mniej od zakupu laptopa z MX 150 , tu 1050 jest argumentem większej wagi :wink:
A włącznik, coż, ja staram się nie zalewać :slight_smile: ale na początku, odruchowo, zdażyło mi się wyłączyć wpisując minusa “z numerycznej” :wink:

Rozumiem, ale to kwestia przyzwyczajenia więc nie problem, bardziej martwiłem się tak jak wspomniałeś np. o grzanie się, ale jak to nie występuje to w porządku. Co do RAMu to myślę, że 8 w zupełności wystarczy, raczej nie będzie potrzeby rozbudowy, a nawet jeśli do 12 to te pare FPS nie jest znaczące :slight_smile:. Kwestia teraz tylko, który wybrać model z dwóch wyżej podanych? :slight_smile:

Zdecydowanie ta pierwsza opcja bo jest 2 lata gwarancji producenta, a nie 2 lata rękojmi sprzedawcy… Zresztą jak dysku 256GB będzie mało to dołożysz dysk SATA i git.