Jakie darmowe oprogramowanie do ochrony komputera?

Witam!

Za niedługo kończy mi się licencja na antywirusa, a na nowego nie mam kasy, dlatego doradźcie mi jaki darmowy antywirus, anty-spyware i firewall wybrać? Proszę o pomoc. :slight_smile:

Miłej lektury + AVG AS

:mrgreen:

Tyle że AVG AS nie jest darmowy :mrgreen:

Może być SUPERAntiSpyware Free Edition, jetico v 1 i Avira AntiVir Personal Edition Classic.

Było setki razy.

Występuje w wersji darmowej, tj, pozbawionej ochrony rezydentnej (tak jak np. Ad-Aware). Korzystam z takiej wersji i nie narzekam na jej funkcjonalność - rezydentnie pracuje NOD oraz Defender i to mi wystarcza.

Jeśli firewall to tylko Comodo,za darmo i pierwsza 3 na świecie. http://www.personalfirewall.comodo.com/

Ja go mam od 3 lat,jest darmowy.Możesz go pobrać,wpisując w wyszukiwarkę Google to: avast! 4.7.942 Home Edition PL .Nic tylko pobierać.Jedynie co jest wymagane,to darmowa rejestracja na stronie producenta.Powodzenia.Pozdrawiam.

Niema zbyt wielu darmowych antyvirusów,najlepszy[chyba]to AOL-coś tam jest w vortalu ,to kasperski bez niektórych funkcji.sciągnij sobie triala kasperskiego po polsku naucz sie go obslugiwać apotemweżtego z AOL.Z zapór polecam kerio a antyspy to adaware spybot i moim zdaniem spyware doctor-był w nr 24/2006 KS.

Ja tam używam ‘’{avasta antivir}+{sp2(firewall)}+{Spybot - Search & Destroy}+{Ad-Aware SE Personal}’’ i jestem bardzo zadowolony jak do tej pory mam spokój. :mrgreen:

Avast + Kerio + Spybot - Search & Destroy + skanery online + odrobinę oliwy w głowie powinno wystarczyć.

Tutaj się z Tobą zgodzę…Osobiście do tego dołożyłbym Windows Defender jako rezydent, i AVG Anti-Spyware 7.5.0.50, który oczywiście po 30 dniach wersji full jest w pełni darmowy, z wyłączeniem Resident shield i automatycznej aktualizacji - ale przecież zawsze można zaktualizować ręcznie, a którego skuteczność oceniam bardzo wysoko…

zagorskid

Nie zrozum mnie źle - zauważam, że w swoich postach zawsze polecasz swoją, skądinąd bardzo ciekawą stronę - osobiście dzięki temu poznałem ją, ale może czasami podałbyś coś mniej znanego - wiesz, ten dreszczyk emocji przy otwieraniu drzwi prowadzących do nowego…

Pozdrawiam

Pytalski :

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … highlight=

AVG Free Edition… sam z niego korzystam i jestem jak narazie zadowolony… z komercyjych antywirusow polecam NOD-a 8)

Jasny gwint, to jakie wy macie maszyny?

Mój biedny komputerek by tego nie wytrzymał:

AMD Athlon 2600+ i 512RAM

Rozsadziło by gościa

Jak masz głowę na karku i nie odwiedzasz stron potencjalnie niebezpiecznych to zupełnie wystarczy AviraAntyvir, jakiś darmowy firewall, np ZoneAlarm. Możesz też doinstalować Spybota lub Ad-Aware i sprawdzać raz na dwa tygodnie komputer, żeby być pewnym, że wszystko OK.

No ja np mam Avasta + raz na 3-4 dni Ad-awarem potraktować

A co ma piernik do wiatraka…?

AMD Sepron 2200+ + 512 MB. :x

Właśnie zawsze o czymś zapominam.

Ehh…

Jeżeli kompa używasz wyłącznie do szukania informacji i grania ewn. jakaś grafika itp. to wystarczy ci avast i systemowy firwall

Jeśli chodzisz po stronach xxx to nawet najlepszy firewall i antyvir nie pomoże.

Powiem tak Avast + Firewall systemowy powinien Ci starczyć,

Sam mam Nod32 + Firewall systemowy i jestem bardzo zadowolony ponieważ nie mam problemów ani z wirami ani z niczym :wink:

I nie wiem czemu ludzie próbują pomóc aż za bardzo i doradzają mase softu którego i tak będzie tylko zajmował miejsce :roll:

@Lost World

To, że poczytaj trochę o antywirusach

Jakaś aluzja…? :-s

Avasta nie ściagaj beznadziejny antywirus :!: :!: :!:

Ja z PC Formatu odstatnio dostałem antyuwirusa Arca Mikro Scan Pro.

Szukaj w gazetkach komputerowych jest dużo takich programów ( przynajmniej co 2 miesiące ) :smiley: :smiley: